i G. J. EILERS Co. competitie in, n.I. met te Werve en de H.C.C. 2. En van dien tijd af dateeren de friendly games met te Werve op Rijswijk, een grond op welk het een voorrecht is uit te komen. Tegen Haarlem II werd de recordscore ge maakt in de competitie, n.I.: 280 en de na men van Selles, de Spruyt's, Mahler, Amo (wat kan hij glimmen des zomers), Oliver en Klaas de Waal komen nu herhaaldelijk in de boeken voor. In dat jaar werden er op de verre reizen, zooals naar Eindhoven, post duiven mede genomen om de clubleden in Amsterdam op de hoogte te houden, hoever het elftal onderweg gevorderd was. Het tweede werd kampioen van de A.C.B., dat onder leiding stond van Nic. Scheepens, terwijl Schaffie nog steeds een bowler van beteekenis is. De namen Jaap Suyver en Eef Cornelissen lezen wij herhaaldelijk, terwijl ook G. Bosch, Noordendorp trouwe opko- mers en steunpilaren bleken. In de match tegen V.V.V. III, toen men eens bijtijds wilde stoppen, omdat Schaf zijn 12J^-jarig feest wilde vieren en het door omstandigheden wat 'later werd, maakte G. Bosch zich zoo kwaad hierom, dat ihij uit nijd 56 runs bijeen- sloeg, waaronder 2 zessen en 8 vieren. Zijn broer Jan bleek later niet zoo „vlug" in het scoren. De competitie van het derde werd niet uitgespeeld. Nog steeds ontbreken de gemiddelden en de N.C.B.-secretaris mag zijn archief wel vast van zolder slepen, wil ik met April de cijfers compleet hebben. In 1925 zien wij het eerste als No. 2 vlak achter V.V.V. II eindigen, en wel met 20 punten uit 12 matches. Het tweede eindigde als No. 3 onder V.V.V.Ill en R.C.H., en het derde op de 5de plaats, terwijl dat jaar schijn baar leden in overvloed zich opgaven, want ik lees ten minste, dat het vierde onderaan eindigde. Dan kom ik aan een der voor- Draaistroommotoren E. M, F. „Dordt De motor voor zwaar werk onder ongunstige omstandigheden Hoofdvertegenwoordigers: DE GOEDE HUF Postbox 811 - Amsterdam-C. - Telefoon 31206 naa.mste jaren in de A.C.C.-geschiedenis, n.I. het jaar 1926. Eind van dat jaar werd het eerste lustrum meer den schitterend gevierd en toonde Piét Vermeulen zich een grootmeester als confe rencier. Hem gedenk ik met weemoed, een man van eenvoud, uit prachthout gesneden, en een groot clubvriend. Dat jaar verloor A.C.C. een goed vriend in Dolf Manus, die door den toenmaligen secretaris Nic. Selles, zeer eerbiedig in zijn jaarverslag herdacht wordt. In 1926 behaalde A.C.C. eindelijk het kampioenschap der ge- heele tweede klasse met 27 punten uit 14 matches, terwijl om het kampioenschap der geheele tweede klasse Phoenix op onzijdig terrein te Bilthoven werd verslagen. Het elf tal bestond voor een groot gedeelte uit jonge spelers en het waren Aat Spruijt en Harry Prent die de A.C.C. in haar laatste match in veilige haven brachten. De namen van Tien stra, Selles Amo, Wolters en anderen treden meer en meer op den voorgrond, terwijl Hans Spruijt aan de spits staat met bowlen en bat ten. Het tweede eindigde als No. laatst en het derde een na laatst. Het scoring-boek van het derde blijkt zoek en vermoedelijk in den kelder bij Eggers. Nog maak ik gewag van den wisselbeker die Jacques van Ooy uitloofde voor matches tegen Te Werve en welke beker definitief in ons bezit is gekomen. In den winter van 1926-1927 ontstond er veel „deining" over de al of niet toelating van A.C.C. in de eerste klasse, doch dank zij de voortreffelijke redenaars- en overtuigings talenten van onzen praeses, Fred Sabelson, kon men de promotie niet meer te niet doen en werd A.C.C. tot de eerste klasse toege laten. In verband hiermede werd de periode van het spelen op het A.F.C.-veld afgesloten, daar het matchveld te klein bleek voor de eerste klasse, en het „home" verderop naar Kal verstraat 43 - Telef. 35543 A. F. C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Trainingcostuumsvoor Athletick Truien in diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondsredoctie 1 15 - QwSBSSuk - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! i

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 15