WIJNAND Co. n v H. REPKO Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam Onze vereenigingskas behoeft dringend versterking, en een woord tot opwekking moge hier klinken, om toch vooral leden, donateurs en donatrices te werven. Om te geven, moet men wel bezitten, en al is bezit voor velen tegenwoordig niet weggelegd, een kleine bijdrage van ieder moet toch mogelijk zijn. Wel is A.C.C. met nieuw leven bezield, een schare jongeren, bevredigend in aantal, heeft zich met jeugdigen moed aan de zorgen van ons ouderen toevertrouwd, doch moeilijke jaren liggen in het verschiet, oude ren gaan en jongeren moeten komen, wil de club zich niet alleen met haar 4 elftallen in de komende jaren handhaven, doch er moet ook een vooruitgang te boeken zijn. Er moet nog harder worden gestreden, er is nog te weinig, waarvoor men zich druk maakt, teveel laat men eigenlijk alles langs zich gaan. Maar wanneer een ieder lid beseft, dat zijn volle energie gevraagd wordt om de A.C.C. grooter te maken, terzijde de ge dachte aan zijn eigen ,,ik" stelt, twijfel ik niet aan de successen, die de A.C.C. vroeg of laat ten deel zullen vallen. De stichting en opbouw is voltooid, thans staan wij aan den vooravond van een ver dere ontwikkeling. Rust op de Bestuurderen de taak deze ontwikkeling in banen te leiden, die den groei en bloei van de A.C.C. beoogen, zon der de medewerking van onze leden berei ken wij die verdere ontwikkeling niet. Wanneer ons straks verzocht zal worden deel te nemen aan tweedaagsche competitie wedstrijden; wanneer van ons gevergd zal worden ons geheele kunnen, dan dienen wij, als eerste klasse club, paraat te zijn en alle voorkomende moeilijkheden dienen dan ge zamenlijk overwonnen te worden. Zie, en werk vooruit, wees eendrachtig, en bovenal; toon clubliefde. Maar vergeet niet en nooit dat je „cricket" speelt. Telefoon 32144 - 47687 - 49209 Volgen cijfers in mijn a.s. jaarverslag (o! drukker wees verheugd, dat je zulk werk thans gespaard wordt) dan gaan de tien jaar er thans als „bliksemschichten" aan. De secretaris uit die jaren, R. M. Reuth, constateert dan heel rustig in zijn jaarverslag, dat het scoringboek van het eerste is zoek geraakt. Wat wij dus nu noemen; ,,een easy run" of je er met een Jantje van Leiden af maken. Maar wel behelst het jaarverslag, dank aan de A.F.C. voor het afstaan van hare terreinen en de constateering, dat zon der de A.F.C., de A.C.C. niet geboren zoude zijn. Het allereerste Bestuur werd gevormd door de heeren Jan Prent, voorzitter; A. R. O. van Lierop, vice-voorzitter; R. Beuth, secretaris; J. G. Börneman, penningmeester, en Jan Buys, comm. van mat. Buys heeft nog steeds zitting in het Be stuur (die rustige, stille werker), terwijl Jan Prent en Börneman' nog altijd onze steun pilaren zijn. Beuth, die zooveel voor de A.C.C. gedaan heeft en zooveel nuttig werk geleverd heeft, meende dit afgeloopen jaar om een interne kwestie te moeten bedanken en waar men waardeering dient te hebben voor hen, die veel voor ons gedaan hebben, gaat onzen dank op dezen dag dan ook zeer zeker naar hem uit en blijf ik betreuren, dat zijn afscheid op een dergelijke wijze moest plaats vinden. De allereerste match was een friendly game tegen de Vleermuizen te Bussum, ter wijl voor de competitie in de tweede klasse N.C.B. werd uitgekomen. Het jaarverslag volgend lezen wij dan, dat tegen Albion te Zaandam de heeren Klaas de Waal en Van Lierop als hofmeesters op de gecharterde motorboot optraden, zoodat schijnbaar !in die dagen „the funny side of cricket" niet vergeten werd. De eerste uitmatch voor den Telegraaf-beker was tegen P.W. te Ensche de, hetgeen aanleiding bleek, om reeds des Zaterdags te vertrekken. Men zou dus thans geneigd zijn daaruit de concludeeren, dat Reguliersbreestraat 24-47 Deelt den prijs welken U betaalt voor een Repko Hoed door het aantal dagen dat U hem draagt en U zult tot de conclusie komen dat een Repko Hoed werkelijk economisch is. 13 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 13