DIJKHUIS ZOON als dit, het complex van gebeurtenissen, dat mij als gegeven dient om in dit overzicht te verwerken en een periode in de geschie denis van de A.C.C. vormt, die over het geheel genomen, goed kan worden genoemd, niet volledig zijn. Bepaal ik mij derhalve tot de voornaamste gebeurtenissen, dan wil ik toch gaarne uit voeriger op deze afgeloopen jaren in mijn a.s. jaarverslag terugkomen. Het ligt nu eenmaal in onze aard, om liever onze gedachten te laten gaan in prettige dan onaangename richting en welke tijd is dan wel aangenamer voor een A.C.C.'er dan de tijd der eerste clubjaren? Zij, die het wicket plantten aan den Zui delijken Wandelweg, kunnen thand met voldoening terugzien op datgene, wat zij tot stand gebracht hebben, want indien wij ons voor oogen stellen het beeld, dat het club leven ons gedurende al die jaren geboden heeft, dan mag zeer zeker geen ontevreden heid ons bekruipen bij de aanschouwing ervan. Maar deze tevredenheid is niet het eenige goed, ons door de afgeloopen jaren gelaten. Onze herinnering houdt het verleden vast. Veel bewogen jaren liggen achter ons, rijk aan wisseling van emoties, waarin het soms wilde schijnen, alsof een minder gunstig lot met al onze goede plannen en voornemens wilde spelen, dan weer plotseling een onver wacht fortuin ons in den schoot viel. Jaren van harden strijd, die wij slechts met veel moeite en zeer veel zorgen doorgekomen zijn, schonken ons buiten ervaring, dan toch ook voldoening door datgene bereikt te hebben, hetgeen wij ons voor oogen stelden. Met groote dankbaarheid zullen wij niet ophouden de vele diensten te gedenken der oprichters, door hen aan de A.C.C. bewezen. In later jaren zijn zij ons ten allen tijde ter wille geweest, vooral de Moederclub, de A.F.C., verder de vele malen, dat juist ook oud-spelers hunne volle behulpzaamheid toonden, zonder uitzondering. Dat waren verschijnselen die spraken van clubliefde. Het doel: „cricket te spelen" in eigen kring, met eigen menschen, voort- en groot gebracht in en uit de A.F.C., is bereikt. Voor zoover het in een beknopte ruimte als de hier toegestane mogelijk is te trach ten, aan te moedigen tot deze sport, zij niet mijn streven, dan wel aan te toonen, dat cricket is een spel, het schoonste der balspe len, door de Engelschen met het Volste recht „The King of Games genoemd. Ongetwijfeld is bij cricket noodig, dat jongere spelers door oudere worden geleid, en, wanneer men eenmaal de bekoring kent welke in het cricketspelen verborgen ligt, zal men bemerken, dat men de grootste alier sporten beoefent, want het is niet voldoende, dat een krachtige generatie aan sport doet, steeds meer jongeren moeten bijgebracht worden de waarde van sportbeoefening, want er zijn er onder de tegenwoordige generatie nog te veel, die liever naar sport kijken dan er zelf aan te doen. Is het voor een jongere een ontspanning, een fit houden van het lichaam, voor iemand die meer gevorderd is in het spel, is cricket een tijdelijk vergeten van alle moeilijkheden des levens, de meest volmaakte geestelijke ontspanning. Alle leden van de A.F.C. roep ik op: steun niet alleen de dochterclub de A.C.C., maar wordt lid. Kom het spel zelf spelen, kom des zomers naar onze wedstrij den zien. De band: „A.F.C.A.C.C." moet en kan nog nauwer worden aangehaald. Wel stijgen voortdurend onze lasten, doch wij weten, dat het maatschappelijk leven zijn geldelijke zorgen eischt. Maar voor wat boven de grens van het noodzakelijke uit gaat, zullen wij wel doen op den steun van anderen te hopen. TECHNISCH BUREAU ELECTRISCHE BIKMACHINE „A.L.P.H.A.G." UNIVERSAL Automatische Verf-Inrichting „P.I.N.X.I.T." PRINS HENDRIKKADE 105 AMSTERDAM (CENTRUM) TEL. 41324 ca lijn t.N) A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 12 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 12