J. L. H. SMITS Ce Café „Moderne" Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Lcidscheplcin 19-21, Amsterdam Aalsmeer voerde haar score hoe langer hoe hooger op. De A.F.C. voorhoede kwam niet meer aan het woord. Frits Sch. ging in de middenlinie spelen en verrichte bergen werk. Havelaar ging in de voorhoede, het publiek vermaken wat een. prettige afwisseling was in dit modderballet. A.F.C. zwoegde maar door en wist de tien te voorkomen. Toch moet gezegd worden dat A.F.C. met man nenmoed heeft volgehouden tegen de jongens van Aalsmeer, die ieder wel een hoofd groo- ter waren. H. W. A.C.C. 5 MAART 1921—1931. Op 5 Maart a.s. zal het 10 jaar geleden zijn dat eenige A.F.C.'ers en A.F.C.-vrienden, de noodzakelijkheid voelende om in dien voor ons zoo moeilijken tijd te zorgen, dat de A.F.C.-krmg ook in de zomer maanden werd bijeengehouden, bts! )ten weid een Cricket club Op te richten en aldus het nuttige met het aangename op ingenieuse wijze te ver eenigen. Met groote voldoening kunnen de oprichters op hun werk terugzien. Nie: alleen, dat het nuttige doel volkomen bereikt werd en de A.C.C. ongetwijfeld er veel toe bijge dragen, de A.F.C. over een der moeilijkste perioden van haar bestaan heen te helpen, doch als cricket-club heeft de A.C.C. een groote vlucht genomen en haar leden en vrienden veel genoegen geschonken. Immers na aan vankelijk in den A.C.B. te zijn uitgekomen, hebben de kennis van haar leiders en de toe wijding harer leden, de club tot in de hoogste afdeeling van den N.C.B. weten te brengen. Jammer is het geweest, dat bereiken van deze hoogste klasse ook ten gevolge moest hebben dat de A.C.C. niet meer op ons veld kon spe len, dubbel jammer, omdat de voortdurende strijd tegen de financieele moeilijkheden der A.F.C. het der „moederclub" onmogelijk maakte, haar „dochter" financieel te steunen en b.v. door het inrichten van het „Eilersveld" haar spelen op het A.F.C.-home te besten- Warmoesstraat 42, Amsterdam digen. Dit financieel onvermogen van de A.F.C. verhindert dan ook het ideaal te ver wezenlijken, ieder A.F.C.-lid zonder extra kosten in de gelegenheid te stellen de cricket- sport te beoefenen. Dat door den principieelen band tusschen A.F.C. en A.C.C. onder deze omstandigheden het lidmaatschap der A.C.C. vrij kostbaar maakt, beteekent voor haar na tuurlijk een groote handicap en dat de Alg. Verg. van A.C.C. na de geringe surcessen van A.C.C. I in het afgeloopen seizoen toch besloten heeft het oorspronkelijke principe, de gedachte waaruit A.C.C. geboren werd: „de A.C.C. door en voor de A.F.C.-ers!" te hand haven, moet door ieder A.F.C.-er ten zeerste worden geapprecieerd. Ik hoop dat de A.C.C. in de toekomst uit de A.F.C. nog veel spelersmateraal zal mogen ontvangen, dat haar in staat stelt, haar mooie sportieve positie te handhaven, en spreek den wensch uit, dat de A.F.C. in toekomst in de gelegenheid zal mogen komen de A.C.C. op meer daadwerkelijke wijze te steunen, dan zulks tot nu toe helaas het geval kon wezen. Ik zal mij ervan onthouden hier speciale per sonen te noemen, doch spreek slechts een wei- gemeen: „Hulde!" uit voor allen, die tot den opbouw en bloei der A.C.C. hebben bijgedra gen. Dat de A.C.C. groeie en bloeie! 24 Februari 1931. I. H. GALAVAZI. TIEN JAAR CRICKET. Amsterdamsche Cricket Club. 1921 5 Maart 1931 Wederom staat over een luttel aantal we ken een nieuw seizoen voor de deur, het elfde onzer vereeniging. Het tweede lustrum onzer cricketclub sluiten wij binnen een paar da gen af. Rust op mij de plicht u verslag te doen over de afgeloopen tien jaarde wederwaar digheden van'de jaren 1921 tot en met 1930 te memoreeren; dan kan in een kort bestek C* J. DE BOER 11 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 11