WIJNAND Co. n v H. REPKO Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam LANGS DE LIJN. Schrijver dezer nuttelooze regelen is zich er ten zeerste van bewust, hoe buitengewoon moeilijk het is scheidsrechters aan te werven. Dezelfde persoon waardeert evenzeer de enorme moeite, welke het Bestuur van den A.V.B. zich getroost om dergelijke personen een behoorlijke dosis verstand dar voetbalre- gels bij te brengen. Tevens bewondert hij de opoffering van een scheidsrechter, die zich eiken Zondag uitermate inspant om onze gewaardeerde voetballers naar den zin te maken. Daarbij komt nog, dat het heel gemakke lijk is, critiek uit te oefenen op de leiding; voeg daarbij het feit, dat ik een der laatsten zal zijn, die zooiets in z'n hoofd zal durven halen, en U zal moeten toegeven, dat het volgende geval zeer zeker de moeite waard is om verteld te worden: Het .betreft den wedstrijd van onze A-junioren tegen Blauw-Wit op ons veld. Het valt nu eenmaal niet mee op commando te schrijven, maar ik wil aan het verzoek van den Heer van Dijk heel graag voldoen. In bovengenoemden wedstrijd kon men eens goed de mentaliteit der tegenwoordige jonge voetballers waarnemen. Dat klinkt wel eenigszins „snotneusachtig" uit den mond van iemand, die zelf nog niet den leeftijd heeft bereikt, waarop hij met een gevoel van „volwassenheid", z'n ouderlijke woning kan verlaten, doch de toon, die de linkshalf van Blauw-Wit, tegen meergenoemden Heer van Dijk aansloeg, was op z'n minst betiteld: zeer Telefoon 32144 - 47687 - 49209 onbeleefd. Deze opmerking hoef ik heusch niet onder stoelen of easy-chairs te steken. Enfin, we gaan thans over tot den bewusten wedstrijd. Een heel lang relaas wil ik U besparen, doch enkele détails lijken mij niet ongeschikt eens kalm te beschrijven; mijn aandacht werd al dadelijk gevestigd op het feit, toen Buising, alleen voor het doel staan de, den bal opzettelijk met de hand bewerkte. Penalty!!! denkt U? (ik dacht het ook). Maar mis, hoor, de arbeiter gaf een vrije schop, uit welke niet ineens mocht gedoelpunt wor den!!!!! Na nog enkele vreemde beslissingen, komt de clou Nog tien minuten zijn te spelen. Toen bleek de scheidsrechter zich in den tijd vergist te hebben, zoodat hij einde floot. Doch een preciese toeschouwer had per ongeluk tijd opgenomen en was genoeg welbespraakt om den fluitist te bewegen, nog een tijdje door te gaan. Nóg was het einde niet daar, toen Daantje Ellens op den Blauw- Wit-keeper inliep, zonder den man op eenige manier aan te raken. Hetgeen „voldoende" was om hem het veld uit te sturen; maar Daan kreeg gezelschap, tot groote hilariteit van het publiek, vanEnfin, ik kan U beter vragen, hoeveel krenten er in een bos wortelen zitten, want dat raadt U ook nooit Daantje kreeg gezelschap van den Blauw-Wit-keeperüü! Even na deze scène, vond de scheidsrechter het noodzakelijk, om een persoon, die aan den kant stond en een ongepaste opmerking maakte, het verder aanschouwen van dit blijspel te ontzeggen. Hoe kan die supporter nu eigenlijk iets te zeggen hebben van die „leiding". Reguliersbreestraat 24-47 - 13 Deelt den prijs welken U betaalt voor een Repko Hoed door het aantal dagen dat U hem draagt en U zult tot de conclusie komen dat een Repko Hoed werkelijk economisch is. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 13