Schitterende sorteering Nouveauté's in Zijden- en Wollen Stoffen i P ..P/.„„J LEIDSCHEPLEIN 2 Wijnand, van Ooy en Selles (m.), Bosch, Bessem, v. d. Brink, Loos en v. d. Gram- pel (v.). Nadat Tony Knopper, die zich, gehuld in regenmantel en voorzien van een mega foon, op de overdekte tribune als scheids rechter had opgesteld, het aanvangsignaal gegeven had, barstte de strijd los. Een strijd tegen de tegenpartij, een strijd tegen storm en regen, een strijd tegen de stroeve botten en de verkleumde scharnie ren, die het heele geval maar matig schenen te apprecieeren. La garde meurt, mais ne se rend pas Daar gaat Ernst van Ooy gelijk een tank over het veld; hij glijdt over den bal en langs zijn tegenstanders en met onge ëvenaarde geraffineerdheid zet hij zijn voor hoede aan het werk. In de achterhoede wordt met doodsverachting gezwoegd; niets en niemand wordt ontzien en zelfs Wijnand kopt den bal. Dit wordt Dick Bessem echter te bar en ontdaan brult hij: „Man, je lijkt wel gek, denk om je twee kinderen!'' De vrouwelijke toeschouwers, gehuld in plaids en regenmantels, en goed beschut tegen het hemelvocht, bestaan het, te lachen. Maar wat zien zij Dat Dick Bessem en Jo Wijnand, van te voren gehoond als „vies dik", een edele athletische gestalte blijken te hebben. Is Arie Metz, deze jongeling in zijn prille jeugd, niet eigenlijk veel dikker? En Gé Bosch? Neen, om over Gé Bosch in voetbalkleeren te schrijven, wordt waarlijk indecent. Maar als Gé, hoewel het een absolute onmogelijkheid voor hem moet zijn, de pun ten van zijn voetbalschoenen te zien, den bal te pakken krijgt op twaalf meter noord oostelijk van het vijandelijk doel, schiet hij hard en verraderlijk in het net. O, dozijnen rechtsbuitens, die ons arme eerste verbruikt heeft, hier hadt ge kunnen leeren, hoe je een keeper door een schijnbeweging van de kook kunt maken Doch ziet, de 10 voorsprong mogen we niet behouden en Nic. Selles, zwaar omge kocht door de voor niets terugdeinzende vijanden, draait zich om en knalt langs Mer- kelbach. En de stand is gelijk. RustHijgende, natter dan een verdron ken snoek, slurpen we met welbehagen de warme thee. Lafhartig trekken we droge shirts aan, terwijl die arme Amstel-spelers doorspelen met hun natte shirts. „Ja", zegt er een philosophisch, „roeiers moeten toch aan water gewend zijn", en daarmede sussen we ons geweten. De tweede helft begint en met den storm in den rug laten we pas zien, wat we kun nen. Henk v. d. Grampel, die ischias in zijn rechter been heeft en dus linksbuiten mag spelen, geeft daar een partijtje voetbal weg, waarvan Tony stil wordt. Dan komt hét moment van den dag. Willy v. d. Brink centert welbewust naar rechts, Dick Bessem snelt toe, schiet en via des keepers handen verdwijnt de bal in het net. Dick's eerste goal Neen, niet alleen in dezen wedstrijd, de eerste goal van zijn gansche korte, maar slechtbestede leven. De emotie wordt ons schier te machtig, vooral, als even later de heele double scull van Amstel niet alleen zichtbaar, maar ook hoorbaar languit op het veld valt. Willy v. d. Brink maakt er 31 van dan, een minuut later penalty wegens hands. Doodsche stilte heerscht om en op het veld, waar alleen het gehuil van den wind en het gekletter van den regen hoor baar zijn. Wijnand neemt een aanloop en met de snelheid van lijn 11 op het Rokin verdwijnt de bal in des keepers handen. En toen zeiden een paar Amstelaren „Dat s SPECIAAL HUIS in Zijden-, Wollen- en Katoenen Stoffen 9 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 9