thans dus slechts 2 winstpunten minder dan wij. Waarmede ik maar wil zeggen, dat er zeer veel winstpunten noodig zullen zijn om niet onderaan te komen en het verschil tus- schen Nos. 1 en 10 zal aan het eind der com petitie niet groot wezen. Aanpakken is dus de boodschap, niet alleen om een kansje op de eereplaats te behouden, doch ook om zoo ver mogelijk van onderaan te blijven. Het 2de behaalde der traditie getrouw zijn eerste overwinning in den 5den wedstrijd (tegen Blauw-Wit 2) en ging op den goeden weg voort, door ook Stormvogels 2 te slaan. Het ijs is dus gebroken, zoodat, wanneer er iederen wedstrijd zooals tegen Stormvogels wordt aangepakt, nog menige tegenstander voor ons 2de de vlag zal moeten strijken. Maar wat te zeggen van het 3de? ze had den zoo'n mooie kans op de bovenste plaats en daarmede op promotie, doch nu werd tegenBlauw-Wit IV slechts met 9 man ge speeld en met 52 verloren. Schande over hen, die hun elftal op een dergelijke manier in den steek lieten. Het slechte weer mag toch inderdaad geen excuus wezen! Thans komt de maand van St. Nicolaas- en Kerstverrassingen. Hopen wij, dat deze eventueele verrassingen voor ons slechts van de aangenaamste mogen wezen en onze elf tallen aan het eind van December zulke plaatsen innemen, dat wij tenminste wat onze voetballerij betreft het nieuwe jaar met hoop en vertrouwen kunnen beginnen. 23 Nov. 1930. I. H. GALAVAZI. DE ZAKEN GAAN GOED. Het parool, dat ons in business wat meer optimisme moet bijbrengen, mag ik tot mijn buitengewoon groot genoegen ook toepasse lijk verklaren op ons 2e elftal. Het zou bijna een traditie worden, dat in de eerste vier competitiewedstrijden geen overwinning wordt behaald en vervolgens de 5e de eerste zege brengt. In dit opzicht schijnen onze tegenstanders wel eenigen kijk op ons te hebben, want voegde mij bij den 3den wedstrijd niet een der Hilversum II- spelers toe: ,,oh, jullie komen pas in den loop van de competitie op dreef." Hoe het ook zij, de uitwedstrijd tegen Blauw-Wit II 's morgens aan het Nieuwe Diep wisten wij zoo waar met 21 te win nen. Een goede gewoonte getrouw koos Blauw-Wit bij het winnen van den toss wind mee, om althans te trachten deze zoodanig uit te buiten, dat ze een moreelen voorsprong met de rust zouden hebben. Kallenborn werd dezen keer in het doel geprobeerd en ongetwijfeld waren zijn pres taties als absoluut 2e elftal fahig te beschou wen. Hij zal zijn weg wel weten te vinden. Het achtertrio heeft, wat wij noemen, zijn mannetje gestaan. De halflinie was minder. Dijkhuizen's spel is altijd wat te kort, Ruys zwoegde als steeds en Wim Dijkhuis wis selde goede met minder goede momenten af. Van de voorhoede valt Prakke ons nog niet mee en we wachten nog steeds of hij eens beter te voorschijn komt. Meer voldoe ning geeft Dorenbos, die, hoewel toch pas spelend voor A.F.C., strijdt voor de „boel" alsof zijn eigen bestaan er van af hangt. Als fopyidt 5 A.F.C*'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 5