V. Uw volgende motor zal toch een B*S.A* zijn? Firma J. NAHUIS - GROENLO kampioenschap durven denken, doch spaart ons 's hemelsnaam dien voortdurenden angst voor degradatie! Het is voor ons een groot verlies dat C. Lungen, wiens goede prestaties in de laat ste 6 wedstrijden van het afgeloopen seizoen ons nog versch in het geheugen liggen, niet meer beschikbaar is. Het zal de E. C. uiterst moeilijk vallen daarvoor een plaatsvervanger te vinden. Overigens zal het aantal wijzigin gen in ons eerste wel vrij beperkt blijven, ons 2de en 3de elftal zullen echter, naar ik ver moed, een tamelijk gewijzigd aanzien hebben. De overschrijvingsbepalingen beginnen thans hun goede uitwerking terdege te demon- streeren. Het is thans niet meer zoo gemak kelijk een elftal door uit andere clubs „weg- gelijmde" krachten te versterken en al is deze vrijheidsbeperking voor den speler op zichzelf beschouwd ook betreurenswaardig, dit nadeel moet o. i. geheel wegvallen tegen het groote algemeene belang, dat o.a. de bestaansmoge lijkheid van lager geklasseerde vereenigingen op gezondere basis gevestigd is. Uit het feit, dat de keuze van vereeniging voor de jeugdige voetballers van oneindig grootere beteekenis geworden is immers het gedwongen rustjaar zal den enthousiasten voetballer er in de meeste gevallen zonder bijzonder dringende redenen wel van weer houden, naar een andere club over te gaan groeit thans de consequentie, dat iedere club er meer dan ooit de aandacht aan moet besteden, door het opnemen van adspiranten zich rechttijdig materiaal voor de toekomst te verzekeren. Meer dan ooit geldt het parool: de toekomst aan de jeugd! Wie dit niet inziet, zal van deze fout in de toekomst de bittere gevolgen ondervinden. Ieder lid, hetwelk het bestaan zijner club nauw aan het hart ligt, zal er dus meer dan ooit naar moeten streven onder vriendjes en kennissen nieuwe leden te werven. Knoopt allemaal dit goed in de ooren (ook de oude ren), want als ik mij niet vergis, is deze strijd om den eenigen vrijen speler, den adspirant, reeds ontbrand. Min of meer in dit verband zou ik erop willen wijzen, dat het niet van belang ont bloot zou zijn, indien de K.N.V.B. in navol ging van de plaatselijke bonden, ertoe zou overgaan eveneens Juniores-compétities in te stellen, b.v. tot den leeftijd van 20 jaar. We weten allemaal wel, hoe dikwijls het voor komt, dat men jonge spelers met aanleg wel graag in hoogere elftallen zou willen laten uitkomen, doch zich tot dit experiment niet verantwoord voelt. Wij zelf hebben herhaal delijk geconstateerd, dat zulke jongens na enkele „zware" wedstrijden reeds bang ge worden en daardoor hun zelfvertrouwen ver loren hadden, ja zich soms zelfs van dit euvel niet meer wisten te herstellen. De Juniores- competitie, grootendeels op grond dezer be zwaren ontstaan, hebben hun bestaansrecht ten volle bewezen en ongetwijfeld zou een dergelijk instituut bij den K.N.V.B. zeer veel succes kunnen hebben, waarbij men daar dan de leeftijdsgrens op 20 jaar kon stellen. De spelers zouden zich dan rustiger kunnen ont- R A HOTTER CEINTUURBAAN 11 Dtütat'llU HOC telefoon 24448 Firma KAMP DE BOER, Garage „ZENITH" AMSTELVEENSCHEWEG 484-488. Komt daarom nu eens bij ons kijken. Wij hebben alle modellen voorradig vanaf f595.- in onze showroom: Hoofdagente voor Amsterdam en Omstreken van de B.S.A motoren TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij Houthandel Loonzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als: beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 6 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 6