Een keurcollectie „Zomerstoffen" LEIDSCHEPLEIN 2 tegen te Werve een draw speelden (139 runs voor ons tegen te Werve 133 voor 8) en derhalve de draw eenigszins, zij niet veel, in het voordeel van te Werve bleef. De gastvrije ontvangst, de schitterende omgeving, dit alles maakt het spelen op te Werve tot een zeldzaam genot en wel mogen wij deze vereeniging in eere houden. Een klein misverstand aan het eind van het vorig seizoen bracht een donkere wolk bo ven beide vereenigingen, doch ik mag de takt van onzen voorzitter prijzen door de wijze waarop hij het kleine conflict wist bij te leggen en de relatie zooals vroeger van den alleraangenaamsten aard bleef. Aan de Spanjaardslaan trof A. C. C. Schmeink in buitengewonen bowlingvorm aan en uit 110 runs nam hij 7 voor 39 runs uit 16 overs. Buiten Van der Stadt met 22, Jo Bor met 16 en Harry Prent met 11, was het Charles Lungen met 52, die ons voor een debacle behoedde. Zijn meesterlijk voetwerk, zijn prachtig polswerk en soepele stijl van batten was eene openbaring voor hen die dezen all- rounder non niet aan het werk zagen en de wijze waarop hij Bruin, toch een der meest lastige eerste klasse bowlers uit het veld hoekte met slechts één stap, met slechts één enkele polsbeweging, verried in hem den jongen meester. Ik mag mij er dan op be roemen dat ik gedurende mijn cricketloop baan een reeks van brillante innings heb mogen aanschouwen, die van Lungen op 12 Mei zal mij daarom altijd bijblijven omdat hij, totaal onvoorbereid en ongeoefend, bat ten van de hoogste orde liet zien. Hier mag ik de elftalcommissie er wel op wijzen dat men een speler als Daan Riechel- man koos, waarvan men zijne capaciteiten niet kende en dat Oliver den aanval opende met F. Riechelman, in plaats van Lungen. die van andere snelheid was dan Oliver en Riechelman. Daan Riechelman was nergens (een debuut aan de Spanjaardslaan eischt meer dan een tropenervaring) terwijl Lun gen onmiddellijk successen boekte. Hij cleande Piet van Buren voor 6 en met 4 voor 59, zelfs met 5 voor 79 was Rood en Wit lang niet safe en de onrust, die in het Rood en Wit-kamp heerschte was opmerke lijk. Doch de change met Cornelissen was verre van gelukkig; Hagenaar hield 't bow len op keurige wijze tot zich en eenmaal het totaal gepasseerd, glipte de match onder ons weg en eindigde Rood en Wit op 176. In 15 overs nam Lungen 5 wickets voor 50 runs, terwijl Oliver in 16 overs 4 voor 61 bowlde. Voor een eerste match en tegen be slist sterkere tegenstanders niet slecht. In de follow-on kreeg Tip Overing eene bevlieging, zooals hij er gedurende de rest van het seizoen helaas maar al te v/einig kreeg en weldra bleek, dat hij reeds zijn winterslaap was ingegaan, niettegenstaande de gloeiende zomer. Zijn 37 waren intusschen schitterend vlug gescoord, zeer aantrekkelijk en al acht ik Selles een constanter bat, Lun gen brillanter, als openingsbat kon men soms van hem zeer snel scoren verwachten en niets moedigt de rest van de batsmen van een elftal meer aan dan een goede openings score. Lungen demonstreerde met 18 not out de zwakte van den Rood en Wit change bowlers. Op 26 Mei ontvingen wij H. D. V. S., in welk team de all-rounder Engering ontbrak door een droevig voetbalongeval. Zonder hem was Hermes zwak, de back-bone ont brak, althans A.C.C. was dien dag sterker, want tegenover onze 144 (Lungen een krachtige en snelle 44 (2 zessen en 6 vieren) de captain 21 en Harry Prent een kalme en hoogstverdienstelijke 17, stelde H. D. V. S. 107 runs. Van 6 voor 49 werd het innings voor 107 en alleen hun stand voor het 7 de wicket van 50 runs was het aankijken ten volle waard en werd het ten slotte nog een match. vindt U in SPECIAAL HUIS in Zijden-, Wollen- en Katoenen Stoffen A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 8