Ernst van Ooy floot daarna de finalisten in het veld, waarvan de eerste O.H.S. sterk favoriet voor den beker was. Reeds dadelijk na den aanvang namen zij het spel dan ook geheel in handen en spoedig namen zij door den aanvoerder, ons medelid Mosheuvel, met een houdbaar schot de leiding. Inplaats van door dit succes aangemoedigd te worden en te trachten hun voorsprong te vergrooten, onderschatten zij hun tegen standers, die dan ook de kans zagen zich langzamerhand los te werken en wien het ook gelukte door den linksbinnen den stand gelijk te maken. Uit een corner nam Mosheuvel met een kopbal voor z'n school echter nog vóór rust opnieuw de leiding (21 voor de le O.H.S. Na rust tapten de 2e O.H.S.-ers echter uit een ander vaatje en mede door een domme verandering van opstelling van hunne tegen standers veroverden zij terrein en werden sterker. Opgestuwd door de halflinie, waarin de captain Touber de ster van het veld was, trokken de voorwaartsen keer op keer ten aanval en kort voor het einde maakte de linksbuiten met een formidabel schot gelijk, met welken stand het einde kwam. In de eerste verlenging kwam de eerste O.H.S. geweldig opzetten, doch toen hunne aanvallen geen succes hadden, verslapten zij weer en het gelukte zoowaar aan de tweede O.H.S. door den linksbinnen, die o.i. echter in buitenspelpositie den bal toegespeeld kreeg, de overwinning in de wacht te sleepen en voor een jaar den beker in bezit te krijgen. Na afloop reikte Nic. Selles met enkele woorden de prijzen uit. N. UIT WINSCHOTEN. Mijne Heeren. Snuffelende in oude wedstrijdformulieren, die ik op verzoek kreeg toegezonden van den K.N.V.B., ontdekte ik een formulier van den bekerwedstrijd: A.F.C.-W.V.V., gespeeld op 7 Februari 1909 te Amsterdam. Ik herinnerde mij, dat eenige jaren geleden een verslag van dien wedstrijd in een nummer van ons clubblad (nu wijlen) was geplaatst. Na eenig zoeken vond ik bedoeld verslag, dat ik u ter plaatsing in uw clubblad aanbied. Hoe W.V.V. van A.F.C. won en toch geslagen werd. Een van de meest roemruchte tochten van W.V.V. uit den ouden tijd is geweest die naar Amsterdam, 't Was midden in den winter, zoo omstreeks den jare 1909. We hadden een lange periode van sneeuw en vorst gehad. In maanden was er niet ge speeld. Toen 't W.V.V.-team 's morgens aan den trein kwam, lag er een halve voet sneeuw. Maar er was geen bericht, dat de match niet doorging, dus wij vertrokken. De tijd ging snel. In Utrecht werd een sup porter binnengehaald, n.l. Jan Dommering. Een deputatie van A.F.C. was aan 't station W.P. tegenwoordig en met de oude stoom tram werden de W.V.V.-ers naar de Water graafsmeer getransporteerd. Gedurende deze reis gaf 't W.V.V.-orkest een extra-concert, wat den Amsterdammers deed zien, dat ze met een goed stelletje te doen hadden. De vroolijke troep ging naar 't oude Rechthuis jarenlang is dit oude café een verzamel punt van voetballers geweest en daar wachtten de Amsterdamsche spelers en A.F.C.-aanhangers. Tenslotte werden de Winschoters uitge daagd tot een match op het biljart. De 2 beste biljarters van A.F.C. tegen de 2 beste W.V.V.-ers om 150 punten. Accoord De Amsterdammers hadden een paar prima spelers, voor W.V.V. speel den Jan en Bé Dommering. Niemand durft zich te herinneren hoeveel punten de Amsterdammers gekregen hebben. Want Jan Dommering hoewel nog geen Europeesch kampioen scoorde de eene serie na de andere en Bé deed de rest. ,,Zoo speul'n ze bie óns alemaol", zei Beeloo en de Winschoters met hun pracht- orkest en reuzen-biljarters stegen weer eenige graden in de achting der gastheeren! Van den wedstrijd zegt de verslaggever onder anderen: Ondanks het schitterende short-passing, dat A.F.C. speelde en dat onze roodzwarten haast tot wanhoop bracht, werd 't maar 41 voor A.F.C. Dat was een prachtig resultaat. Dien avond vierden de W.V.V.-ers feest in qroot-Mokum. Een bezoek aan Prot, waar de onvolprezen Kelly in 'n prachtrol optrad, was de clou van den avond. En zoo gebeurde het, dat W.V.V. won en toch verloor. Hoogachtend, E. WUBS, Secretaris W.V.V. Hoogstraat 8, Winschoten. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 6