fóïeymSotf Stille Kracht. Van der Heide Wijma en Stradmeyer maakten echter aan alle bezorgdheid een einde door den stand met twee goede goals op 62 te brengen en hiermede kwam het einde van dit gemoedelijke partijtje. De middenvoor van N.F.C. zorgde voor de „note gaie" in het veld. De eerste van de serie van vijf uitwedstrij den, welke nog ons deel waren, gedeeltelijk nóg zijn, was direct de zwaarste, tegen J.H.K. Voor de rust wisten wij door Nijhuis een 10 voorsprong te krijgen, maar de gelijk maker kwam vlak hierna ter wereld. Dorlas kreeg het hard te verantwoorden, maar speelde een uitstekenden wedstrijd. Met rust was de stand 21 in het voordeel van J.H.K. Na halftime kwam eerst het gemis van Otto van Rijn en Hans Geerligs aan het licht en de voorhoede slaagde er niet in door de verdediging' van de gastheeren heen te komen. Selles, die als versterking mee was, had een verrekte rugspier en ging linksbin nen spelen, terwijl Dijkman zijn oude center- half-plaats innam. Witteveen verhuisde van rechtsbinnen naar rechtshalf en Van Erp naar de rechtsbinnenplaats. Inmiddels was de stand 31 voor J.H.K. geworden, alvorens de rechtsbinnen van een uiterst geslaagde trough-pass van Nic Selles kon profiteeren (32). Dit droeg er natuur lijk toe bij om het spel nog minder fair te maken. De linksbinnen van J.H.K. passeerde onze backs, die ditmaal niet bepaald in vorm waren, alsmede onze keeper en maakte ter gend langzaam de 4e goal, hetgeen Dorlas op het laatste oogenblik nog probeerde te verhinderen, waarmede hij zich een waar schuwing op zijn hals haalde. De invaller- scheidsrechter was goed, maar had iets stren ger kunnen optreden. Zonder excuses te willen zoeken voor deze nederlaag, zij het toch vermeld, dat zoowel Van Rijn als Geerligs op het appèl ontbra ken, terwijl Nic Selles niet heelemaal fit was. Na afloop van deze match kon echter geen onzer spelers zich meer hierop beroemen. i' PREVO. tallen meedoen en werd door de scholieren onderling gekampt. Onder begunstiging van fraai voetbalweer traden op ons hoofdveld de Zeevaartschool tegen de le O.H.S. en op het Eilersveld de M.T.S. tegen de 2e O.H.S. in het strijdperk en het gelukte de beide Handelsscholen hun tegenstanders een zware nederlaag toe te brengen. Zaterdag 12 dezer werden de verliezers ronde en de finale gespeeld. Onder leiding van Willy Brusse (wiens debuut als scheidsrechter, al werd hij ook door het publiek eenige malen uitgefloten, lang niet slecht was) speelden de M.T.S. en de Zeevaartschool een snelle en enthousiaste partij voetbal. Het verloop was zeer eigen aardig, daar door eenige blunders van den Zeevaartkeeper, de M.T.S. met rust een voorsprong had van 31. De Zeevaartschool gaf zich echter niet ge wonnen en toen de M.T.S.-keeper (doelver- dediger schijnt toch een lastig vak te zijn) een eenvoudigen bal liet glippen, waren de a.s. Zeevaarders niet meer te houden en leg den beslag op den 3den prijs. ONZE „WEDSTRIJDEN VOOR JONGEREN". Aan dit jaarlijks terugkeerend tournooi werd ditmaal deelgenomen door de eerste en tweede O.H.S., de Zeevaartschool en de M.T.S. Daar slechts twee Zaterdagmiddagen ter beschikking waren konden geen A.F.C.-elf- Vraagt Kreymborg's Abonnementtsarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop! - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 5