hied smeekt, dat nog 50 millioen van onze bruine broeders onder het slavenjuk van het kapitalisme zuchten en waarschijnlijk had den we nog meer van dat moois gehoord, in dien voorzitter Gosschalk den spreker niet voorgesteld had, zich bij het bruine monster te bepalen. Onze voetbalvrijheidsenthousiast slaakte toen de verzuchting, dat wij reeds 6 dagen van de week door de maatschappij ge knecht worden en hij dus tegen het voorstel was. Een waarlijk frissche en niet minder in- genieuse combinatie. Nog bruiner dan bruin! Het is wonderlijk, maar als ik zulke phra- sen te hooren krijg, dan moet ik altijd aan die Jubileumsspeech over dat gehuchtje met goalpalen denken. U weet wel! Van de voorstanders willen we den voor zitter van D.W.S. niet onvermeld laten, die in een zakelijk speechje mededeelde, dat hij, alhoewel hij in principe tegen de overschrij- vingsbpalingen was, toch vóór het voorstel zou stemmen en wel, omdat hij het billijk vond, dat er een eind gemaakt wordt aan het bestaan van 2 soorten spelers in den A.V.B. Immers een speler van een K.N.V.B.-club kan zonder meer naar een A.V.B.-club over gaan, terwijl ieder nieuw lid van een K.N.V. B.-club of hij uit een K.N.V.B.-, dan wel uit een A.V.B.-club komt, een jaar moet wachten. Nu wordt wel oogluikend toegela ten, dat men zich aan deze voorschriften bij de A.V.B.-elftallen der K.N.V.B.-clubs niet houdt, doch feitelijk mag dit niet. Een speler uit een K.N.V.B.-elftal is dus volkomen vrij ten opzichte van den plaatse lijken bond, doch een speler uit den plaatse- lijken Bond mag hoogstens voor een A.V. B.-elftal van een K.N.V.B.-club uitkomen. Men voelt de onbillijkheid van dezen toe stand! De Voorzitter van Watergraafsmeer be antwoordde de verschillende bestrijders op zakelijke en duidelijke wijze. Hij wees er nogmaals op, dat de overschrijvingsbepalin gen een bescherming voor alle clubs zijn, ter wijl men mèt de bepalingen ook reeds vóór het nieuwe seizoen weet, over welke spelers men zal kunnen beschikken. Het is natuurlijk mogelijk, dat zij den ondergang van enkele clubs, welke niet in staat zijn zelf reserves op te kweeken, zullen beteekenen, doch zulke clubjes hebben geen bestaansrecht en men moet niet vergeten, dat zij zich dan slechts door het plukken uit andere vereenigingen kunnen staande houden. In verband met den beerput van den Heer Kok, memoreerde hij, dat kort geleden 2 juniores uit Watergraafs meer van een A.V.B.-club het aanbod kre gen voor gratis schoenen en jersey, als zij voor die club gingen spelen. Blijkbaar is er dus in den A.V.B. ook wel iets onzuivers (in de terminologie van den Heer Kok dus een klein closetje!). Alles mocht echter niet baten en in een stemmingverhouding van 3 tegen 1 werd het voorstel verworpen, waaruit blijkt, dat ook K.N.V.B.-clubs er tegen waren. Een motie, waarin het bestuur uitgenoo- digd werd het daarheen te willen leiden, dat de A.V.B.-spelers (wier vrijheid men immers zoo hartroerend in bescherming genomen had) dezelfde rechten krijgen, n.l. om onmid dellijk voor een club uit den anderen Bond te kunnen uitkomen, moest van redactie wor den gewijzigd en kwam niet eens in stem ming. Men liet dus een prachtkans om ten- mintse van zyn sportieve gevoelens ten aan zien eener onbillijke regeling, waarbij een ge deelte der aangesloten clubs in ongunstiger verhouding tot de overige staat, te doen blij ken, voorbij gaan. Blijkbaar was men dus met deze scheeve verhouding best tevreden en dit vast te stellen was ook het doel der motie. De K.N.V.B.-vereenigingen zullen dus el ders hun recht moeten zoeken, om aan de hiervoren geschilderde wanverhouding een eind te maken. Het is te hopen, dat de in de A.V.B.-vergadering gevoerde debatten in de andere plaatselijke bonden niet onopge merkt zullen blijven! De rondvraag bracht nog verschillende sprekers over diverse onderwerpen in het touw. Zelfs de Heer Boekman toonde zijn belangstelling en maakte eenige bescheiden opmerkingen, welke echter het karakter van een „Treffer" hadden en door den Voorzitter A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 2

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 2