seizoen toen de aloude A.F.C. voor de 2de klasse behouden bleef. Doch ook wij deelden in de sympathie der A.F.C., toen zij voor eenige maanden terug haar eerelid Piet Vermeulen door den dood verloor en ook wij verliezen in hem een goed lid en trouw bezoeker onzer wedstrijden een goede clubgenoot, een goed mensch, dien men gaarne ontmoette en wiens gezelschap verrijkte. Zoowel met den N.C.B., A.C.B. en A.C. B. Kantoor Bond, was het samenwerken van prettigen aard en waar ook waren de heeren ten Camp en de Haan en Bouwes altijd be reid te plooien en te helpen. Breng ik dank aan de dames Sabelson en Poen voor hun ijverig en accuraat scoren, dan viel 't mij op dat zoo weinigen bereid wa ren om óók eens dat baantje naar behooren te vervullen en op een uitzondering na, wa ren wij op onze getrouwen aangewezen. Juist daarom is mijn dank zoo groot en zonder ik wederom enkelen uit, dan was het met het umpiren van het zelfde laken een pak. Altijd waren het de ouderen, die aan het wicket moesten gaan staan, vaak als zij zoo het veld uitkwamen en de jongeren waren niet te be wegen om uit hun luie stoelen te komen om ook eens iets meer van het spel trachten te leeren. Harry Prent zorgde dat de eerste klasse uitslagen der thuiswedstrijden per radio be kend gemaakt werden en voor zijn moeite zeg ik hem vanaf deze plaats mijn dank. Ik meen niets en niemand vergeten te heb ben, is dit echter wel het geval, mor dan niet en gedenk dat een lidmaatschap naast de lusten, ook zijn lasten meebrengt; en juist dit wordt maar al te vaak en te snel vergeten. Ik kom nu tot mijn twee laatste punten, de oefeningen en de captaincy. Laat ik dan eerst de captaincy bespreken. Zijn meening juist weer te geven is vaak heel moeilijk, om over de captaincy te schrijven is al heel lastig en wel daarom, omdat de man van den kant alles beter weet, ziet en kent. Oliver was dan in mijn meening geen slecht captain. Vergeet niet, dat was zijn eerste seizoen en ieder begin is moeilijk. Zoo had hij in het begin van het seizoen zijn time niet genoeg in handen, baarde hem den aanval en de order of going-in veel zorg, de beschikking over Beuth had hij niet, waar door hij bowlers in den aanval moest sturen, waarvan hij de capaciteiten niet voldende kende, en had hij rekening te houden met Anno Domini der diverse spelers als San ders, van Milligen en anderen, die in het verre veld niet te gebruiken waren en moest hij Arno wel bij het wicket plaatsen door het ongeval aan zijn voet. Genoeg handicap dus om een captain te doen falen. Hij vond geen geoliede machine die men maar op gang had te brengen om behoorlijk te laten loopen, neen, hij moest van meet af aan beginnen en den opbouw heeft hij m.i. naar behooren voltooid. De bijzondere capaciteiten zijner tegenstanders drongen soms iets te laat tot hem door, daarna zijn veld uitzetten ging soms iets te langzaam, waardoor te veel aan runs verloren gingen, doch zooals reeds ge zegd, één zwaluw maakt nog geen zomer en één seizoen maakt nog geen goed captain. Doch ongetwijfeld zullen de successen in het komende seizoen onder zijn beproefde leiding talrijker worden. Gezien het bescheiden ma teriaal, waarover hij de beschikking had, sloeg hij zich met glans door de moeilijkhe den heen en wij zijn hem dankbaar, dat hij de captaincy heeft willen aanvaarden. Straks zal het punt „trainer" daarom ter sprake komen, omdat het bestuur na rijp beraad gemeend heeft, voor dit jaar geen trainer te moeten engageeren. Dat ik zulks noode betreur, behoef ik feitelijk niet neer te schrijven, daar ik een uitgesproken voor stander ben van coaches in welke tak van sport dan ook. Voor mij is een leermeester een der pijlers waarop een vereeniging moet rusten. Het zou mij te ver voeren of de Moe derclub te zijner tijd niet beter gebaat zou wezen door een vasten trainer te engageeren, die dan tevens in de zomermaanden A.C.C. kan trainen, waardoor de algeheele lasten dan voor een deel op onze vereeniging zou overgaan. Het is natuurlijk weer de kwestie der dubbeltjes en waar A.C.C. momenteel niet al te kapitaalkrachtig is, hoop ik maar niet dat A.F.C. in Juni a.s. op haar jaarver gadering dit punt op haar agenda zal plaat sen, want zoo plotseling behoeft het nu ook niet te geschieden, maar als wij in komende jaren, naar wij allen van harte hopen, weder om op een der A.F.C. velden kunnen spelen, dan zal heel misschien een mijner idealen nog eens verwezenlijkt kunnen worden. Kip ling heeft eens gezegd dat „om een goed sol daat te zijn, moet men heel jong getraind worden", en om een goed cricketer te wor den gelden dezelfde woorden. De tijden liggen heel ver achter ons dat men gezamenlijk des morgens heel vroeg ter oefening toog en waarom de jeugd van he- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 15 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 15