Houthandel J. VINK G. J. E1LERS Co. Staats, Brusse en de captain himself kwa men boven de 100 runs en vooral Staats met 140 runs in 9 innings, met 60 als hoogste score had een zeer goed seizoen, terwijl Brusse met 116 runs en een gemiddelde van 14.50, bovendien met 24 wickets als eerste bowler van het derde eindigde en een seizoen had, dat veel voor de toekomst belooft. De zoon van Prent, Jantje, bezat de flair van hitten en een dosis brutaliteit, die aange naam aandeed en in 9 innings 89 runs te maken, waaronder 40 not out, is voor een eerste jaar op de mat van dien aard, dat velen het jongemensch zullen benijden. Sabelson en Willy Neseker droegen het hunne bij om A.C.C. III een goede plaats op de ranglijst te bezorgen, terwijl ook van Arem op een be hoorlijk seizoen terug kan zien. Vollbracht daarentegen viel tegen, niettegenstaande hij 12 innings speelde. Waar ik Brusse reeds als bowler noemde, (laat ik niets meer van hem zeggen, anders mocht hij het eens te pakken krijgen) Arkel Jr. helaas niet meer op de kaart zal voorkomen en derhalve onbesproken blijft, rest mij van al de bowlers, die Fred in het vuur bracht, Jan Buys te noemen als den zwijgzame, maar ook als den man, die de wickets inpikte, n.l. 37. Buys houdt er niet van bedankt te worden, laat ik derhalve kort zijn. Je bowlde 157 overs voor 37 wickets Jan en voor ieder wicket heb je moeten vech ten. „Well bowled", dat wil ik nog even zeggen. Moge Sabelson dit jaar met voltalliger elf tallen in veld kunnen komen. Als laatste inscriptie lees ik op de ééne zijde van de medaille: het succes van het Zaterdagmiddag-elftal. Gij hebt, geachte toehoorder: altijd ver keerd gedaan om des Zaterdagsmiddags niet eens naar den Wandelweg te trekken, ik was er dan wel en niet een Zaterdag heeft me berouwd, want daar zag ik hardnekkig en toch aardig cricket, cricket zooals het ge speeld moet worden, keen en toch fair, met een flair van gemoedelijkheid. Liefst 10 wed strijden speelde het derde elftal des Zater dags en moest het einde van het seizoen van het derde in de Zondagcompetitie voor Sa belson als een zucht van verlichting gekomen zijn; de Zaterdagwedstrijden vlogen om en iedereen betreurde het einde van het seizoen. A.C.C. 3 eindigde hier op de tweede plaats, slechts 2 punten achter de kampioenen V.R. A. 3. De reserves hebben slechtere jaren ge kend. Roel van Nek zag ik eens een harde 56 not out maken en hij met Kappelhoff, Willy Neseker en Staats, waren hier de cracks. Brusse had hier iets meer kunnen bowlen, terwijl Buys en Arkel Jr. een zeer goed seizoen hadden en resp. 30 en 36 wickets namen, zoo hoort men dat Jan Buys, noch Arkel Jr. iets te kort zijn geko men. De A.C.C. elftallen speelden derhalve 39 matches, waarvan 18 werden gewonnen, 16 verloren en 5 onbeslist bleven. Ik zal U niet lan^f meer lastig vallen, doch volledigheidshalve wil ik U ook voorlezen wat op de andere zijde der medaille vermeld staat. Noode maak ik gewag van het uittreden van ons Bestuurslid, Nic Selles, een onzer oudste bestuursleden. Wat hij voor onze ver- eeniging gedaan heeft, zal straks wel door den Voorzitter naar voren gebracht worden, maar hij heeft veel gedaan voor de Club, vaak heel ondankbaar werk en zijn naam als werker zal onafscheidelijk aan A.C.C. ver bonden blijven. De verhouding tot onze Moederclub, de A.F.C., was van zeer aangenamen aard en wij allen deelden in de groote feestvreugde van het 35-jarig bestaan en was onze vreug de even zeer oprecht aan het einde van hun Handel in ALLE- SOORTEN VUREN- EN GREENEN HOUTWAREN LODEWIJK TRIPSTRAAT en JACOB CATSKADE AMSTERDAM Telefoon 42970 Kalverstraat 43 - Telef. 35543 A F. C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Trainingcostuums voor Athletiek Truien In diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondsreductie A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 14

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 14