D. ELLENS Het eerste jaar van het tweede elftal in de tweede klasse was een succes. Van de tien gespeelde wedstrijden werden er 4 gewonnen, 4 verloren en 2 gelijk gespeeld en eindigde het tweede op de derde plaats; met Vleer muizen als runners up en Haarlem II als kampioene. Het verschil tusschen ons en No. 1 bedroeg 6 punten. U.V.V., Ajax Am sterdam en Albion bleven onder ons. Het moge eenigszins vreemd klinken, doch wij hadden een kans op de eerste plaats gemaakt, indien het elftal ietwat beter gebat had. De aanval van ons was vol variatie en met Spruyt en Daan Riechelman waren wij altijd zeker de tegenstanders voor een bescheiden totaal uit te krijgen, terwijl het fielden nooit voor de tegenstanders behoefde onder te doen. Slechts één keer kwam een elftal boven de 100, en wel U.V.V. in Utrecht, de rest der gespeelde innings bleef men daar be neden. Neem ik eerst de bowlers, dan valt Daan Riechelman op met zijn 24 wickets, die buiten een goed en gezellig elftallid, de „keenness" was in eigen persoon en met zijn elftal meeleefde. Dit jaar zullen wij hem zeer zeker missen. Zijn cijfers tegen Albion, 6 voor 2 waren niet geflatteerd en dien dag bowlde hij constant een zeer goede lengte. Albion bezit in Kean een bowler, die in de eerste klasse zijn weg wel zou vinden en naast Gravendaal van U.V.V. acht ik hem, met Spruyt en Arkel Sr. den beste der tweede klassers bowlers Noord. Het ongeluk was, dat Prent in zijn elftal over te weinig variatie beschikte en zoowel Spruyt als Arkel Sr. waren nu niet direct een stel bowlers, die verschrikking aanbrachten, doch ik weet niet wie meer te bewonderen: Spruyt of Arkel. Arkel door zijn taai volhouden, dat hem ten slotte een dertig wickets bezorgde, of wel Spruyt, die Zondag in, Zondag uit, naar Amsterdam overkwam, ja zelfs eenmaal tot Enschede reisde en toen zijn plaats aan een ander afstond. In ieder geval toonde Spruyt zijn clubliefde BLOEMENMAGAZIJN AMSTELVEENSCHEWEG 93 nummum TELEFOON 20320 uummum LEVERANCIER BLOEMWERKEN - AAN VEREENIGINGEN - en hem stel ik als voorbeeld voor de jongere generatie. Een goede en hechte steunpilaar was Jaap Suyver, die, altijd present, den hcelen zomer door achter de stumps gehurkt heeft en zijn werk naar behooren verrichtte, al vergat hij soms wel eens te stumpen. Dit onderdeel schijnt tot de euvelen van vergeet achtigheid te gaan behooren, terwijl wij juist in onze jongere dagen happig waren om een batsman te stumpen. Als batsman kan men informaties omtrent Jaap Suyver bij Ajax I te Amsterdam bekomen. Het was vroolijk en levenslustig en zóó zou je het den snaak niet aanzien. Sanders en Amo, wanneer beschikbaar, maakten voor het tweede een prima seizoen door, terwijl Hans Spruyt met 159 runs een zeer goed openingsbat bleek te zijn en de tweede klasse voor hem geknipt scheen. Van een Kappelhoff hadden wij meer ver wacht, al vergoedde hij veel door prima fiel den en vangen, terwijl Staats, van Nek en Brusse hun weg wel zullen vinden. Alleen wedstrijdroutine ontbreekt hun. Het runnen tusschen de wickets was hier nog bedroeven- der dan in het eerste elftal en het gebrek aan zelfvertrouwen was wel heel merkwaar dig. In doorsnee was het bowlen goed en al zullen wij dit jaar een paar bowlers missen, dan toch nog acht ik A.C.C. II voor de tweede klasse sterk genoeg om tegenover de betrekkelijk lage totalen op te tornen, het fielden, natuurlijk voor verbetering vatbaar, kan er ook mee door, doch het batten is zwak en het zal mij niets verwonderen als A.C.C. II op den duur in de tweede klasse de tweede viool zal spelen door gebrek aan behoorlijke batsmen. Toch zal men alle aandacht aan het tweede moeten schenken, want ik beschouw de scelers uit dit elftal toch altijd nog, althans de jongeren, om voor het eerste bestemd te zijn. De captaincy was in goede handen en dank ik namens de reservespelers den heer Jan Draaistroommotoren E. M. F, „Dordt" De motor 'voor zwaar werk onder ongunstige omstandigheden Hoofdvertegenwoordigers: DE GOEDE HUF Postbox 811 - Amsferdam-C. - Telefoon 31206 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 12 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 12