WIJNAND Co. m H. REPKO Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam Niettegenstaande dus de zware nederlaag tegen de kampioenen en de normale nederla gen tegen Rood en Wit en H. C. C. 1, de onverwachte nederlaag te Enschedé, de draw tegen V. V. V., regen tegen V. O. C. en het niet ontmoeten van de H. C. C. Haar lem, had A. C. C. geen slecht seizoen. Wel sloeg V. R. A. ons bijna met innings, doch dan had Hamburger eerder moeten sluiten en zijn bats order tot hitten moeten geven. Nu bleef het bij een gewone nederlaag. Het fnuikende en onrechtvaardige van het systeem-de Meyere, waarvan ik een uitge sproken tegenstander ben, valt des te meer op, daar wij Haarlem niet ontmoetten en eene overwinning of een nederlaag 2 plaatsen op de ranglijst zou uitgemaakt hebben. Zoolang alle elftallen elkaar niet in één seizoen uit en thuis eenmaal ontmoeten, is voor mij het woord „competitie" om het kampioenschap van Nederland een wassen neus. Zonder ik P.W. uit, welk elftal onder ons eindigde, dan verloor A.C.C. alle wedstrijden van die elftallen, welke boven haar eindig den (V.O.C. en V.V.V. draw-games) en versloeq zij alle elftallen, die onder haar eindigden. Gevolg een juiste plaats op de ranglijst, midden in. Ik vind het geval zoo logisch, dat verdere beschouwingen over bodig zijn. Oliver met 32 wickets had als bowler zijn zeer goede dagen,bowlde vaak met die devil", die hem een naam gegeven heeft onder de le klasse bowlers; nam het leeuwenaandeel voor zijn rekening, 179 overs, en ware Beuth meer beschikbaar geweest, dan had dit zijn bowlen ten goede gekomen, daar hij dan ver lichting had gehad in oogenblikken dat hij zelf weer ten aanval moest trekken bij genus aan bowlers, of althans bij gemis aan goede bowlers, of gebrek aan beter. Ik voor mij had misschien meer gebruik van Selles gemaakt, doch dit is een captains-appreciatie, iets waarover niet te debatteeren valt. Zoolang Lungen niet probeerde te smijten was hij goed, nadien niet meer en een oogen- blik vreesde ik, dat hij de match tegen H.D.V.S. zou vergooien. Doch hier toonde Oliver zich een goed captain door tijdig in grijpen. Van Milligen speelde te weinig om te oordeelen, en Riechelman had het geluk niet mee. Lungen, Selles, Overing, daarnaast Prent, Oliver en Sanders deden met de bat constant goed werk, altijd kwam er één los; van der Stadt voelde zich in de eerste klasse niet thuis en is weer naar de boorden van de Zaan teruggekeerd, Cornelissen was als bat geen direct succes, al ging hij vaak op prachtslagen gevangen, terwijl Tienstra te weinig speelde om over te kunnen oordeelen. Jammer, dat 23 spelers noodig waren om het seizoen tot een einde te brengen. Teveel veranderingen in een elftal is uit den booze. Het fielden was soms vaak zeer goed, met vleugen van dash, dan weer uiterst middel matig, op den rand van het nonchalante af, het vangen goed, al kon het beter, doch het dekken achter de wickets was te slordig en vaak ondoordacht en iets meer dash was heusch geen luxe geweest. Harry Prent en Cornelissen, met Arno waren hier de uitblin kers. Het runnen tusschen de wickets echter is nog voor heel veel verbetering vatbaar en vooral de korte run werd vaak bedroevend beoordeeld. Het wicketkeepen van Bor was goed, zijn stoppen op het soms iets te scheeve bowlen, vooral aan den legkant, heel goed, en wij mochten ons verheugen dat het gemis van Tienstra niet gevoeld werd. En hiermede verlaat ik het eerste elftal. Was ik misschien iets te uitvoerig over het eerste elftal, zoo wil ik toch gaarne het tweede en derde elftal onder de loupe nemen, om daarna met eenige algemeene beschou wingen te besluiten. Telefoon 32144 - 47687 - 49209 Reguliersbreestraat 24-47 Deelt den prijs welken U betaalt voor een Repko Hoed door het aantal dagen dat U hem draagt en U zult tot de conclusie komen dat een Repko Hoed werkelijk economisch is. - 11 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 11