J. L. H. SMITS Café „Moderne Leidscheplein 19-21, Amsterdam Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Hff 30 runs, waardoor een totaal van 127 nog meeviel. Een uur later waren Quicks kan sen totaal verdwenen, daar Beuth al dadelijk een perfecte lengte demonstreerde, vol af wisseling de batsmen puzzelde en van 4 voor 30 werd het innings voor 43, waarvan Beuth 8 wickets nam voor 14 runs. In de tweede innings lieten de Nijmege- naars een ander batten zien en met de score van 83 voor 4, waarvan Beuth 3 voor 38, gaf Quick den strijd op. Op 21 Juli trok een volledig A. C. C.- elftal naar P. W. (op Lungen na) en na een warme reis kan A. C. C. eerst batten, waar van een dankbaar gebruik werd gemaakt en het hooge totaal van 172 bereikt werd. Ove- ring en Selles zetten voor het eerste wicket een stand van 60 runs op, Harry Prent, Cor- nelissen. Sanders, Oliver en Arno kwamen alle in de dubbele cijfers en eerst om kwart voor 4 kwam P. W. het veld uit. Dat zij de match nog wonnen strekt hen tot eer. Met 4 voor 51 was er voor A. C. C. geen vuiltje aan de lucht, doch toen kwam de pechdui- vel. Sanders deed een paar blunders aan de boundary en Colclough profiteerde hiervan door een prachtsnelle 100 te maken (12 vie ren, 3 zessen). Een brillante innings. Op 6 voor 196 werd gestopt. Juist op dezen dag had A. C. C. de beschikking over haar vol- ledigen aanval en waarom change bowlers als Sanders, Arno en Selles niet één over gebowld hebben, Van Milligen maar 6 en Reichelman slechts 9, is voor mij een puzzle, daar Beuth toch met 0 voor 56 zonder suc ces bleef. Op 28 Juli ging Phoenix thuis wederom ten onder, niettegenstaande matig A. C. C.- batten (102), waar tegenover Phoenix 73 stelde. Oliver 4 voor 24 en Beuth 5 voor 33. De oude A. C. C.-aanval roerde zich dus wederom geducht. Op een pracht-Zondag met nog de helft van den speeltijd beschik baar, wilde de Phoenix-captain van spelen niets meer weten en verkoos hij huistoe te gaan. Een vechter was hij dus niet en ik in zijn plaats had met een aanval ter beschik king, zooals Phoenix die had, zeer zeker nog een kansje gewaagd. Op 4 Augustus kwam de reeds vermelde debacle tegen de kampioenen, die met recht met ons deden ,,wat zij wildenOp 4 voor 254 sloot de Beus, waarvan W. van der Bosch 141 (20 vieren en één zes). In 48 overs werden de runs bijeen geranseld. A. C. C. stond met 10 man, waaronder nog een invaller, faalde in haar le innings en zat voor 44 runs in het paviljoen terug, daarna voor 73 en verloor met innings en 137 runs. Een zwarte dag in onze geschiedenis. De match tegen V. O. C. verregende totaal en op 18 Augustus ontmoetten wij V. V. V. voor het Koopmansbat. A. C. C. maakte 57 waarvan Lungen 13 en Jeuken 7 voor 22 bowlde. Het wicket was met de week slechter geworden, totaal verwaarloosd en hoogst on betrouwbaar. Ik laat het gevaarlijke maar ongeschreven. Op 218 voor 6 sloot Grootmeyer en vond het Welletjes. Toen had van Stuyvenberg juist zijn 2de honderd not uit in successie te pakken. Een batsman, die, zoodra hij meer dere slagen op zijn repertoire weet te bren gen, het zeer ver zal brengen. Onze fielders waren eenigszins lazy; zonder dash en vrij nonchalant, hetgeen aan de prestatie van Van Stuyvenberg niets afdoet. 25 Augustus, toen de voetbal al weer rol de, speelde A. C. C. tegen H. C. C. I op een zonnigen dag, haar laatste match. Selles met 20 en Riechelman met 36 hielden de eer van A. C. C. op en vooral Riechelman speelde als nooit te voren. Op 8 voor 204 sloot Fokker, voelde niets meer voor een derde punt en toog naar ,,home sweet home". Oliver nam 5 voor 78 en wat A. C. C. zonder hem in den aan val geweest zou zijn, laat zich bedenken door hen, die dit relaas aandachtig gevolgd heb ben. C. J. DE BOER Warmoesstraat 42, Amsterdam A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 11 ff-1 10 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 10