niets met de bedoeling onzer voorstellen te maken, schijnen op de meerderheid der A. V. B.-afgevaardigden grooten indruk te maken en blijkbaar kan men zich daar dan ook niet voorstellen, dat van de zijde der grootere clubs iets in het algemeen voetbal- belang wordt gepropageerd, doch zoekt men achter alles politiek resp. in dit geval een listigen aanval op de kleinere zusjes. Alleen de Heer Nauta kwam ronduit met het spook beeld van versterking van den Volks Voet balbond, al vond ook hij den nog altijd be- staanden toestand van 2 leidende lichamen op voetbalgebied in Amsterdam betreurens waardig. Wanneer ik ten slotte nog memoreer, dat de voorstanders van miniatuurclubjes den grooteren vereenigingen zegevierend toe voegden, dat ook zij indertijd door een klein aantal leden werden opgericht, dan zijn hier mede de bezwaren tegen onze voorstellen ook door Blauw Wh, echter op basis van 40 ingediend gememoreerd. Is het niet grappig en tegelijkertijd droevig, dat men vergelijkingen durft te maken, tusschen Schaf en zijn kornuiten, die 35 jaar geleden begonnen te voetballen, toen er nog niet eens een A.V.B. bestond en jongens, die meenen, dat zij geen plaats naar hun genoegen in een der 131 bestaande A. V. B.-clubs kunnen vinden? Hoe het ook zij, onze voorstellen werden niet eens in stemming gebracht, alleen onze eisch, dat een nieuwe Club cok een kleed gelegenheid moet hebben, was blijkbaar poli tiek ongevaarlijk en vond genade in de oogen der afgevaardigden. Is het wonder, dat er toen later Prof. I. Snapper het voorstel tot verplichte medische keuring voor adspiranten en juniores op waarlijk schitterende wijze inleidde, zich toch verschillende sprekers nb. van de Bestuurstafel deden hooren, die van dwang niets weten wilden en de keuring overbodig vonden? Wat te zeggen van een afgevaardigde, die tegen de keuring was, omdat in zijn vereeniging een speler veertien dagen, nadat hij goedgekeurd was, toch een rheumatische aandoening gekregen had Gelukkig was de repliek van den Hoogge leerde zóó afdoende, dat den bestrijders de mond gesnoerd werd en de verplichte keu ring met slechts 2 stemmen (van Bondsbe- stuurderen sic!) tegen werd aangenomen. Daarna dachten we lustig verder te gaan met het voorstel van „Watergraafsmeer", behelzende de overschrijvingsbepaling van den K. N. V. B. ook voor den A. V. B. te doen gelden. De bedoeling van „Water graafsmeer' was de kleine vereenigingen tegen het overloopen harer spelers naar de grootere clubs te beschermen. De voorstel lers hadden dan ook de naieve gedachte, dat de groote clubs wel absoluut tegen dit voor stel zouden wezen, en waren niet weinig verbaasd, toen juist de kleine vereenigingen als beschermers van den vrijen wil van over- loopende spelers optraden. Wat hadden deze strijders voor de vrij heid een medelijden met spelers, die men tegen hun wil zou moeten vasthouden! Toen de stemming eindelijk in zicht kwam, maakte echter de Heer Kok den voorzitter er op attent, dat verscheidene afgevaardigden (P)UUi /fofYldl 3 A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 3