REUNI CAFÉ „ROYAL" KONINGINNEWEG 212 schaafd" moeten worden, want er zitten nog heel wat foutjes in het spel, doch het ge weldige enthousiasme en de enorme fighting spirit zijn oorzaak, dat deze ploeg heel moei lijk te verslaan is. Over onze reis naar Bloemendaal lag de schaduw van Piet Vermeulen's overlijden, dat velen pas op het Bloemendaal-veld ver namen. Het drukte ook de stemming na af loop, toen de overwinning een feit was ge worden en velen, die anders de overwinning gevierd zouden hebben, gingen thans rustig naar huis. De wedstrijd zelf zal echter voor ieder, wiens hart voor A.F.C. klopt, onvergetelijk blijven. Het leek, of A.F.C. herboren was. Met élan wierpen onze jongens zich in den strijd; langen tijd bleef de balans in even wicht, doch toen Charles na de rust een voorzet van Tony Knopper ineens inknalae, daarmee den stand op 21 brengend, was het te voelen, dat onze spelers zich dezen voorsprong niet meer zouden laten ontfut selen. Het werd 31, in de laatste seconde nog 32, doch de puntjes waren binnen. Het was sinds 29 December 1928 de eerste uitwedstrijd, dien A.F.C. won! Verblijdend was de goede vorm van Tony Knopper welkom in Holland, die het onder de pal men lang niet verleerd bleek te hebben. 16 Februari was het aantreden tegen Her cules, dat in theorie nog een kampioenskans had. De Utrechtenaren hadden 2 invallers (zoo ontbrak Wout Buitenweg), terwijl A.F.C. volledig was. Het onaangename weer, harde wind met hagelbuien, maakte een verblijf op het veld allesbehalve aan trekkelijk, doch het weldadig enthousiasme der onzen deed kou en storm vergeten. Voor de rust, toen we een uiterst geluk kigen wedstrijd speelden, verschafte Charles ons een 10 voorsprong. Na de thee werd het door een strafschop, zuiver door Piet Bos genomen 20; vervolgens maakte Charles Lungen handig gebruik van een blunder van Balt en bracht den stand op 3—0. D. Buitenweg scoorde hierop een fraai tegenpunt, waarna de gasten nog eens hun uiterste best deden. Het laatste kwartier, onder een geweldige hagelbui, verdedigde A.F.C. met man en macht; het einde bracht een verdiende 31 zege. De haven kwam in zicht; wanneer D.E.C. van H.V.C. won en wij speelden tegen Velox gelijk, dan was de zaak bekeken. Geen wonder, dat gepasseerde Zondag de leden tribune buitengewoon bezet was. De heele A.F.C.-familie zat, rillend van spanning, op de overdekte en uitte de spanning in een oorverdoovend aanmoedigingsgebrul. We startten met den wind tegen, doch dit ver hinderde niet dat de onzen meerendeels in den aanval waren. Na 25 minuten had A.F.C. succes, toen Charles Lungen een mooi aangegeven bal hoog in het net knalde. Dat dit doelpunt een uitbarsting van ge juich tengevolge had, behoeft geen betoog! Velox gaf zich echter niet gewonnen, doch ons back-stel verdedigde zoo solide, dat er geen doorkomen aan was. Met een 10 voorsprong kwam de rust. De tweede helft bracht hetzelfde nerveuze, fanatieke spel als de eerste. Door de mede werking ven het D.E.C.-bestuur wisten we om drie uur al dat D.E.C. met 4O voor stond en toen dit bekend werd, daverden de tribunes nog eens extra van de aanmoedigin gen. Wat Velox ook deed, steeds was er een A.F.C.-er, die onheilen voorkwam. Gaande weg werd het spel vinniger, herhaaldelijk moest scheidsrechter Bos optreden, hetgeen hem zeer gemakkelijk afging. Daan Veen, die de oogopslag van een Mussolini paart aan het armgebaar van Willem Mengel berg. kreeg ook nog een standje. Nic. Neseker werd lichtelijk bleek, ons publiek kookte over, de Velöx-aanhangers gaven NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ van R. W. VAN ALEN A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 6