moedigen? Bij het eerste hebben we gezien van hoeveel nut aanmoedigingen zijn! Ten slotte over het 3de elftal. Door de overwinning van U.V.V. Ill op H.V.C. II is een beslissingswedstrijd noodig. Capt. Back zal er ongetwijfeld wel voor zorgen, zijn jongens op het hart te drukken, zoo fit moge lijk in het veld te komen. Het 3de is tot goede dingen in staat en waar een wil is, is een weg. Ook zij kunnen overtuigd zijn van ons aller medeleven. I. H. GALAVAZI. NA ONS JUBILEUM. Verscheidene weken zijn alweer ver vlogen, sinds de viering van ons 35-jarig jubileum. Opnieuw is onze schat van mooie A.F.C.-herinneringen in ruime mate ver rijkt, want deze intieme, drie-daagsche vie ring réunistendiner, soiree en onderlinge wedstrijden zijn in ieder opzicht een suc ces geweest, een rijke bron van jolijt, een demonstratie van de gezonde eigenschappen onzer vereeniging. Terecht wees onze on vergetelijke tafelpraeses en voorzitter der Feestcommissie erop, dat wij bij deze intieme herdenking van ons 7de lustrum, de verrich tingen van ons eerste elftal geheel van ons clubleven gescheiden moesten houden. Was de positie van ons eerste elftal ook aanlei ding de viering tot eigen kring te beperken, in die eigen vriendenkring kon men toch wel alle narigheid een oogenblik vergeten en met vreugde herdenken, alles wat wij zoo lange jaren door onze club genoten hebben. Im mers niets is zoo wisselvallig als de verrich tingen van een voetbalelftal en indien onze elftallen zich dit seizoen slechts handhaven, dan zal ook wel weer een betere toekomst bloeien. Hebben de onderlinge wedstrijden niet met treffende duidelijkheid getoond, dat onze jongens, zelfs op de meest zonderlinge plaat sen in een elftal opgesteld, een heerlijk enthousiasme kunnen ontwikkelen, en bleek tevens niet dat wij een schat van goed materiaal bezitten, waaruit goede voetballers moeten groeien? Mogen we er niet trotsch op wezen, dat iemand als kruikie Overeem na een lang jarig verblijf in Indië, met geestdrift kon uit roepen: ,,De gezichten zijn gedeeltelijk wèl veranderd, maar de geest is dezelfde ge bleven!" Komaan wanneer de zaken zoo staan, dan kunnen, dan moeten alle moeilijkheden over wonnen worden. Inmiddels hebben onze on verwachte overwinningen op Bloemendaal en Hercules het bewijs hiervan geleverd en mogen we gegronde hoop hebben, dat ons lste, 2de en 3de elftal nog bijtijds in veilig heid komen. En dan rust op ons nog de plicht der dankbaarheid. Dankbaarheid ten opzichte van de Feestcommissie en medewerkenden, van onze Reds-band, van de Regelings- Commissie der onderlinge wedstrijden en last, but not least van den Hoofdredacteur van onze Schakel" en ons Eerelid Toon van Seventer, voor de wijze, waarop de eerste het Jubileumsnummer heeft samengesteld en, de tweede de practische uitvoering ervan heeft mogelijk gemaakt. Van Seventer heeft zich helaas weliswaar grootendeels uit het A.F.C.-leven teruggetrokken, doch het hart klopt nog warm voor zijn club; dat hebben we weer op overtuigende wijze gezien. Hoe innig droevig is het, dat ik tenslotte de ziel van onze feestviering, Piet Ver meulen, niet meer kan dankzeggen voor alles, wat hij in die dagen en daarvoor voor ons gedaan heeft. Met ijzeren wils kracht heeft hij de weer optredende symp- tonen van zijn lijden onderdrukt, om onze, door hem zoo voorbeeldig gearrangeerde, feestvreugde niet in de war te sturen. Het heeft helaas niet zoo mogen wezen. Voor altijd is Piet van ons weggenomen. Laten we zijn voorbeeldige clubliefde voor oogen hou den en trachten zijn geest in ons clubleven te bewaren. I. H. GALAVAZI. STRAFFEN. F. H. Hermans, tot het einde van het sei zoen geschorst in verband met zijn optreden tijdens den op 29 Dec. gespeelden wed strijd Z.F.C. II—A.F.C. II. F. Kramer, id. 5 Januari A.F.C. Jun. O.V.V.O. Jun. R. Salm, drie weken geschorst wegens wangedrag. ADRES VER ANDERINGEN Men wordt dringend verzocht, adresver anderingen aan het secretariaat op te geven. - 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 3