VERASSCHING PIET VERMEULEN. Een groot aantal vrienden van onzen on- vergetelijken Piet Vermeulen had zich 12 Februari opgemaakt, om de laatste eer te bewijzen aan hem, dien we uit onzen kring zoo noode kunnen missen. Na aankomst van den trein te Driehuis- Westerveld, begaf de stoet zich naar het crematorium; hier bleek eerst recht, hoe- velen uit Amsterdam waren meegekomen. Het woord werd allereerst gevoerd door een vertegenwoordiger der Amsterdamsche boekhandelaren; de heer Meulenhoff bracht hulde aan de nagedachtenis van hem, die in korten tijd zulke groote dingen in zijn zaak tot stand gebracht had. Namens A.F.C. sprak Jac. van Ooij, die er diep ontroerd aan herinnerde, wat Piet voor ons allen geweest is. Dan werd nog gesproken namens de Universiteit van Amsterdam, waarna een zwager een woord van dank sprak. En terwijl het orgel de gedragen melodie „In diesen heiligen Hallen kennt man die Rache nicht" ten gehoore bracht, verlieten allen diep bewogen het crematorium. Piet laat een groote leegte achter en vele malen zal het wel gebeuren op ernstige vergaderingen of op vroolijke bottertochten, op diners zoowel als bij belangrijke beslis singen dat het ons vreemd zal vallen, dat Piet Vermeulen er niet meer is. Piet was een princelijk mensch; waar hij was, gaf hij richting aan het gesprek, was hij vaak onbewust de leider. Zijn milde humor stelde hem in staat, veel te begrijpen, veel te doorgronden van wat raadselachtig scheen in het moeilijke, veelzijdige leven. Moge der zwaar-beproefde familie de kracht geschonken worden, het leven zonder hun steun en toeverlaat verder te gaan. WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. De spanning, welke reeds maanden, doch speciaal de laatste weken in de A.F.C.- familie geheerscht heeft, is gebroken. We zijn gelukkig definitief in veiligheid en heb ben weer voor een volgend jaartje van angst en beven ingeschreven, zooals een „optimist" mij gisteren na afloop geruststellend in het oor fluisterde. Of de man nu gelijk zal krij gen, of niet, kan ons in den eersten tijd vrij koud laten. Voorloopig willen we alleen ge nieten van het heerlijk gevoel van ontspan- ning, dat intrad, toen na het eindsignaal van den heer Bos, onze derde overwinning in successie een feit was. Welk een opluchting, welk een vreugde onder de groote schare van A.F.C.-ers, die de laatste beslissende wedstrijden zoo trouw bijwoonden en ons elftal, ik zou bijna zeggen: als weleer aanmoedigden. Wat te zeggen van ons eerste elftal, dat na bijna het geheele seizoen gefaald te heb ben, thans met groot enthousiasme 3 bijzon der fraaie overwinningen wist te behalen? Laten wij beginnen aan deze elf jongens een woord van dank te brengen voor de wijze, waarop zij zich, zooals onze Oostelijke na buren zeggen, „restlos" gegeven hebben. Dat was de manier, waarop men successen be haalt. Zóó moet er altijd gestreden worden, als we in de toekomst zulke akelige tijden van spanning en angst willen vermijden en zóó kunnen we weer eens op kampioen schappen hopen. Het is toch eigenlijk vreemd, dat je nu, nadat het gevaar nauwelijks geweken is, direct weer aan de toekomst gaat denken. We zullen het hierover t.z.t. nog wel eens hebben. Voorloopig zitten we nog in het loo pend seizoen. Er rest ons nog de wedstrijd tegen Baarn. Winnen we dien, dan kunnen we nog eens eenigszins toonbare plaats in nemen. Het zou toch een schande wezen, indien een elftal, dat achter elkaar Bloemen- daal uit, en Hercules en Velox thuis, ge slagen heeft, op één na de onderste plaats zou bezetten. Kom jongens, nog éénmaal de tanden op elkaar. Al is het dan niet meer voor het bestaan van uw club, dan alleen maar voor de eer. Het 2de elftal had ook buiten gevaar kun nen wezen, indien het E.D.O. II eronder had kunnen houden. Dit mocht helaas niet zoo zijn. Nog 2 wedstrijden moeten echter ge speeld worden, n.l. Blauw-Wit II uit en H.F.C. II thuis. Ik weet wel, dat een woord van opwekking voor captain Van Nek eigen lijk overbodig is en zal er dus mee volstaan, het vertrouwen uit te spreken, dat hij erin zal slagen, met zijn elftal het voorbeeld van het eerste te volgen. Wie komt onze reserves Zondag 2 Maart aan het Nieuwe Diep aan- INHOUD: Piet Vermeulen f. - Verassching Piet Ver meulen. - Wat iedere A.F.C.'er behoort te weten. Na ons jubileum. - Officieel. - Competitiestanden. A.F.C. in veiligheid. - Het 2de in |an. en Febr. - Ons derde - Onze feestelijkheden. - 1 Vat op 19 |an. vergeten werd. - A. V. B. - Uit den A.V. B. Van de „Reds Band - Oef- Een afsch^ iving. - Materialia. - Dankbetuiging. - Desillusie. - Nw. Leden.

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 2