besluiten. Euders in dit nummer wordt ge publiceerd welke straf den bewusten adspi- rant is opgelegd. Het zij hier dus nogmaals betoogd, dat spelers verantwoordelijk zijn voor de hun voor oefeningen verstrekte ballen en bij wed strijden de captains onzer elftallen. Laatst genoemden kunnen zoo noodig één of meer spelers aanwijzen, voor het opzoeken van in de sloot geraakte ballen. Ook met de rust dienen de ballen medegenomen te worden naar de kleedkamers. Hieraan zal streng de hand worden gehouden. DE COMM. VAN MAT. DANKBETUIGING. In eigen home neergestreken, is het mijn vrouw en mij zeer zeker een behoefte in de eerstvolgende Schakel, die verschijnt na ons huwelijk om langs dezen weg nog eens onzen bijzonder hartelijken dank te betuigen voor de buitengewoon talrijke bewijzen van be langstelling en sympathie bij onzen grooten stap ondervonden. We hadden reeds het ge noegen velen persoonlijk dank te zeggen, doch zooals het altijd in dergelijke gevallen gaat, worden er toch steeds eenige menschen min of meer „vergeten", doordat je ze toe vallig niet persoonlijk treft of door welke oorzaak dan ook. Die belangstelling heeft zich op zulk een verbluffende en hartelijke wiize geuit, (ook de „hartversterking" in beperkten kring aangeboden, zal niet gouw worden ver geten), dat het in alle opzichten onze ver wachtingen heeft overtroffen. Juist de veel zijdigheid in sympathie is zulk een aange name factor, en voor ons een aanwijzing om op den ingeslagen weg voort te gaan. Onze oprechte A.F.C.-gevoelens kunnen niet an ders dan door de achter ons liggende periode toegenomen zijn en wij beiden hopen van ganscher harte noq vele jaren met onze club op te trekken en daar waar mogelijk ons be scheiden steentje bij te dragen tot groei en bloei van A.F.C. Temeer zal zulks nog het geval zijn. daar toch een gedeelte van dit „steentje" bij den huiselijken haard zal wor den verricht. Voor dit prachtige en nuttige cadeau aan allen onzen welgemeenden dank. TOOTJE EN JAAP VAN NEK. P.S. Mocht de een of ander in het jaar 1930 niet geheel naar wensch zijn correspondentie etc. beantwoord gezien hebben, dan zal ait naar ik aanneem, gaarne worden geëxcuseerd. DESILLUSIE. Een A.F.C.-er, wiens lidmaatschap zich verliest in het grijs der eeuwen Vroeger, oh, heel veel vroeger een steun pilaar voor zijn club; hoeveel wedstrijden heeft ie niet voor zijn vereeniging gewonnen, ziet slechts zijn beenen; gekerfd en gevlekt als een totem-paal van een Indianen-stam. Nu is ie getrouwd; heel gelukkig natuurlijk; een lieve vrouw; schatjes van kinderen; pret tig home enz. Maar A.F.C. is 'm kwijt. Finaal. U weet hoe de vrouwen zijn „Je bent ook eiken Zondag en Zaterdag wegJe zit toch meer bij Eggers dan op n voetbalveld s Avonds na tafel heb je altijd vergadering met de een of andere com missie Je bent nooit voor één uur thuis enz., enz." Enfin, elke getrouwde A.F.C.-er is met dit ad infinitum uit te breiden repertoire volkomen vertrouwd. Wat doe je er tegen. Hij bleef dus thuis in zijn prettig home, bij de lieve vrouw en de schatjes van kinderen en hij werd dik, erg dik, walgelijk dik. VIES DIK zooals Gé B. dit pleegt uit te drukken (van een ander). De gevolgen bleven niet uit: zijn steeds- maar-door-zwellende body maakte dat hij zich in zijn huiskamer niet meer thuis veelde: zijn fijnste luie stoel werd een martel-instrument dat 'm op de gemeenste plaatsen op 't onver wachtst kneep en knelde; elk volgend nieuw costuum was wijder dan het voorgaande, maar altijd zat het krap; zijn vest moest-ie met een knoopenhaak dicht maken; de maten van over hemd en boord stegen met een snelheid niet ongelijk aan die van effecten tijdens een boom-periode. Dieet? Ha, een uitvinding van den Satan! Alleen consumeeren wat je absoluut niet lust of verdragen kan! Wandelen? Wie kent niet de beproevingen van het gloeiende asfalt; de gloeiende voeten; de keel als leer; Neen zeg ik U! Aarzelend kwam hij met zijn voorstel: zou- ie-maar-niet-weer-gaan-voetballen? En, o wonder, dit voorstel werd aanvaard: „Ja, je wordt wel wat zwaar en zijn ega ging zonder verder tegenstribbelen accoord. Hij voelde zich weer jong; veerkrachtig zijn tred naar en van kantoor, de voetbal bullen kwamen voor den dag, de broek werd flink uitgelegd, de kicks weer gehecht en bij- gestikt door den schoes-om-den-hoek; ha, hij-kon-nog-best-mee! De dag was daar; door niets-uit-zijn- pumeur te brengen toog hij heen, naar 't ouwe, - 17 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 17