D. ELLENS Met dezen stand kwam de rust. Onze rechtsback moest door een verrekte spier zijn plaats inruimen, welke door Beekman werd bezet, hetgeen een geduchte verster king bleek te zijn. Hij had een goede kijk op den bal, terwijl zijn wegwerken uitstekend was. Onze reserve-keeper Kuipers nam de rechtsbinnenplaats voor zijn rekening, zoo dat de voorhoede geen verzwakking onder vond. Kort na rust benutte Geerlings een scherpe voorzet van Nabarro en bracht den stand hiermede op 02. A.F.C. nam het nu wat kalmer op, hetgeen bleek uit het over wicht, hetwelk Ontwaakt van nu af aan ont plooide. De voorhoede der gastheeren was niet van ons doel te slaan, terwijl hunne backs op de middenlijn staande, de mislukte aan vallen door verre trappen weer opnieuw op zetten. Een unfaire beweging bezorgde Ont waakt een penalty, welke deze dankbaar be nutte. Het opdringen hunner backs werd hun echter noodlottig. Bij een afgeslagen aanval plaatste Witteveen naar Rijnbach, die onmid dellijk tot ver over de middenlijn afgaf. Ter Woort nam zijn kans waar, liep tusschen de backs door en scoorde opnieuw. 1—3. Ont waakt kwam nu geweldig opzetten, doch onze keeper, Merkelbach, was als in zijn besten tijd en retourneerde de moeilijkste ballen. Toch was een prikkertje van den rechtsbinnen hem te machtig, de bal tipte over zijn vingers juist onder de lat. 23. De laatste minuten waren zeer spannend. A.F.C. verdedigde met man en macht en het mocht haar gelukken hier door een verdiende overwinning in de wacht te slepen. De geest in de ploeg was zeer goed. Onze nieuwe doelverdediger was een aanwinst. Het verband in ht elftal was uitstekend, terwijl er aardig gecombineerd werd. Indien de elftal commissie niet al te ingrijpende wijzigingen aanbracht, zouden wij nog op een mooie plaats op de ranglijst kunnen eindigen. HAHA. Herodia adsp.A.F.C. adsp.b 32. Voor de verandering was er weer geen scheidsrechter aanwezig; om half elf werd eindelijk begonnen onder leiding van een lid der A.V.V. „Amstel". Wij telden één inval ler, aangezien Paul Christiaanse een warm bed verkoos boven een mistig voetbalveld, in 't hartje van Watergraafsmeer. Achteraf be zien heeft hij wél gelijk daarmee gehad. Voor rust had A.F.C. weinig last van de Herodianen; door 2 goals van Nijman ging met een veilige(?) voorsprong de rust in. Na rust fabriceerden de zwarttruien met veel geluk een tegengoal, en daar er bij ons zeer lusteloos gespeeld werd, was de gelijk maker spoedig geboren. Zelfs scoorden de gastheeren het winnende punt. Na afloop werden we door een elftal van Oosterpark genoodzaakt, haastig den aftocht te blazen uit het kleedlokaal. A.F.C.b- Romein b 50. Dat de wedstrijd gewonnen zou worden, stond vooraf vrij vast; toch heeft het nog meer moeite gekost, dan velen dachten. Romein begon met 8 spelers, waarbij gedu rende de eerste helft zich nog een tweetal voegde; ofschoon Gijs Nijman zich spaarde voor den wedstrijd der A-adspiranten, kwam de rust met een 20 voorsprong. Ook na rust was A.F.C. overwegend sterker. Circa een kwartier na rust, toen de stand 40 luidde, verwisselde Romein van keeper, hetgeen tot gevolg had, dat nauwelijks een halve minuut later Gijs Nijman ons 5e en laatste doelpunt scoorde. Folkert Kramer was niet opgekomen, waar door Hogers zijn plaats onder de lat innam; het weinige wat hij te doen kreeg, verrichtte hij naar behooren. 't Is jammer, dat, nu de kleine kampioens kans verkeken is, het enthousiasme er wat uit is; met de meeste jongens kan echter volgend seizoen een goed A-elftal opgesteld worden. H. KÖHLER. Draaistroommotoren E. M. F. „Dordt BLOEMENMAGAZIJN AMSTELVEENSCHEWEG 93 minimum TELEFOON 20320 minimum LEVERANCIER BLOEMWERKEN AAN VEREENIGINGEN - De motor voor zwaar werk onder ongunstige omstandigheden Hoofdvertegenwoordigers: DE GOEDE HUF Postbox 811 - Amsterdam-C. - Telefoon 31206 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 13 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 13