J.L. H. SMITS C° Café „Moderne" Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Leidscheplein 19-21, Amsterdam Wij beginnen met den wind achter, het geen voorloopig echter geen voordeel op levert. Onze tegenstanders schijnen zeer goed te weten, dat zij een even goede kam pioenskans hebben als wij en zitten fanatiek op den bal. Vooral de linksbinnen is ge vaarlijk. Bij een algemeenen aanval op ons doel wordt een onzer spelers in het nauw ge dreven en hij schiet ongelukkiger wijze in eigen goal. Even later slaagt onze voorhoede erin den gelijkmaker te scoren, maar de pret is niet van langen duur, want het is de linksbinnen, die T.I.W. de leiding hergeeft. Het spel gaat dan gelijk op en wij komen zelfs iets in de meerderheid, hetgeen wij in een tweede goal weten uit te drukken. Even voor de rust valt de centerhalf uit. Rust komt met 22. Aangezien onze reserve Weverink zoo welwillend was geweest om weg te blijven, wordt na de rust begonnen met 10 man en T.I.W. is direct in de meerderheid. Binnen het kwartier is het 42 en als Franken nog even uitvalt wegens een knie-blessure, is het 52 voor onze tegenstanders. Onze slanke Sabel tracht hierna door te breken, maar brengt het niet verder dan den keeper, waar hij doorheen wilde, hetgeen hem begrijpelijkerwijze mislukte. Het gelukt Nijhuis echter den T.I.W.-keeper het na kijken te geven en den achterstand te ver kleinen tot 53. Inmiddels is het gaan rege nen en wordt het er op het veld niet aan genamer op. In de laatste minuten maakt T.I.W. haar laatste goal en direct hierna is het inrukken. Rest het ons nog te vermelden, dat Otto van Rijn na de rust een zeer goede partij center-half speelde en Nabarro een ongeluk- kigen dag had. Het elftal heeft echter wel getoond even goede verliezers als winnaars te zijn. Next time better!! A.F.C. V—T.I.W. II 8—7. De returnmatch (het was géén korfbal- wedstrijd) tegen T.I.W. vond plaats nadat wij eenige malen vergeefsche reizen hadden gemaakt en alle wedstrijden waren afgelast. Op ons Eilers-veld, waar de A.F.C.-ruïne Zaterdags tevoren had „gevoetbald" tegen de Overveen-veteranen en met al haar licht gewichten het veld, mede dank zij eenige regen in een vrij deplorabelen toestand had gebracht, moesten wij voor de tweede maal in dit seizoen den strijd tegen T.I.W. aan binden, en wel in de volgende opstelling: Dorlas Sabel Thijen Franken v. Erp Sierhuis v. Rijn O. Stradmeyer v. d. Heide/Wyma Nijhuis Geerligs Sabel kwam eenige minuten te laat op het veld en in dien tijd had T.I.W. reeds kans gezien den stand op 30 in hun voordeel te brengen. Nog vóór de rust was het reeds 4—1. Na in de rust van talrijke supporters, waaronder het volledige Secretariaat, aan moedigingen ontvangen te hebben, werd met nieuwen moed begonnen en slaagden wij er. dank zij enorm enthousiasme, in, den stand tot 54 in ons voordeel te veranderen. Hierna kwam een inzinking, misschien door eenige zeer afkoelend werkende hagel buien en maakte T.I.W. drie goals achter een, waardoor zij dus weer een stevige voor sprong had (57). Het gebrul van de tal rijke T.I.W.-aanhangers was geweldig. Niettegenstaande dat toog onze voorhoede wederom ten aanval. De centerhalf en de rechtsbinnen verwisselden van plaats, het geen een zeer groote verbetering was. Nijhuis maakte 67, Van Erp 77 en werkelijk slaagt v. d. Heide Wyma erin, eenige minu ten voor tijd den bal in het T.I.W.-net te deponeeren, na een zeer geslaagden solo-ren, ons daarmede de overwinning brengende. C. J, DE BOER Warmoesstraat 42, Amsterdam - ti - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 11