J. L. H. SMITS ce Café „Moderne" Leidscheplein 19-21, Amsterdam Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied gingen zij naar de Keizer Karelstad terug. Dat een totaal van 172 runs niet altijd een overwinning beteekent, bewees P.W. op den 21 sten Juli, een zeer mooien, maar warmen cricketdag. Overing met 42, Selles 37 en Harry Prent met 22 zorgden voor de runs; terwijl Sanders, Oliver, Arno en Cornelissen eveneens in de dubbele cijfers liepen. Met 4 voor 51 stond de zaak schijnbaar gewonnen, maar Colclough scoorde een meer dan bril- lante honderd, het fielden zakte als een kaartenhuis ineen en met 6 neer voor 197 kregen de onzen kans om den trein te halen, hetgeen gelukte. Op 28 Juli kwam een drukke cricketmaand ten einde toen wij Phoenix thuis ontmoetten. Jo Bornemann kon het veld niet vinden en Staats viel voor hem in, die het lang niet slecht deed. Tegen de 102 van A.C.C. (Beuth topscore met 19), stelde Phoenix 73 runs en verloor met 25 runs op de eerste innings des middags om half vier, met nog bijna 3 uur speeltijd voor den boek. Phoenix voelde schijnbaar meer voor een vroegtrein dan laat te spelen. En dat op een mooien cricketdag. It is a funny game. Dat bewees de Zondag daarop, 4 Augustus ontmoetten wij de tweede Haagsche. Lungen kon het veld niet vinden en Sanders evenmin. De reserves waren, zoo als altijd, bereid menschen af te staan, maar desniettemin stond het team met 10 man, het geen niet voor had mogen komen. De aanval was „nergens" toen de Haagsche ging batten en Wim van der Bosch deed met de bowlery zooals hij wilde. Zijn score van 141 is de hoogste, dit jaar tegen A.C.C. gemaakt. Van Milligen met 2 voor 48, in 14 overs uit een totaal van 4 voor 254, had het beste ge bowld. Het A.C.C.-batten geleek een debacle en voor 44 en 73 hadden allen een beurt, of liever 2 beurten gehad. Een nederlaag der halve met innings en 137 runs. Is ditde groot ste nederlaag van het eerste in de eerste klasse? Ik meen van ja. De week daarop had men tegen te Werve moeten spelen, doch door een misverstand onzerzijds ging die match niet door, hetgeen zeer te betreuren is, daar men op te Werve altijd te gastvrij ontvangen is. Hopen wij, dat intusschen de goede verhouding weder ge heel hersteld zal zijn. Men ziet uit dit kort verslagje, dat het eerste geen slecht seizoen heeft gehad, al moet het steeds met invallers uitkomen be treurd worden. Door een verwonding kon Nic Tienstra helaas niet uitkomen, Bornemann verving hem verdienstelijk. Het tweede is reeds uitgespeeld en wij zullen aan het eind van het seizoen een over zicht aller gespeelde wedstrijden geven, evenals van het derde. L. A.C.C—ASHES-TOUR. „Goede wijn behoeft geen krans". Het ter Alg. Verg. geopperde plan om in het seizoen 1930, wanneer wederom de be faamde Test-Matches tusschen Engeland en Australië gehouden worden, een A.C.C. Club-Tour naar Engeland te maken, heeft algemeen instemming gevonden. Door het Bestuur daartoe aangezocht heb ben ondergeteekenden, bijgestaan door het Reis-Bureau van de American Express Cy. een globaal reisplan met kostenberekening gemaakt, hetwelk later in overleg met de deelnemers, nauwkeurig uitgewerkt en be kend gemaakt zal worden. Nu reeds kunnen wij U mededeelen, dat een groep van minstens 15 personen collectief op reis- en verblijfkosten belangrijke reduc ties verkrijgen kan. De bedoeling is een bezoek van 8 dagen in Augustus 1930 aan Londen en omgeving te brengen, waarbij wordt ingelascht een twee- daagsche wedstrijd van A.C.C. tegen M.C.C. of ander Eng. Cricket-Elftal en last not least bijwoning van de laatste Testmatch. Wij gaan eerste klas varen met de oer-ge- C. JDE BOER Warmoesstraat 42, Amsterdam A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 8