RE O J. SEIJLHOUWER Naaimachine BEL OP 80069 OP EN OM HET A.F.C.-TERREIN. Het jaarlijksche tournooi om den A.R.O.L.-beker beteekent voor Amsterdam en Omstreken het einde van den voetbal- komkommertijd en daarom zouden wij li, A.F.C.-er, dien wij slechts bij wedstrijden op ons veld zien, willen uitnoodigen vooraf eens poolshoogte te komen nemen op onze ter reinen. Stapt derhalve op Uw stalen ros en ped delt veldwaarts. Wanneer U uwen weg via Noorder Amstellaan en Haringvlietstraat (de kortste verbinding van Roelof Hartplein of Ceintuurbaan uitgaande) kiest, kunt U zich als rechtgeaard Amsterdammer tevens er in verlustigen, hoe in Plan Zuid het woning vraagstuk wordt opgelost. Hoe levendig en aantrekkelijk voor het oog is dit alles en hoe juist heeft men rekening gehouden met de eischen van het moderne verkeer. Laat ons evenwel de meer gebruikelijke route langs den Amstelveenschen weg vol gen. Ook hier nadert aan onze rechterhand een geheel blok huizen zijn voltooiing. Het nieuwe Tennis Stadion is reeds druk in ge bruik. Wij willen voor de teuissport hopen, dat met den eersten betalenden bezoeker bij dit spel niet, gelijk in zekeren zin bij voetbal, het paard van Troje is binnengehaald. Wij voor ons, voelen in ons diepste binnenste toch altijd een tikje wrok, vooral wanneer wij ver gelijkingen gaan maken met b.v. de Cricket- sport, tegen dien gehaaiden penningmeester, die op de lumineuse gedachte gekomen is, de publieke belangstelling voor de^voetballende jongelingschap te benutten, om zijn kas te spekken. Maar laat ons doorgaan; op het Stadion plein zien wij, dat van het oude Stadion geen Niet één Amerikaansche wagen heeft een langeren levensduur dan de Niet één II Bezoekt onze nieuwe Showrooms GEBOUW „ATLANTA" STADHOUDERSKADE 6-12 steen meer op elkander staat. Pleng een traan als goed A.F.C.-er, ook Uw vereeniging heeft op deze plek eenmaal triomfen gevierd. Indien wij onzen blik naar het nieuwe Sta dion wenden, blijkt reeds bij oppervlakkige beschouwing, dat de beide leelijke gebouwen, welke als het ware op het fraaie bouwwerk geplakt zitten, al scheuren vertoonen. Ver moedelijk hebben deze vlekken op het schoone schilderij van [an Wils neiging om vanzelf te verdwijnen. Moeten wij ook hierin den vèrzienden blik van het N.O.C. bespeu ren, hetwelk eenige tijdelijke hulpgebouwen deed plaatsen, welke vanzelf instorten wan neer ze uitgediend hebben? Zgiezoo, we naderen reeds den Zguidelij- ken Wandelweg. De afgeloopen strenge win ter is voor dezen mooien weg, waar wij Am sterdammers ons onder den took der stad toch echt buiten kunnen wanen, fataal ge weest; op vele plaatsen was het wegdek to taal kapot gevroren, een algeheele „over haul" heeft alle sporen hiervan evenwel weg- gewischt, slechts is het fietspad verdwenen. Deze maatregel komt ons gewettigd voor, bij tijden was de weg voor het drukke verkeer te smal, terwijl de band van gras, welke rijweg van fietspad scheidde, er meestentijds on ooglijk uitzag. Wel, wat zegt U ervan, ons fraaie hek heeft een kwastje gehad en ook de kleed kamers en het hekwerk op het veld, zoomede een deel der overdekte tribune, alles vertoont nieuwe, frissche kleuren. En hier kan ik U een verheugende mededeeling doen. Het zal U bekend zijn, dat in onze goede vereeniging steeds weder (vaak dezelfde kleine groep) leden bereid zijn een extra penningske te offeren, voor training of andere doeleinden, Kinkerstraat 125, Amsterdam Vóór U een koopt, zie eerst mijn ruime keuze en billijke prijzen» Alleen goede merken. REPARATIE? A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 6