De combinatie is als volgt: De linksachter bewaakt den rechtsbuiten op zulk een afstand, dat een naar dien speler toegespeelden bal door hem onderschept kan worden, althans dat hij gelijk met den bal bij dezen speler is en de rechtsbuiten den bal dus niet onder controle kan krijgen. De rechtsachter hetzelfde tegenover den links buitenspeler. De linksmidden bewaakt den rechtsbinnen der tegenpartij; de rechtsmidden den linksbinnen en tenslotte de spil den middenvoor der tegenstanders. Bleef nu iedere verdediger bij zijn aangewezen speler, dan zouden het doel en de doelverdediger onbeschermd blijven. Dit nadeel wordt door een vast plan opgeheven. Bij een door den rechtsbuiten van de tegenpartij geleiden aanval, die door den linksachter wordt ver hinderd, stelt de rechtsachter zich voor het doel op, ter bescherming van doel en doel verdediger. De rechtsachter bewaakt het doel midden voor den doelmond. De door hem losgelaten linksbuiten (zijn mannetje) wordt thans bewaakt door den rechtsmidden. Deze rechtsmidden bewaakt, zoolang de bal op den rechtervleugel der tegenpartij is en zijn partner dus voor het doel) zoowel den links binnen als den linksbuiten. En nu wordt hier zeer veel de fout gemaakt, die het geheele plan verknoeit. Als de rechtsmidden te veel naar het midden trekt met den linksbinnen en den linksbuiten achter hem, dan is dit fout. Zijn partner, de achterspeler, durft den ongedekten vleugel niet vrij te laten en de doelverdediger wordt ongerust door dien on gedekten vleugel. Staat de rechtsmidden echter tusschen den linksbinnen en linksbuiten, dan is die vleugel afdoende bewaakt. Het doel wordt bewaakt en de doelverdediger is rustig doordat ook de vleugel goed bewaakt wordt, en heeft nu alleen nog voor den bal en zijn positie ten opzichte daarvan te zorgen. Bij een snelle verplaatsing van den bal naar den anderen Draaistroommotoren E. M. F» „Dordt De motor voor zwaar werk onder ongunstige omstandigheden Hoofdvertegenwoordigers: DE GOEDE 8 HUF Postbox 811 - Amsterdam-C. - Telefoon 31206 vleugel wordt de positie hetzelfde, met dit verschil, dat de linksachterspeler het doel be waakt (midden voor de goal natuurlijk zon der den keeper te hinderen) en de linksmid den den geheelen rechtervleugel. De spil blijft bij dn middenvoor. Is de bal ongeveer in het middenveld of op de vijandelijke helft, dan trekt de achter speler, op wiens helft de bal is (het veld wordt in de lengte in tweeën verdeeld door een denkbeeldige lijn van uit het midden van het eene doel naar het midden van het andere) naar den vleugel. De andere achter speler trekt naar het midden, ter bescher ming van het doel bij een doorbraak. Dit is het plan, dat streng en steeds even snel moet worden toegepast. Zooals de aan hef reeds zegt, wordt slechts de taak van de verdediging behandeld. Er is ook nog een aanvallende taak, doch eerst de verdedigende onder de knie. Wordt het systeem door de geheele ver dediging toegepast en heeft men tenslotte vertrouwen in elkaar, dan is de combinatie eenvoudig en het makea van doelpunten tegen zoo'n verdediging zeer moeilijk. Stille Kracht* Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook 6w stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop 1 - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 5