f an A.R.O.L.-BEKER. Aan de leden wordt bekend gemaakt, dat lo. bij de A.R.O.L-wedstrijden alleen toegang verleend wordt op diploma 1929—1930 of voorloopig diploma; 2o. voor ieder plaats 25 cents belasting betaald moet worden. 3o. auto's niet binnen de hekken toegelaten zullen worden, doch langs den Wandelweg moeten parkeeren. aanleiding gegeven hebben, onzen wedstrij den haar volle aandacht te schenken. Wan neer een club iets bijzonders presteert, dan is het de pers en speciaal wel de sport pers, welke de belangstelling van het publiek opwekt en juist uit dit samengaan van goede verrichtingen en publiciteit ontstaat de popu lariteit van een club. Het een zonder het andere zou nooit tot dat resultaat voeren, hetwelk uit dit samengaan geboren wordt. Van dit standpunt uit bezien, kan men het slechts apprecieeren, wanneer men ook eens een woord van critiek hoort. Toen ons eerste elftal de smadelijke 131 nederlaag tegen Alcmaria geleden had, wijdde de hoofdstede lijke verslaggever van de Sportkroniek daar aan eenige opmerkingen, welke, alhoewel enkelen onzer leden onaangenaam in de ooren klinkend, voor velen toch aanleiding waren om de dingen te zien zooals zij waren en het is een feit geweest, dat wijzigingen aange bracht werden, en ondanks de sterkte der resteerende tegenpartijen geen nederlaag meer geleden werd. Wanneer men prijs stelt op loftuitingen, moet men ook gepaste critiek apprecieeren. Een buitenstaander ziet maar al te dikwijls zuiverder dan de insider. Zoo langzamerhand ben ik dan weer geko men op het belangrijkste onderdeel onzer vereeniging, ons eerste elftal. De eindelooze lijst van overschrijvingen, vermeldde geen beroemde namen van spelers, die nu eens de voorkeur aan het oude Amsterdamsche rood zwart gaven. Wij zullen het dus met eigen kracht moeten probeeren. Thans zal moeten blijken of de zomeravondenoefeningen effect gesorteerd hebben en of onze spelers ervan doordrongen zijn, dat in het jaar van het 7de lustrum iets bijzonders van hen verwacht wordt. De eerste gelegenheid biedt zich thans bij onze A.R.O.L.-wedstrijden. Slechts één maal hebben wij het tot de finale gebracht; wanneer dit ons nu weer gelukt zijn wij tevre den, en kunnen we het nieuwe seizoen met frisschen moed beginnen. Het moet en het kan, indien gij, spelers van het eerste elftal, slechts ervan doordrongen zijt, dat niet de enkeling, maar gij tezamen als kameraden voor het succes moet strijden. Weest toe gefelijk voor eikaars fouten, zorgt voor een goeden onderlingen geest; de capaciteiten zijn ongetwijfeld aanwezig. Na deze laatste opwekking wil ik mijn ar tikel besluiten met den wensch, dat ieder A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 3