OFFICIEEL. Nieuwe leden: H. Geerligs, le Helmersstraat 224 (w. 1.). P. C. Franken, Van Woustraat 6 (w. 1.). H. Boswijk, Tesselschadestraat 11 (a. 1.). J. K. F. Kemper, Reinwardstraat 12 (w. 1.). F. ter Woort, Valeriusstraat 222 (w. 1.). D. Ellens, Amstelveenscheweg (don.). H. Otten, Houtmankade (w. 1.). Theo Wiegant, P. C. Hooftstr. 128 (don.). CLUBAVONDEN. Op veler verzoek zal bij wijze van proef onze clubavond voorloopig op Vrijdagavond gehouden worden. Vrijdag, 6 September, eerste clubavond van het nieuwe seizoen in De Karseboom. Een leestafel, zwaar belast met de nieuwste binnen- en buitenlandsche sportperiodieken, brengt U intellectueele versnapering; biljards. dominosteenen en bridgekaarten zorgen voor Uw ontspanning. Komt allen, komt geregeld! Identiteitskaarten. Na het bedaren van den A.R.O.L.-storm worden de identiteitskaarten toegezonden, welke dan, voorzien van photo, onmiddellijk geretourneerd moeten worden. Men zij er op gewezen, dat niet retournee ring met zich meebrengt, dat men niet opge steld wordt. Telefoon Secretariaat. Nu onze secretaris thuis telefoon heeft (29737), verzoekt ge noemde funtionaris vriendelijk, maar uiterst dringend, hem niet meer op kantoor op te bellen over A.F.C.-aangelegenheden. WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. Op het oogenblik staat ons vereenigings- leven geheel in het teeken van ons Arol- tournooi. En waarlijk, alle gegevens zijn daar om te mogen verwachten, dat ons 7de tour- nooi alle voorgaande zal overtreffen. Een deelname als nooit te voren vereenig t clubs uit alle hoeken des lands op ons onvolprezen veld en de reputatie onzer deelnemers waar borgt ons enkele dagen van sportief genoe gen, van voetbal in zijn prettigsten vorm, n.l. wanneer het alleen gaat om de eer en de strijd om het bestaan verre is. Naast onze goede bekenden, mogen wij ditmaal onze oude tegenstanders Be Quick, H.B.S. en N.A.C. begroeten. Wekt H.B.S. bij ons herinneringen op aan onze helaas zoo kortstondige eerste klasse-periode. Be Quick en N.A.C. herinneren aan onzen glorietijd, toen wij de eer hadden, om voor het landskampioenschap tegen hen te strij den, waarbij wij toen geenszins de zwakkere waren. Wel is er sindsdien veel veranderd! Al mogen nu echter de prestaties van ons eerste elftal in vergelijking tot die periode zeer belangrijk achteruit gegaan zijn, zoo zelfs dat de degradatie uit de 2de klasse ons in het afgeloopen seizoen langen tijd als een dreigend spook voor oogen zweefde, toch mogen we allerminst over onze, nu bijna 35-jarige, A.F.C. ontevreden zijn. Het zou te ver voeren, dit uitvoerig uiteen te zetten, laat ik ermee volstaan te zeggen, dat het tournooi, hetwelk ons thans wacht, het bewijs voor mijn bewering levert. Ons tournooi, geboren uit de geste van G. Bosch om de herinnering aan een volbloed A.F.C.-er, die ons in een tijd van depressie door den dood ontnomen werd, in eere te houden en tot voorbeeld te doen strekken, aanvankelijk klein van opzet en met groote moeilijkheden verbonden, heeft thans, dank zij de medewerking, welke wij in stijgende mate van alle bevriende zijden mochten ont vangen, een vlucht genomen, waarover wij tevreden en waarvoor wij van harte dank baar mogen wezen. Dankbaar tegenover de bevriende vereeni- gingen, welke, hetzij sinds kort of al lange jaren, aan onze uitnoodiging gehoor gaven, dankbaar tegenover onze eigen leden, die aan de organisatie medehelpen, en last not least aan de pers, welke van den aanvang af de aandacht op onze wedstrijden gevestigd heeft en zeer veel tot het tegenwoordig succes heeft bijgedragen. In dit verband wil ik niet nalaten het enthousiasme van diegenen onzer leden te memoreeren, die, ofschoon waarschijnlijk nooit een penseel in handen gehad hebbende, dit jaar een deel van hunnen vacantie- en vrijen tijd hebben opgeofferd, om ons club huis en tribunes een frisch kwastje te geven, om op die wijze onzen penningmeester een nieuw dozijn grijze haren te besparen. Wat de zooeven genoemde pers betreft, wij mogen ons er wèl over verheugen, dat de geest en het verloop onzer wedstrijden, haar de groote dagbladpers en sportpers INHOUD Officieel. Wat iedere A.F.C.-er weten meet. Voetbal-Theorie. Op en cm het A.F.C.- terrein. A.C.C.-nieuws. A.C.C. Ashes-tour. Onze feestelijkheden. Uit Zwolle. Amsterdam en het A.R.O.L.-tournooi. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 2

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 2