achtig snelle linksbuiten Sierhuis over den bal viel en zijn kuitbeen brak. De wedstrijd werd onmiddellijk met goed vinden van beide partijen en scheidsrechter gestaakt en door de goede zorgen van Erik Nielsen, die met zijn wagen aanwezig was, Nic. Selles en Dick Pieksma, waren wij spoedig zoover, dat Dr. Doets, vroeger een bekend A.F.C.-speler, Sierhuis onder genees kundige behandeling kon nemen. Wij wenschen hem een spoedig en algeheel herstel toe en hopen, dat hij bij het verschijnen van deze „Schakel" weer een heel stuk beter zal zijn. Verder zullen vooral de spelers van ons Vijfde wel meerdere malen van hun be langstelling hebben blijk gegeven en dit nog doen. In tegenstelling met einde van ons verslag betreffende den wedstrijd tegen D.W.V. III (zie boven) moeten wij er op attent maken, dat van schuld van den kant van D.E.C. geen sprake is en deze ploeg zich van heel wat beteren kant liet zien dan onze vorige tegen stander. A.B.I.M. II— A.F.C. V 3—4. Men zou dezen wedstrijd een echten A.F.C.-wedstrijd kunnen noemen, immers van een 4O-voorstand met de rust, wisten wij na de rust nauwelijks een 34-overwinning over te houden. De eerste goal kwam van den voet van E. Nielsen na een scrimmage voor het A.B.I.M.-doel, waarop Nijhuis spoedig de tweede liet volgen. Onze watervlugge Harold maakte uit een schitterende rush, gevolgd door een fabelachtig hard diagonaal schot 30, terwijl Erik weer den laatsten goal voor zijn rekening nam. Na de rust was de fut er gedeeltelijk uit; vooral de voorhoede, die uit 4 man bestond, doordat Roggen zoo vriendelijk was geweest zonder afschrijven weg te blijven (hetgeen de eerste keer is bij ons elftal) kon haar gewone spel niet ontplooien. Never mind, we hebben gewonnen en de kans is er nog!!! A.F.C. V—GERMAAN II 14—0. De twaalfde wedstrijd van het seizoen en de tiende overwinning in successie!! Hoewel de officieele competitie-stand nog steeds niet bekend is,1) zijn wij volgens de ofBcieuse be richten, dank zij de nederlagen, geleden in de eerste twee wedstrijden, op dit oogenblik nog 1 punt op onzen grooten concurrent D.W.V. III achter. De cijfers wijzen wel uit dat deze match het „zachte eitje geweest is, en onze voorhoede met onzen beroemden, duren middenvoor aan het hoofd heeft dezen keer dan ook kunnen toonen tot welke geweldige dingen zij in staat is. De opstelling was als volgt: Dorlas Sabel Thijen Van Erp Selles Neseker Nijhuis E. Nielsen O. Stradmeijer H. Nielsen Pieksma (capt.) Reeds dadelijk na den aanvang heeft het Germaan-heiligdom een zwaren druk te door staan en zijn er eenige doelpunten te noteeren. De juiste volgorde van de makers is ons ont schoten, maar het was moeilijk bij te houden. Vermelding verdient echter een keiharde punter van onzen eminenten linksbuiten, welke het vierde of vijfde doelpunt opleverde. De rust ging in met 60. Na de rust was het vrijwel hetzelfde spel letje, hoewel de heeren zich permitteerden eenige kansen om hals te brengen. De sterke tegenwind deed aan ons spel niet veel afbreuk en met het langzamerhand beroemd geworden short-passing van de voorhoede en de half- linie regende het wederom goals. Een hard schot van Nic werd niet door den keeper, maar door onzen midvoor keurig gestopt. Germaan valt nog eenige malen enthousiast aan, maar ook onze achterhoede is paraat. Een penalty, toegekend wegens een tikje forsch spel van Sabel wordt nog tegen de lat ge schoten en dan komt het einde met een 140- overwinning. (Enkele spelers wilden bij den stand 130 nog een goal laten passeeren, omdat wij aan die score eenigszins gewend zijn. PREVO. Adspiranten B. Den len April woonde ik de wedstrijd van onze jongste adspiranten bij tegen S.A.V.M. Zooals ik reeds in een vorige Schakel schreef wordt dit elftal steeds gewijzigd zoo dat er direct geen gunstige resultaten van te verwachten zijn. De bedoeling om de jongens een weinig wedstrijdroutine bij te brengen wordt echt bereikt, zoodat ze een volgend jaar een betere plaats in hun afdeeling zullen innemen. S.A.V.M. maakte al vlug een doel- 1) En ook nergens te krijgen schijnt te zijn. Red. - 9 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 9