en wij ons dit genoegen niet wilden laten ontnemen door dien Wegblijver, vonden we den heer Piet Wessel, die natuurlijk op onze terreinen was, dadelijk bereid dezen wedstrijd te fluiten. Om precies half twaalf wordt be gonnen. Het be,gin van ons is tamelijk laksch, terwijl Ajax er stevig opzit. Na verscheidene malen gevaarlijk dicht voor ons doel geweest te zijn, geeft hun rechtsbinnen na 10 min. met een goed schot zijn club de leiding (01 Dit kunnen we niet op ons laten zitten en wc pakken dan ook beter aan; H. Meijer brengt een kwartier voor rust met een mooi schot de partijen op gelijken voet (1—1). Verder gaat het spel gelijk op tot de rust, welke met dezen stand ingaat. Na de rust hebben wij het zwakke windje en een groote dosis energie mee, waardoor wij het eerste kwartier steeds op 't Ajax-doel zitten, hen als 't ware insluiten, met het nood lottige gevolg, da de snelle Ajax-rechtsbuiten op gegeven moment onze te ver opgedrongen backs passeert, Kallenborn uit zijn doel lokt en „heelemaal in z'n eentje" scoort (1—2). Wij laten ons echter niet ontmoedigen, doen aanval op aanval op t Ajax-doel, totdat ein delijk na 25 min. Jan Meijer succes heeft (22). Vanaf dit oogenblik gaat het vlotter en vlotter. Onze voorhoede is snel en speelt keurig samen, terwijl de halflinie er uitstekend achter zit. Onze buitenspelers, in 't bijzonder v. Rijswijk, vliegen langs de lijn, zfc 30 min. na rust snelt v. Rijswijk weer eens alles voorbij, zwenkt onverwacht naar binnen en geeft den bal keurig voor open doel af aan H. Meijer, die geen moeite heeft dezen in 't net te deponeeren (32). Kort hierop krijgt J. Meijer den bal op verren afstand van het doel te pakken en vergroot met een keurig boogschot onzen voorsprong (42). In onze achterhoede gaat het echter niet bijzonder, aangezien zoowel Gipon als Blomberg zich met geblesseerde beenen moeizaam over het terrein bewegen. Toch zouden we wel dezen stand behouden hebben, als ondergeteekende, de links-half, niet zoo vriendelijk was geweest vlak voor 't doel staande, een schot van den Ajax-linksbinnen van richting te veranderen, waardoor Kallenborn natuurlijk den bal niet meer kon bereiken (43). Na nog eenig heen en weer getrap kwam het einde van dezen aardigen en spannenden wedstrijd. Tot slot nog een woord van lof aan Piet Wessel, die deze match volkomen onpartijdig en tot aller tevredenheid geleid heeft. L. H. STILL GOING STRONG!! A.F.C. V—D.W.V. Ill 5—2. Het vijfde is er inderdaad (men zou haast zeggen: natuurlijk) in geslaagd haar zwaar- sten tegenstander in deze competitie, D.W.V. met sprekende cijfers te kloppen. Het begin was alleszins bemoedigend en spoedig stonden wij met 10 voor. Halver wege de eerste helft kwam het begin van den storm, die 's middags pas goed zou los breken, opzetten en speelden wij onder voort- durenden regen. D.W.V., met den wind in den rug spelend, profiteerde hiervan, door twee goals te produ- ceeren, zoodat de rust inging met een 2-1- achterstand. Het begin van de tweede helft was sensa tioneel. Aangevuurd door het zeer buiten gewone aantal supporters (op de officiëele tribune, ofwel onder de staantribune! merkten wij o.a. op de heeren Galavazi, Wijnand, Langevoort, Bessem, terwijl anderen zich ver dekt hadden opgesteld in de kleedkamer) en gesteund door den straffen wind, werd de be legering van de D.W.V.-veste begonnen, met als resultaat, dat het in tien minuten inplaats van 1—2 voor D.W.V. 52 voor ons werd. De voorhoede vermaakte zich toen met galery-play, terwijl Sabel en Thijen op de backplaatsen stonden te knallen dat het een lust was. D.W.V. brak nog twee of driemaal door, maar wist het heiligdom van Dorlas niet te belagen. Eenige harde schoten van onze half linie werden gestopt of corner gewerkt en in de laatste instantie redden de backs van de doellijn. Hiermede komt het einde. Het is echter opvallend in deze competitie, dat onze tegenstanders, zoolang de stand gelijk, dan wel in hun voordeel is, een fair, zij het dan ook forsch spel spelen, terwijl, indien zij ook maar met één goal verschil achterstaan, zij er een smijt- en gooi-partij van maken, die af en toe op ongelukken uitloopt. D.E.C. V—A.F.C. V. Deze wedstrijd is helaas een onderbreking van onze overwinningen-reeks geweest. Door niet opkomen van den bondsscheidsrechter werd na eenig gedebateer begonnen onder leiding van een D.E.C.-lid. Reeds had Nijhuis de eerste goal in de touwen geschoten en was ons doel door mat en tam spel van het heele elftal, met uitzondering van Sabel, aan een zekere goal ontsnapt, toen onze zoo fabel- 8 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 8