ONS DERDE HANDHAAFT ZICH. A.F.C. IllHollandia II 21. De beslissende wedstrijd tegen Hollandia II is door ons derde gewonnen. Bravo, jongens, uit de knel zijn wij! Na de „onaangename' nederlaag tegen Haarlem II stond er voor den wedstrijd tegen Hoorn veel op het spel. Een gelijk spel was voldoende om „veilig te zijn, doch het was te voorzien, dat de Hoornsche Leeuwen alles in het werk zouden stellen om het degredatie- gevaar nog te ontloopen. Onder leiding van scheidsrechter Faber stelt het volgende A.F.C. III zich op: Visser. Nesenberend, Van Gastel, Hermans, Back, Reijenga, v. d. Bilt, Langevoort, Stradmeijer, Rood, Volbracht. Back wint den toss, en verkiest tegen den wind in te beginnen. De A.F.C.-ploeg zit er dadelijk goed op, doch doelpunten blijven uit, door het treuzelen der voorhoede. De Hol- landia-aanvallen, gesteund door den sterken wind, worden door onze verdediging resoluut afgeslagen. Onze verdediging dringt gevaar lijk op, hetgeen gelukkig voor de rust niet noodlottig is geworden. Stradmeyer komt met zijn hoofd in onzachte aanraking met een Hoornschen voetbalschoen, en moet het ter rein verlaten. Gelukkig blijkt het ongeval niet van zeer ernstigen aard te zijn, zoodat onze middenvoor zijn plaats na 10 minuten weder om kan innemen. Tot de rust blijft A.F.C. III iets in de meerderheid, doch kan de vijande lijke verdediging niet passeeren. Na de thee wordt vol goeden moed met den wind mee begonnen, doch de A.F.C.-ers schijnen te denken, dat het wel al te gemak kelijk zou gaan. Hollandia neemt het spel in handen, en Nesenberend en Van Gastel moeten alle zeilen bijzetten om het gevaar af te wenden. Wanneer onze verdediging weder om zeer ver is opgedrongen, breekt de Hol- landia-voorhoede door, en de rechtsbinnen passeert Visser met een onhoudbaar schot. Het begon er toen donker uit te zien voor onze jongens. De „fighting spirit" ontbrak totaal, en er werd laks en zonder eenig enthousiasme gespeeld. De aanhang op de tribune begon te helpen, en een hevig gebrul brak los. Speciaal de leeftijd onder 13 jaar was sterk vertegenwoordigd, en maakte een ontzagge lijke herrie. Onze spelers schenen hierdoor geïnspireerd te worden, en de voorhoede kwam er langzamerhand iets beter in. Frits Hermans bracht het keerpunt in den strijd. Een vrije schop op den rand van het straf schopgebied, schoot hij keihard langs ca. 16 beenen in het Hoornsche net. Enorm gebrul op de tribune. A.F.C. III zag nu haar kans. en viel fanatiek aan. E. Rood kreeg een knauw en moest „opgevijzeld" worden. Spoedig kwam echter zijn wraak. Nadat Theo de Hoornsche verdediging door een ingooibal „genomen" had, zette hij keurig voor, en Eetje kopte den bal onberispelijk in het net. Een mooi doelpunt! Even later kogelde Stradmeijer tegen de lat, terwijl een schot van Langevoort rakelings langs vloog. In de laatste 10 minuten van den strijd hield Visser, welke zijn doel op keurige wijze heeft verdedigd, nog twee vliegende schoten uit zijn heiligdom. Zoodoende kwam het einde met de zoo gewenschte overwinning van A.F.C. III. De spelers waren niet bepaald fit meer; een zachtzinnige wedstrijd was het dan ook niet! Mijn hartelijke gelukwenschen voor Back en zijn mannen met het behoud van ons derde in de Reserve Tweede Klasse. Het kan, dat is nu gebleken. Alleen moet het volgend jaar van meet af „gewerkt" worden. Voor de spanning is het wel aardig alles op de laatste wedstrijden te laten aankomen, maar daaraan is toch te veel risico verbonden. De eindspurt van onze drie N.V.B.-elf- tallen heeft doen blijken, dat wanneer het „heilige moeten" er achter zit, het best kan!! Het is toch te mal, dat, waar bewezen is, dat wij het best „kunnen" wij het niet „doen". Dus A.F.C.-spelers, laten wij ons er eens op prepareeren, dat het zevende Lustrumjaar van A.F.C. een gloriejaar moet worden. Dit kan! EPPALS. A.F.C. IV—AJAX V 4—3. Sinds den laatsten wedstrijd tegen O.V. V.O. II, op den 24en Maart j.l., speelde het 4e tot op heden slechts één competitiewedstrijd en wel tegen Ajax V op 7 April. In verband met het door den A.V.B. bepaalde betreffende het eindigen der competitie op 1 Mei a.s. (uitgespeeld of niet) laat het zich aanzien, dat dit onze laatste wedstrijd is geweest, hoewel het vierde nog lang niet uitgespeeld is. (Als ik het wel heb, zouden we nog 5 wedstrijden moeten spelen.) Hier volgt het verslag van den wedstrijd: Als om bij half twaalf beide ploegen, waar van Ajax slechts met 10 man, op het veld aanwezig zijn, blijkt, dat de scheidsrechter weer eens is weggebleven. (Bij ons reeds de 2e maal in dit seizoen.) Aangezien echter zoowel Ajax als A.F.C. graag wilden spelen A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 7

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 7