pessimistische kijk in deze niet" eens waren. En jawel, zij hebben gelijk gekregen. Resul taten als 2—2 tegen R.C.H. II, 42 tegen Z.F.C. II en Stormvogels II, wel dat is een keurig onverwacht slot, waarmede bereikt is dat per saldo uit 18 wedstrijden 18 punten zijn verkregen, derhalve precies hetzelfde resultaat als verleden jaar, echter m.i. dit seizoen onder moeilijker omstandigheden. Het gevolg hiervan is dat momenteel de 4e plaats op de ranglijst wordt ingenomen, zoo als uit den volgenden stand blijkt: Aan de hand van bovenstaande zakken wij misschien nog 1 of 2 plaatsen, doch temid den van uitsluitend reserve-elftallen van eerste-klasse clubs en zelfs van het hoofd van de Amsterdamsche reserve le klasse is ons figuur inderdaad uitstekend. Schrijver dezes kan niet anders zeggen dan dat een aangenaam seizoen achter den rug ligt en gelooft niet te veel te zeggen als hij hoopt dat dit ook het geval zal zijn voor zijn mede-spelers. Een enkele friendly game zal misschien nog volgen, dan een rustpoos voor de wedstrijden en vervolgens weer de tijdige voorbereiding voor het volgende seizoen, opdat we dan beter van start gaan als dit jaar. Mede in dit verband zij opgemerkt, dat ofschoon de team-prestatie ruim voldoende is het 2e als reserve-elftal toch te weinig a.s. krachten voor het le opleverde. Wel bleek een verbetering dat v. d. Velden en Hütter weer promoveerden doch via het 2e moet meer jong bloed naar voren komen. Laten de jongeren in onze vereeniging zich dit in de ooren knoopen. Thans nog een paar opmerkingen over ons 3-tal laatste zoo succesvolle wedstrijden. Tegen R.C.H. II werd eerst met wind tegen gekampt, en na een aanvankelijken 1 0 achterstand wist Maas erin te slagen dit in een 21 voorsprong te veranderen. Juist voor de rust kon keeper Kallenborn, die Veen verdienstelijk verving, een balletje niet houden en werd dus aan de tweede helft met den wind in den rug begonnen met 2 2. Hoewel we steeds de meerderen waren, bleven doelpunten uit en R.C.H. mag van geluk spreken dat zij er met gelijk spel af kwam. Weliswaar deden aan beide kanten lat en palen hun werk, doch A.F.C. was absoluut in de meerderheid. Alleen de dash ontbrak dit keer en besliste ten slotte. Enfin, zoo re deneerden we, 1 puntje weer bij het totaal gevoegd. Niet slecht. De week daarop kwamen de Zaankanters Z.F.C. II bij ons op bezoek, schijnbaar met feestbeenen in verband met hun 25-jarig be staan. Althans zoo dacht Willy Brusse er over, want deze begon met onmiddellijk te scoren, 10 minuten later door een tweede goal van zijn voet gevolgd. Een 20 voor sprong de tanden op elkaar. Onze aanvoerder linksbuiten, deze keer verhuisd naar zijn oude links-backplaats moedigde zijn mannen eens aan, vooral daar ons team niet wat je noemt hecht was. Vlak voor het begin was de secretaris van de Elftal-Commissie n.l. met de minder aangename tijding gekomen, dat Maas en Ruys niet konden meespelen en zich gereed moesten houden voor het le tegen Zeeburgia. Hierdoor kwam Nieuwen- huizen op de voor hem ongewone spilplaats waar hij zwoegde zooveel hij kon en moesten D. Veen en H. Meyer resp. uit het Juniores en 4e elftal gerequireerd worden, waar zij reeds meer dan een halven wedstrijd hadden meegespeeld. Geen alledaagsche combinatie dus. Desondanks werd er flink aangepakt en toen onder protest der Zaandammers de scheidsrechter ons een penalty toewees, die door Grimberg uitstekend benut werd meen den we er te zijn. Z.F.C. begon echter t hans van leer te trekken en binnen de minuut was het 31. Na een stevige belegering op ons doel kwam gelukkig de rust aan. Hoewel we vreesden dat na half-time voor ons een zware dobber zou komen, bleek dit toch niet het geval, vooral niet toen Grimberg met een pracht- schot er 41 van maakte. Op een zeker oogenblik ontging den scheidsrechter een „geheide"' penalty hetgeen een hevig gefluit aan het inmiddels talrijke publiek in ver band met den wedstrijd tegen Zeeburgia ontlokte. Kort voor het einde scoorde Z.F.C. daardoor den eindstand op 42 brengende. Onze 73 nederlaag op den beruchten dag na de ijs-periode was dus schitterend ge wroken en de kans bestond dat we toch nog 18 punten zouden halen. Maar dat was niet gemakkelijk. Het - 5 - Stormvogels II 17 13 3 1 29 73-23 Z.F.C. II 15 8 2 5 18 53-31 Hilversum II 18 8 2 8 18 49—60 A.F.C. II 18 8 2 8 18 46-64 R.C.H. II1) 17 7 5 5 17 32-50 Ajax II 16 7 1 8 15 58-51 H.F.C. II 18 6 3 9 15 43-51 E.D.O. II 16 4 6 6 14 30-38 Blauw Wit II 18 4 5 9 13 28-45 Spartaan II 17 4 3 10 11 34-53 1) R.C.H. II 2 pnt. in mindering, w.n.o. tegen A.F.C. II op 25-11-28. A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 5