geweldig gejuich van alles, wat A.F.C. of Zeeburgia-aanhanger was, voor te staan. Een schitterend doelpunt van Chris Hütter bracht den stand op 42 in ons voordeel, waarna de bekende A.F.C.-inzinking volgde. Alcmaria, dat dapper doorzwoegde, maakte hiervan gebruik door een derde doelpunt aan haar score toe te voegen, doch verder brach ten de gasten het niet. Luide toegejuicht ver lieten onze spelers het veld. De laatste wedstrijd in het seizoen werd de week daarop voor vrij veel publiek tegen onze stadgenoote Zeeburgia gespeeld. Voor den aanvang van den wedstrijd bood Piet Bos aan Kruyselbergen bloemen aan, waarbij hij Zeeburgia complimenteerde met het kampioenschap en den spelers veel suc ces toewenschte en de komende promotie wedstrijden. Kruyselbergen bedankte voor de hulde en vertrouwde, dat ook deze wed strijd weer in dezelfde aangename ver standhouding gespeeld zou worden, die steeds tusschen de oudste en de jongste Am- sterdamsche tweede Klasser bestaan heeft. Toen kwam de wedstrijd, die steeds bekend zal blijven als de match van Haaxman en Piet Bos. Wat deze beide spelers dien Zondag gepresteerd hebben, grenst aan het wonderbaarlijke. Met zeld zaam gemak sloeg, stompte en ranselde Hans de moeilijkste ballen uit zijn heiligdom en slechts eenmaal moest hij zwichten voor een totaal onhoudbaren kopbal. Daarna moge de captain genoemd worden, die linksback speelde inplaats van Thomas Tacke. Voor ieder voetballiefhebber moet het een genot geweest zijn, Piet Bos te zien werken. Fair, technisch knap speelde hij volle twee maal drie kwartier tegen de geweldige overmacht van de Zeeburgia-voorhoede, die bij ons van het doel niet weg te slaan was. Gelukkig, Piet, dat het je afscheidswed- strijd niet geweest is. Zulk een speler kun nen we nog lang niet please lees dit even hardop voor nog lang niet missen! Over den wedstrijd zelf kan ik kort zijn. Drie kwart van den wedstrijd was Zee burgia in de meerderheid; lang na rust wisten de gasten echter eerst de leiding te nemen. Onze ploeg werd voor haar zwoegen beloond, toen drie minuten voor tijd uit een corner de gelijkmaker geboren werd. Einde 11, de mooiste uitslag voor beide partijen! Na afloop natuurlijk hartelijke geluk- wenschen aan Zeeburgia. De heer Verput- ten, voorzitter van de Kruislaan-club, hoop te, dat A.F.C. des avonds even zou komen klinken op het kampioenschap, een uitnoodi- ging, waarvan zeer dankbaar gebruik gemaakt werd. Per saldo zijn we dus met 14 punten aan de finish gekomen, zes meer dan het als hekkensluiter fungeerende Helder. Een eind resultaat, dat wel niemand zal hebben durven verwachten. Voor ons jubileumjaar gaan we weer zitten „knijpen", nu echter voor het kampioenschap! KOSTELIJK. Het liep druk, den Zondag tegen Zee burgia. Ons „parkeerterrein" achter de staantribune was reeds lang voor twee uur uitverkocht en aan de loketten vormden zich, zij het bescheiden, files. Er meldden zich verslaggevers, photographen zelfs! Even later: Piet Bos aan het speechen; de beide elftallen trekken welwillende snuiten, bestuursleden grijnzen beminnelijk. En nieuwsgierig, hoe het geheel op de gevoelige plaat is gekomen, wachten we de Revue der Sporten. Kijk, kijk, op de eerste pagina! En dan lezen we tot onze ontzetting, dat de foto genomen is op het moment, waarop Piet Bos, de sympathieke captain van A.F.C. van Zee burgia een krans krijgt voor zijn twaalf en een half jaar meespelen in A.F.C. 1. Dinsdagmorgen bracht de genadeslag. De Telegraaf meldde minzaam, dat A.F.C. aan captain Bosch van Zeeburgia een krans aan bood voor zijn twaalf en half jaar medespelen in Zeeburgia. Zeeburgia, dat nog geen tien jaar bestaat! Bos van A.F.C. en Bosch van Zeeburgia.... is het voor Dirk Lotsy niet een clubmootje om van te smullen? EIND GOED AL GOED 2E ELFTALLERS! „Al brengen ons zeer waarschijnlijk de nog resteerende 3 thuiswedstrijden voor het 2e elftal geen of weinig punten, toch kan getuigd worden van een behoorlijk seizoen, al is het dan met minder punten uit 18 wed strijden dan verleden jaar, of maar neen, dat geloof ik niet". Zietdaar het slot van mijn vorig overzicht omtrent de verrichtingen van A.F.C. II. De eerste critiek die ik direct na het verschijnen van mannen als Brusse, Ruys en Maas moest hooren, was, dat zij het met mijn min of meer A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! -4 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 4