den tegenwoordigen tijd zoo weldadig aan doende wijze van optreden van deze vereeni- ging, zoowel Bestuur als elftal. De wedstrijden tegen Zeeburgia behooren tot de prettigste, welke door ons elftal in de laatste jaren ge speeld zijn. (Merkwaardig is het, dat wij geen enkele competitie-wedstrijd van Zeeburgia verloren hebben; verleden jaar 2 maal gewon nen, dit jaar 2 maal gelijk.) Wij wenschen Zeeburgia in de haar wachtende, zware kampen van harte: „Good luck!" Ons tweede elftal eindigde met een serie fraaie overwinningen, waarvan de zege op de tot den laatsten dag ongeslagen kampioenen wel bijzondere vermelding verdient. Onze nederlaag in IJmuiden en de overwinning in Amsterdam, vormen inderdaad een fel con trast, en gaarne zullen we aan het reeds ge dane verzoek van de Stormvogels voldoen, om nog eens vriendschappelijk uit te vechten, welk resultaat nu eigenlijk het meest de ware verhouding nabij komt. Ons 3de elftal wilde voor het 1ste niet onderdoen. Nóg meer precair was de situatie, grooter de achterstand, kleiner de hoop op ontsnapping. Maar captain Back versaagde niet. Met woord en daad is hij zijn mannetjes voorgegaan en j.l. Zondag kreeg de zaak haar beslag, door de 21-overwinning op Hol- landia II werd aan dit elftal het twijfelachtig genoegen gelaten, zijn plaats in de res. 2de kl. tegen de liefhebbers te verdedigen. Een woord van dank aan captain Back, die in het eerste jaar, waarin hij de roodzwarte kleuren ver dedigde, zulke bijzondere diensten aan de A.F.C. bewees, is hier zeker op zijn plaats. Ten slotte willen we met vreugde melding maken van een kampioenschap, n.l. dat van onze adspiranten. Vooral in tijden van depressie is het een groote troost te zien, dat onze „nachwuchs" over bijzondere capaci teiten blijkt te beschikken. Zij zijn nu eenmaal onze hoop der toekomst, waaraan we onze speciale aandacht dienen te besteden. Maar wanneer wij het succes der adspi ranten hier memoreeren, dan dienen we daarbij meteen Papa Langevoort te noemen, onder wiens toegewijde leiding de jongens het zoover hebben gebracht. Hulde en dank voor dit moeilijke, en, met het oog op den tijd van spelen en de terreinen, niet altijd aangename werk! Nu hoop ik maar, dat de jongelui niet zullen denken, dat zij al volleerde voetballers zijn en de weg naar hoogere elftallen voor hen open ligt. Neen, wie tegenwoordig iets op voetbalgebied wil presteeren, dient daar wat voor over te hebben. Daarom, jongelui, oefe nen en nog eens oefenen, zij de leus en wan neer gij U met hart en ziel op de vervolmaking van Uw spel toelegt en van de daarvoor door Uw Bestuur verschafte gelegenheden profi teert, dan, maar dan ook alleen, zult gij in de toekomst het genoegen kunnen smaken de kleuren van Uw Club in een der hoogste elf tallen, misschien het hoogste, te verdedigen, en dit is toch ongetwijfeld Uw ideaal. Het vijfde elftalmaar daarover een volgenden keer. I. H. GALAVAZI. EEN KEURIGE EINDSPURT. Het is, na de geweldige pakken slaag, die onze elftallen 10 Maart j.l. te incasseeren hadden, hoe langer hoe beter met onze N.V. B.-ploegen gegaan. Ons eerst gaf gelukkig den toon aan en scharrelde uit de laatste vier competitie-wedstrijden zes punten bij 'elkaar. Na het verschijnen van ons vorig nummèr kwam ons elftal uit tegen Alcmaria Victrix en tegen Zeeburgia, wedstrijden, welke den toeschouwers langer zullen bijblijven dan ge meenlijk met de A.F.C.-kampen het geval is. De thuiswedstrijd tegen Alcmaria werd op 2en Paaschdag bij regen- en stormvlagen gespeeld. Het pleit voor beide elftallen, dat ondanks de meer dan ongelukkige weers omstandigheden, die het zelfs noodig maak ten, een kwartier te stoppen, een zoo snelle en aantrekkelijke wedstrijd gespeeld werd. Half Zeeburgia was natuurlijk tegenwoordig, om ons elftal aan te moedigen, want bij een overwinning der onzen waren de „whites" kampioen. Overigens hadden onze jongens al weinig aanmoediging noodig, want de 131 tegen Alcmaria in Alkmaar brulde gewoonweg om Wraak! Piet Bos won den toss en verkoos met wind en regen tegen te spelen, een be slissing, waarover zich op de tribune mete orologische debatten ontsponnen, die de Bildt eer aangedaan zouden hebben. A.F.C. speelde enthousiast en technisch goed, zoodat het zeer lang duurde, alvorens de kaasstedelingen de leiding namen. Tien minuten later was het al 11, doch nog voor de rust zagen de gasten kans, de leiding te heroveren. Na rust waren de bordjes totaal verhan gen. Met wind mee werd door de onzen keurig gespeeld; de bal werd goed laag langs den grond aangegeven. Spoedig werd het 22, en even daarna kwam A.F.C. onder A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders! - 3 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 3