VAN TUIJL Café-Restaurant Concert 3 Wilh. billards LE1DSCHEPLEIN 2 - TELEF. 41276 Restaurant a la carte, den geheelen dag toch een groot deel van ons Vereenigingsleven missen) waren aanwezig, evenals een ge noeglijke stemming. Alleen Jan Buijs, onze kienmeester, zat met de handen in z'n haar. Onze kienspelen waren spoorloos verdwenen En er zou nog wel gekiend worden. Geen nood! ,,De Bijenkorf' was nog open en een half dozijn spellen was spoedig aan wezig. Intusschen weerklonk de aangekondigde slijmerige muziek van onze vrienden Dick en Gris, 't was, wat je noemt, echt gezellig. Om ca. 10 uur, verheft Voorzitter Galli zich van z'n zetel; en nadat allen, zelfs onze geachte Penningmeester, hun kwebbel geslo ten hebben, begint hij een relaas op te hangen, dat hij uitgenoodigd is door de Clubavond commissie om aan diverse menschen, diverse mooie dingen uit te reiken. (Hijzelf zit er natuurlijk weer naast!) Voordat hij dit doet zegt hij dank aan de Clubavond-Commissie voor al het werk dat zij, in het belang der Clubavonden, en dus vanzelf in het belang der A.F.C., gedaan heeft. Op de hem eigen, vlotte wijze overhandigt hij aan de diverse winnaars de verschillende prijzen, voor elk heeft hij een toepasselijk woord, (o.a. betreurde hij het dat onze feest- praeses Piet Vermeulen, welke reeds eenige weken op het ziekbed gekluisterd is, z'n prijs niet zelf in ontvangst kan nemen, en wenschte hem een spoedig herstel), voor elk schetteren de fanfares en klettert het applaus. Daarna kienen! Amstelveenscheweg hoek Stadionplein Jan Buijs heeft de controlelijst voor zich, de kaarten zijn grif verkocht en onze omroeper, Jan Snelleman, (had hij zich speciaal in smoking gestoken voor deze gelegenheid of meest hij soms nog verderop?), nestelt zich hoog op de wankelende ballustrade. Het spel gaat beginnen. 28... 87... 46... 3... 62... (rommelen!!!) kwak... 40... 70... (niet zulke ronde cijfers!) 12... 53... 31... drie op een rij(vier op een rij!) 6... Eentonig klinkt Jan's sonore stem. 76... 54... (vier op een rij, ik moet alleen 4 nog hebben, zèg Jan, kijk eens of je me niet kunt helpen!) En heel gehoorzaam klinkt Jan's stem: „Vier... (Kien!!) èn tachtig..." (Stik, ellen deling!!!) Zeer spontaan komt deze uitroep van den teleurgestelde. Wij brengen een Keur- Collectie Zomerstoffen. Speciaalhuis in ZIJDEN, WOLLEN en KATOEN STOFFEN Tot 8 uur geopend A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 15 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 15