fózeyni&Jtp Stille Kracht. tapijt, doch de diverse club-bestuurderen kunnen moeilijk van inactiviteit spreken. De aankondiging van de rust-periode is voor deze heeren het signaal hun speurtochten in het binnenland naar nieuw speler-materiaal te be ginnen. Deze zijn niet zoo officiéél als bijv. in het land van Albion waar de Engelsche directors regelmatig hun reizen naar het hooge Noorden plegen te maken om aldaar voor steeds grooter wordende sommen eenige Schotten over te halen de Tyne over te steken, maar toch is het uitstekend bekend, waar de heeren van de groote clubs in Bs. Aires zich bevinden, en welke spelers zij bewerken, zij het dan niet met grootsche Sterling-bedragen, dan toch voor bescheidener $-sommetjes, be trekkingen, enz. Maar alle berichten en geruchten ten spijt, hebben maar weinig groote veranderingen in de diverse teams plaats gegrepen. Want hoe sterker de drang van sommige clubs is, nieuwe spelers te bemachtigen, nog sterker is die van anderen, om te behouden, wat zij hebben. En indien een speler zich voor een zekeren tijd aan een club verbonden heeft, en de betrok ken vereeniging weigert dispensatie te ver- leenen, dan is er maar weinig aan te doen. Zoo hebben wij hier weer pas het geval met Juan Arrillaga gehad, een 20-jarige voetbal virtuoos, als uit den grond verrezen, juist toen het Olympisch team naar Amsterdam was, om aldaar de blauw-witte kleuren hoog te houden. Juan speelde voor de Quilmes F.C., en had zijn voetbal-capiciteiten reeds in zooverre in resultaten zien kristalliseeren, dat hij een maandelijksche toelage van zijn club ontving, en deze hem ook aan den militairen dienst had weten te onttrekken. Maar onze vriend was daarmede neg niet tevreden; hij wilde ook een goede betrekking hebben, doch in weerwil van al haar pogingen was de Quilmes F.C. hier minder succesvol. Wel werd hem allerlei ge offreerd, doch dat was alles physieke arbeid, en Juan wilde kantoorheer zijn. Intusschen had T. J. REIJINGA Spreekuren: Dagelijks 1 V23. Dinsdag Donderdag 7—8 Zaterdag I en volgens afspraak. San Lorenzo een rechtsbinnen noodig, had zich van het geval op de hoogte gesteld, zocht ook en vond een baan, die als geknipt was. Er werd onderhandeld, Arrillage was ver rukt, borg zonder veel scrupules zijn Quilmes- jersey veilig op, en schitterde in een friendly game den eerstvolgenden Zondag reeds in zijn nieuwe kleuren. Doch daarmede was de zaak nog niet geregeld, en toen men bij Quil mes met de dispensatie-formaliteiten kwam, gaf deze niet thuis. Als tegen-maatregel liet Juan Zondag in Quilmes op zich wachten, maar veel plezier kan hij er toch niet van gehad hebben, want wilde hij zijn oude kleuren niet verdedigen, die van San Lorenzo kón hij niet verdedigen. Ondanks dit gemis, zette San Lorenzo, de kampioen van het vorige seizoen, 1929 niet slecht in, en klopte Huracan, den op papier sterksten kampioenspretendent, met den oneven goal. Weliswaar speelde de aanval van de verliezers in de tweede helft met de kracht van een orkaan", zooals hun naam aanduidt, maar de veelbesproken finishing touch ontbrak, en daarmede ontging hun de zege. Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe GEVESTIGD; April 1929 TANDARTS KOMNGINNEWEG 225 - AMSTERDAM TELEFOON 26 72 7. Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Krcymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop 1 13 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 13