PIET BOS GEHULDIGD. TWAALF EN EEN HALF JAAR OP ZIJN POST. EEN VOORBEELD VOOR ALLEN. Zelf zal Piet wel niet gedacht hebben, dat hij op 15 Februari in het Paviljoen Vondel park op een dergelijke enthousiaste en spon tane wijze door zijn clubgenooten gehuldigd zou worden. Hij moet daar wel voor zich zelf gereali seerd hebben, welk een groote plaats hij in A. F. C. inneemt en hoe hij zich, door zijn wijze van optreden, niets dan vrienden ge maakt heeft. „Slechts vrienden, geen benijders zooals de griffier in de rechtszitting verklaarde. Zoo is het letterlijk. Piet is een van de weinige menschen, die kan zeggen, dat maar dan ook niemand een antipathie tegen hem heeft. En dit niet door het ontbreken van kwade eigenschappen alleen, doch juist door de zeer vele goede eigenschappen, die hij heeft. Wat Piet dien avond gezegd is, wat hier geschreven wordt, het zijn niet de geëikte jubileumstermen, die tot clichéwerk gewor den zijn. Het is alles gemeend; Piet is een goed speler, een goed vriend, maar vooral Piet is een goed mensch. Dat Piet zóó gehuldigd is, het bewijst, dat ook in onzen onevenwichtigen tijd men hoogachting en vriendschap heeft voor iemand sans peur et sans reproche. Een zeer gelukkige daad is zijn benoeming tot Eerelid. Immers, ook al zal Piet zeker nog blijven spelen, een tweede achtste eeuw op het groene veld lijkt toch onwaarschijn lijk. Maar dan zal A.F.C. toch, hopen we vele, vele jaren, kunnen profiteeren van de adviezen van dezen pur sang amateur. Prosit, Piet, nog vele jaren Er was al een stemming van „vol ver wachting klopt ons hart" in de zaal, toen men aan den ingang twee grimmige veldwachters ontwaarde. En deze stemming ging over in een daverend gelach, toen Piet Bos binnenge sleurd werd door genoemde agenten. Daar ging het scherm op en een volledige recht bank werd zichtbaar. Piet Vermeulen als pre sident, Willy Brusse als griffier, Nic Selles als eerste, Dick Bessem als tweede rechter en Arie Metz als ambtenaar van het Open baar Ministerie vingen toen aan met de rechtszitting, waarvan men het verslag in ex- tenso in dit nummer vindt. Onmiddellijk hierop begon Galli met de officieele huldiging. I bracht, evenlals de na hem komende spre kers, Piet hulde voor alles, wat hij voor A.F.C. gedaan heeft. En onder daverend applaus en luide toejuichingen overhandigde onze voor zitter hem de hoogste onderscheiding, die A.F.C. haar leden biedt: het Eere-diploma. Vervolgens werd de jubilaris toegespro ken door Hans Haaxman namens de spelers, door Broeksmit namens den A.V.B. (beide speeches besloten door het aanbieden van een keurig souvenir) en door den Heer van Putten, voorzitter van „Zeeburgia". Dit zal voor Piet ongetwijfeld een groote voldoe ning geweest zijn, dat onze zustervereeniging van de Kruislaan een deputatie gestuurd had. Geen beter bewijs voor Piet's reputatie; geen beter bewijs voor de steeds warmer wordende vriendschapsbetrekkingen tusschen onze competitiegenoote Zeeburgia en A.F.C. Om deze alleszins geslaagde huldiging als pièce de resistance van dezen avond waren eenige cabaretnummers gegroepeerd, welke er zijn mochten. Aan wien de eerepalm toe te kennen: aan onze „revelers", aan ,,he, he, she and the piano" of aan de „four A.F.C. girls Het is een moeilijke, zoo niet onmogelijke taak. Moge hier slechts geconstateerd worden, dat alle nummers een even daverend als welverdiend applaus oogstten. Het was, in één woord, af. Tot slot kwamen alle medewerkers op de Bühne en sloten den avond met het enthou siast meegezongen refrein van het Smeeklied. Na afloop souper en bal; het eerste te lang, het tweede (vooral na het souper) nog niet lang genoeg! Als het tot zes uur ge duurd had, was er nog niemand weggeloo- pen; daarvoor was de stemming te goed. Al met aleen geslaagde avond, een pret tige stemming en eenige onvergetelijke uren voor Piet Bos, om wien de heele avond ge organiseerd was. A.F.C.'Crs, begunstigt onze adverteerders! 2

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 2