OPGELET Firma J. NAHUIS - GROENLO „De Nijverheid" - Beverwijk IJSVERMAAK. Onze Schakel heeft een vrijmoedige re dactie, alleen noodgedwongen heb je je tot nu toe op 't slappe koord van de journalis tiek gewaagd. Plotseling een order: „Schrijf een dingetje voor de Schakel over ijsvermaak: daar weet je misschien nog iets van.' Aldus natuur lijk m'n laatste beetje hoop ook nog wat van voetballen af te weten den bodem intrap pend. En wees maar niet bang voor fouten, want die halen wij er wel voor je uit. Zooals u ziet, alleszins bemoedigend. Gelukkig heb ik gehoord, dat dit laatste een soort stamuitdrukking is geworden, spe ciaal gebezigd om nieuwelingen moed in te blazen. De bedoeling schijnt te zijn om den niet schaatsenrijdenden A.F.C.-ers en -sters een klein idee te geven van de ijsgedragingen van het rijdende element. Er zal dus niet een speciale tocht verslagen worden, maar uit de verschillende tochten worden eenige gebeur lijkheden naar voren gebracht. Zoo zou ik kunnen beginnen met een hate lijkheid te lanceeren over wachten. Dat ligt echter niet in mijn aard. Het schijnt echter voorgekomen te zijn, dat bij een afspraak: „vertrek 10 uur'' „iemand" om 10 uur aan wezig was. Terwijl de laatste van t zestal, dat regen- en dooiwater ging trotseeren, om ruim half elf arriveerde. Dat die „iemand bij een volgenden tocht weer op tijd was en het genoegen smaakte wederom na twintig minuten het stel compleet te zien. Dat die zelfde „iemand" na een zeer vermoeienden Zaterdagavond zeven of acht minuten (hoe veel 't precies was daar zijn partijen het nog niet over eens) te laat arriveerende tot de ontdekking kwam, dat A.F.C.-ers speciaal na vermoeiende avonden zeer fit zijn. Alles weg. Meer genoemde „iemand" is toen op eigen stoom tegen den noordooster naar Monnikendam geworsteld, waar noch in „de Posthoorn" noch in het van ouds bekende „Hof van Holland" een spoor van de heeren te vinden was. Voor mij een aanwijzing, dat ze in geen geval in Monnikendam waren. Dus maar weer de schaatsen en den strijd met de elementen aangebonden en op naar Marken. In wielerkringen praat men over het pak- pen van 't wieltje als men zich door iemand wil laten gang maken. Wij op de Gouwzee spreken in zuiver Fransch over het pakken van de pantat of wat onze Indische lezers beter zullen begrijpen: de derrière van een stevige boerin (dit pakken natuurlijk zeer figuurlijk), die met idem slag echtgenoot naar Marken stevent. Maar 't bleek, dat zelfs een dergelijke solide combinatie den rit in étappes moest doen. Daarvoor had ik echter geen tijd. Ik wilde zoo gauw mogelijk de mannen vinden. Ik kan nu eenmaal niet tegen eenzaamheid. En bij gebrek aan pastei eet je korstjes van oud bakken brood. (Zoo iets is het spreekwoord geloof ik wel). Als een paard, dat den stal ruikt, zette ik dus door. Bedoelde heeren moeten zich die stallucht natuurlijk niet aan trekken. De lezers hebben waarschijnlijk wel be grepen, dat ondergeteekende en niemand anders de als „iemand" aangeduide Schle miel was. Enkele vrienden hoor ik al zeggen „allichtM'n neus bleek echter goed ge weest te zijn, want eenige oogenblikken na dat de ijsbreukeling zich op zomersche wijze op den dijk had geïnstalleerd, bewezen uit de verte tot hem doordringende keelgeluiden dat de meergenoemde inboorlingen hem reeds in de gassen hadden. Op verschillende ma nieren probeerden ze hun korte wachten te motiveeren. Hoofdzaak scheen mij toe, dat ze zich wegens volle bussen de luxe van een taxi hadden gepermitteerd en een taxi met Bestelt Uw KOPER, METAAL, ALUMINIUM en GIETWERKEN Telegram-adresGieterij - TELEFOON 2228 TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 14 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 14