WIJNAND Co. H. REPKO Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam gewoon schilderachtige omgeving van War mond was spoedig doorgesneld. Nog een slagje er op en Leiden was bereikt, het doel van den tocht. Natuurlijk werd het eens zoo beroemde stadhuis direct opgezocht en kunnen ook wij getuigen van de geweldige ruïne ten gevolge van den enormen brand in het Leidsche ge meentehuis. Het was bijzonder indrukwek kend en onbeschrijflijke schade is hier ge leden. Nic Selles, die in Leiden goed thuis scheen te zijn, bracht ons naar het Pannekoeken- huis, waar enorme pannekoeken van 30 c.M. doorsnee werden verwerkt van nog grooter borden. De scherts was niet van de lucht. Willy werd goede vrienden met de Coba, die ons bediende (het heeft een paar centen gekost, niet waar Daaf), Marius wilde in plaats van pannekoek nog meer erwtensoep eten dan \Villy, maar kon het in eten niet tegen Willy uithouden!! Jan „plofte" van den pannekoek en begon ook tot het gilde der dikbuiken te behooren. Om de tegenstelling met dezen barren winter te vergrooten werd nu „Zomerzorg" opgezocht, waar ons weer wintersche vreug de wachtte. De concurrentie, een troep zeilers van de Nieuwe Meer, die we op het ijs gepasseerd waren, kwam hier ook aanzetten en werd onmiddellijk begroet met ons langzamerhand traditioneele lied: „De heele boel is weer compleet, allemaal heeren allemaal hee- ren" en een groote tafel van een man of 30 werd gevormd. Nu begon de concurrentie eerst recht. Het bleek een troep prima feestgangers te zijn en het eene lied volgde op het andere. Zelfs voordrachten, die buitengewoon in sloegen, bleven niet achterwege en wij be gonnen als goede A.F.C.-ers bedenkelijk achter te raken, maar onze Held zou geen Held zijn als hij ons niet gered had. Het lied van Mary Brown, dat op onze fuif zooveel succes had, werd door hem en Jan Snelle- man voorgedragen, daarna volgde van on zen grooten Held een lied met zooiets van: het is een wonder boven wonder, dat b.v. de slakken behang gaan plakken, de slangen bot vangen, de vlooien mutsen plooien, de muizen touw uitpluizen, de beren jassen kee- ren enz. Enfin het sloeg in en A.F.C. was door onzen nieuwen donateur en artis- tieken medewerker gered. We konden met een gerust geweten weer zingen van die A. F. C. luitjes met hun rooie truitjes en dat er maar één club in het land was. De zeilers dienden van repliek en gaven weer een voordracht ten beste, waarop de Held weer dupliceerde. Het is maar te hopen, dat die dekselsche zeilers niet gaan voetballen en we ze dan als tegenstanders zouden krijgen. Dat zou wel eens een zware lange dag voor ons kun nen worden. De pret was zoo goed, dat zelfs de trein werd gemist en een half uur lang werd ook Leiden's station onveilig gemaakt door zei lers en voetballers gecombineerd schaat senrijders en in optocht werd het perron op en afgemarcheerd. In den trein bleek de conducteur een min der aangenaam mensch te zijn en werd als zoodanig gehuldigd. Het was een goed geslaagd slot van een gezelligen sportieven ijsdag. Fijn dat je op het ijs nooit, maar dan ook nooit last van „gekanker" hebt. Laat het in de komende voetbalperiode ook zoo zijn, al loopt het ook tegen. Alle deelnemers zullen ongetwijfeld een prettige herinnering aan dezen voorloopig misschien laatsten schaats-Zondag behouden en een goeden indruk van de Nieuwe Meer. SPELER (of: RIJDER?) Telefoon 32144 - 47687 - 49209 Reguliersbreestraat 24-47 Deelt den prijs welken U betaalt voor een Repko Hoed door het aantal dagen dat U hem draagt en U zult tot de conclusie komen dat een Repko Hoed werkelijk economisch is. 13 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 13