J. L. H. SMITS C9 Café „Moderne' Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Leidscheplein 19-21, Amsterdam woon ontwikkeld geslacht de zedelijke winst van dezen barren winter. Nu er geen competitie-standen voor onze lezers uit te puzzelen zijn, zal ik den lezers (speciaal voor de Indische is dit bedoeld) eenige cijfers verstrekken over dezen winter: In Januari vroor het 29 dagen; 17 dagen was de gemiddelde temperatuur onder 0 en 9 dagen was ook de hoogste temperatuur beneden nul. Van 11 tot 16 Februari ge noten" we de volgende temperaturen: 11 Febr. max. 30° F., min. 3° F. 12 Febr. max. 14° F., min. 4° F. 13 Febr. max. 19° F., min. 5° F. 14 Febr. max. 27° F., min. 4° F. 15 Febr. max. 15° F., min. 4° F. 16 Febr. max. 15° F., min. 4° F. Lees dit, Indischman, die zoo graag op den „koperen ploert" scheldt; tracht deze cijfers te verwerken en roep den djongos om chocolade met warme soessoeh. Verder moge aan de vergetelheid ontrukt worden: dat er een parkeerplaats voor auto's op de Zuiderzee is; dat je van Enkhuizen naar Kampen via Urk kan wandelen; dat ze met arren van de Waddeneilanden over zee naar Friesland rijden; dat het ijsfeest op den Poel in het water viel wegens de strenge vorst; en dat de voetbalpers doorgaat te schrijven over spelpeil, hoofdklasse, wereldvoetbal kampioenschap and so on. En dat is nog het ergste van alles. NAAR HET VERBRANDE LEIDSCHE STADHUIS. Oude beproefde tourrijders als Marius v. d. Heide, Jan Snelleman, Nic. Selles, Willy Brusse, Daaf Woudstra, Jaap v. Nek, deze keer vergezeld door Eetje Rood en diens zwager, en de derde ,,he van onze artis tieke afaeeling van He. He, He, She and the C, J- DE BOER piano of te wel Maarten den (denk vooral om die n, drukker!) Held, waren aan de start. Deze start was bar slecht. Gebroken neus- band. En nog was Sloten niet bereikt of het tweede malheur deed zich voor, n.l. een ge broken schaats. Na vergeefsche reparatie pogingen greep Daaf krachtig in en besloot een paar nieuwe te koopen. Zijn traditio- neele gezegde: „Het heeft een paar centen gekost, maar we hebben lol gehad", was ditmaal wel zeer op zijn plaats en werd dien dag nog menig keer aangehaald. Nauwelijks hadden we de trekvaart van de Haarlemmermeer ingeslagen of onze Held brak zijn hakkeband en onze reparateurs kwamen in actie onder leiding van de tweede „he". Ondanks deze tegenslagen leed de stemming geen oogenblik, integendeel, on der allerlei gijntjes werd de schaats weer hersteld. Dat moest bij voetbal toch ook kunnen zijn bij tegenslag. Maar driemaal is scheepsrecht. Na al deze pech ging het nu gesmeerd. Met stevi- gen slag werd in lange sliert gereden en in flink tempo werd Hoofddorp gepasseerd om later in Nieuwe-Vennep aan te leggen om op solide wijze den inwendigen mensch te versterken met melk, chocolade, broodjes, kaas en vooral biscuit, niet waar Nic? Linea recta ging het daarna weer naar het einde van den Haarlemmermeerpolder. In 4 groepen werd het einde van de lange, rechte vaart bereikt, de kop, zijnde de „goeien", de „half-goden", daarna onze groote Held met sierlijken slag aankomend. Het zal hem ongetwijfeld eeuwig bijblijven hoe de reeds aangekomenen hem langs den weg tegemoet kwamen en zijn laatste 100 meter aanmoedigden zonder dat iemand achter hem aankwam. Daaf arriveerde als lijder met gebogen hoofd als gevolg van onwennigheid der nieuwe schaatsen. De Kager plassen werden snel „genomen" en de prachtige, ook in den winter buiten- Warmoesstraat 42, Amsterdam A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 12 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 12