REUNI CAFÉ ROYAL" Het spel gaat nu vrijwel gelijk op en Ajax komt zelfs iets in de meerderheid, zoodat Vrouw Fortuna ons te hulp moet komen. Lat en palen brengen eenige keeren verademing en verscheidene corners worden genomen. Toch komt het succes aan den anderen kant, als Veen een bal hoog voor doel plaatst en Schol er als de kippen bij is om in den uitersten hoek langs den Ajaxkeeper te plaatsen (30). Aangemoedigd door dit suces en ook door het nieuws, dat het Tweede op het hoofdveld met 40 voorstaat, keert de voorhoede, ge steund door de goed spelende halflinie, tel kens voor het Ajax-doel terug en Strad- meyei (van N~A), slaagt erin den keeper met een tam schot te verschalken (40). Dit vindt Ajax te erg en in een algemee- nen aanval doelpunt de linksbinnen na eenig geharrewar met een goed hoog schot. Dorlas is in buitengewoon goede conditie en redt vallende en stompende telkenmale de situatie. Even hierna is het rusten. Er kon helaas niet gezegd worden, dat de elftallen gesterkt door de thee het veld be traden, want deze ontbrak wederom ten eenenmaleü maar net nieuwen moed werd begonnen. De laag staande zen was echter een nieuw struikelblok, vooral voor onze halfs en backs bij het verwerken van hooge ballen, die men pas op het allerlaatste oogenblik zag opdoe men. Het spel gaat vrijv/el gelijk op en beide doelen verkeeren om beurten in gevaar. Voorloopig blijven de achterhoeden den voorhoeden echter de baas. Langzamerhand raken de Juniores echter vermoeid, daar zij reeds aan hun tweeden wedstrijd bezig zijn en het tempo van de eerste helft zeker hoog genoeg was; Ajax komt hoe langer hoe meer in den aanval. Paf- AGNES PRENT T. RE yENG A fen verwisselt van plaats met Marsman, maar veel verandering brengt dit niet. Het spel wordt iets ruwer en zoowel op de linker als op de rechter helft van het veld vallen vrije schoppen aan beide partijen ten deel. De scheidsrechter is echter niet subliem. Als Dorlas even later bij het vermijden van eenige inloopende Ajaxspelers volgens de referee meer dan drie passen met den bal doet, is een vrije schop het gevolg, welke zeer slecht genomen en netjes op Paffen's „slof" gelegd wordt die voor de verdere expeditie goed zorg draagt. Dan komt Ajax opzetten. Bé Dorlas krijgt een keihard schot te verwerken, wat hij keu rig doet en, een Ajax-speler ontwijkend, weet hij den bal nog een meter voor de doellijn het veld in te werken. Tot aller verbazing kent de scheidsrechter plotseling goal toe, immers „hij stond er vlak naast". (Wij wisten nog steeds niet, dat het midden van het veld vlak naast het doel lag). Onze kapitein stormt op den scheidsrech ter toe die echter niet meer te vermurwen is. Ajax komt dus wel zeer fortuinlijk aan zijn tweeden goal (42). Taai verdedigen onze jongens en zij weten de score zoo te houden. Voor alle mogelijke NA afloop der wedstrijden bij KONINGINNEWEG 212 VAN R. W. VAN ALEN Verloofd en Tandarts. Amsterdam, September 1928. Hartelijk gefeliciteerd. HET BESTUUR. 9 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 9