W/i^U TURMAC DE 14 Ct>UR malen grabbelde, hoofdzakelijk door het snelle inloopen van de Actief-voorhoede, die door onze backs niet voldoende in bedwang gehouden werd. Van onze backs was Blomberg de beste, maar hij moet het er niet den heelen wed strijd over hebben, dat hij voor wil spelen. Marsman zal er nog wel inkomen, als hij een paar wedstrijden gespeeld heeft. Wij zagen hem tenminste vorig jaar veel beter. In de halflinie was Willy Neseker verre weg de beste. Schenkel moet wat harder lee- ren werken en beter plaatsen, hoewel het veld onzen spelers parten gespeeld zal heb ben. Jongkind moet zich veel sneller herstel len, daar is hij halfback voor, en zeker als hij spil speelt, zooals de eerste tien minuten. Onzen rechtsbuiten Blindeman is wel snel genoeg, maar hij verslikt zich te veel, zoodat hij zonder bal voer doel terecht komt. Zeiss maakte twee goede goals, was na tuurlijk de held van den dag en zette een heel puntdicht in elkaar. Een beetje meer snelheid kan ook geen kwaad. Onzen mid denvoor zagen wij maar enkele keeren zijn doodend schot lossen, terwijl hij veel sneller met de rest van de voorhoede mee moet komen. Wat onzen linksbinnen Schol teveel aan snelheid had, had Nappie te weinig. Schol is enthousiast genoeg, maar moet in ieder ge val leeren schieten, als hij een voorzet krijgt. Hij heeft een paar prachtkansen gehad, maar had veel last van het hobbelige veld. Zooals gezegd, is Nabarro veel langzamer dan vroe ger, maar wij gelooven, dat linksbuiten nu juist niet zijn fort is. Al met al is het een gezellig elftal, terwijl er na afloop niet eens zoo erg gekankerd wordt. Het is zeer zeker in staat nog eenige wedstrijden te winnen. A.F.C. VI—Ajax VIII 4—2. Hun eersten thuiswedstrijd wisten onze jongens in een overwinning om te, zetten. De samenstelling van het elftal was echter ge heel anders dan tegen ACTIEF 2 en het team was gecompleteerd door niet minder dan 4 Juniores. De opstelling was nu als volgt: Dorlas; Marsman, Prent; v. Erp, Staats, Veen; Blindeman, Schol, Stradmeyer, Ostendorf, v. Rijn. AJAX had een jonge ploeg, maar het was vooral het spel van onze Juniores, dat ons de overwinning zou brengen. Reeds na on geveer een kwartier spelen, opende Paffen die reeds 's morgens zijn Juniores-team ter overwinning had geleid, de score met een hard, onhoudbaar schot in den bovenhoek. Ook in het veld zijn de onzen Ajax voort durend de baas en geregeld zit onze voor hoede voor het Ajax'doel. Ostendorf pro beert het voortdurend met verre en nabije schoten, maar heeft jammer genoeg geen succes, hoewel hij den keeper in de grootste moeilijkheden brengt. De tweede goal komt van onzen linksbui ten van Rijn, die van dichtbij den Ajax- keeper na een scrimmage tactisch passeert. FOURNI55EU& A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 8