In de rust werd de Hoornsche thee ge proefd en de stemming was „licht bewolkt". Een kleine verandering in de opstelling werd aangebracht, waardoor Reyenga tot links binnen werd bevorderd. Na rust 'n copie van voor rust. Onze gastheeren waren namelijk niet tevre den alvorens zij weer twee doelpunten had den gemaakt, en wel door 'n penalty, wegens hands van een achterspeler en 'n zeer geluk kige bal, welke onze keeper echter had moe ten onderscheppen. Echter, Kallenborn heeft 'n goeden wedstrijd gespeeld en er heel wat uitgehouden. 't Gelukte ons werkelijk de bekende eer te redden door een goed ingezetten bal van Rood. Even daarna had Reyenga pech met 'n vliegend schot, dat juist naast ging. We waren nog 'n tijd in de 'meerderheid, doch door stevig verdedigen hield de Hollan- dia-achterhoede onze voorhoede in bedwang. Met een 41 nederlaag en 'n prettige stemming keerden we, na de „witte engel" be zocht te hebben, naar huis terug. t Verblijf in bovengenoemden engel en 't glaasje zonder voetje zullen de aanwezige spelers en dames zeker nog wel heugen. En Woensdagavonds maar flink trainen, lui, er moet meer fut in zitten op 't veld. LEJO. UPS AND DOWNS VAN HET ZESDE. Actief II—A.F.C. VI 4—2. Den 7den October om 11 uur bond ons zesde op een nog nat bedauwd veld den eersten competitiestrijd aan tegen Actief, op het terrein van laatst genoemde vereeniging, bij de alom bekende boerderij aan den Mid denweg 68. Onder daverend enthousiasme van het tal rijke publiek, alleen onze supporter Eveno schitterde door afwezigheid, betrad A.F.C. het veld, dat schilderachtig gelegen is tus- schen eenige modderslooten en stelde zich als volgt op: Dorlas (aanv.); Blomberg, Marsman; Schenkel, Neseker, Jongkind; Blindeman, Zeiss, Stradmeyer, Schol, Nabarro. Hoewel op den rechtervleugel een blinde man naast een bekende brillen, lorgnetten en verrekijkers fabrikant speelde, vlotte het daar heel aardig. De eerste aanvallen zijn echter voor Actief en onze verdediging krijgt een mooie kans zijn kunnen te toonen. Blomberg valt op door goed wegwerken, terwijl Marsman zijn vorm van verleden jaar nog niet te pakken heeft. Langzamerhand komt ons team echter op zetten, maar slaagt er, dank zij de Actief- achterhoede niet in, verder dan den rand van het beruchte gebied te komen. Willy Neseker, die oorspronkelijk links half speelde, verwisselt van plaats met Jong kind en dit geeft de achterhoede eenige ver ademing. Niettegenstaande dat weet de Actief-voor hoede even later ons net te vinden met een goed schot van haar middenvoor (10). Niet ontmoedigd komt ons zesde weer terug voor de Actief-goal, maar door treuze len gaan eenige goede kansen teloor. Oodje Stradmeyer schiet een maal vlak naast. Door een misser van een onzer backs krijgt de Actief-voorhoede haar tweeden kans, waarvan dankbaar geprofiteerd wordt Met dezen stand komt de rust. Na de rust zet A.F.C. er alles op om op te halen en werkelijk gelukt het Zeiss na een goede throughpass van Willy, het Actief- net te vinden. Schol, zoowel als Stradmeyer missen eenige goede kansen en zij zullen er niet slecht aan doen eens een beetje bal- contröle aan te leeren. Na eenig op en neer gaand spel krijgt Willy een kansje, maar zijn hard schot gaat juist over. A.F.C. is nu echter verreweg in de meerderheid en Zeiss slaagt er waarlijk in de tweede goal ter wereld te brengen (22). Nu komt Actief echter opzetten en even later ligt de bal achter onzen aanvoerder (32). Onze backs spelen nu veel minder goed als vóór en als even na de rust en zui ver hun terrein tè weinig met verre trappen. In de half-linie valt vooral onze spil op, die een zéér goeden wedstrijd speelt. Actief speelt echter zwaarder dan onze jongens en deze kunnen het ten laatste niet meer bijsloffen. Hoewel hard gewerkt wordt voor den gelijkmaker, ligt even later de vierde goal in het A.F.C. doel. Onze linksbinnen Schol krijgt een dot van een kans, maar zijn schot faalt. Het spel be weegt zich nu voortdurend in het middenveld en tijdens eenige schermutselingen in het middenveld komt het einde. Aangezien dit de eerste wedstrijd is van ONS ZESDE, (zoo n zesde heeft geen een club), willen wij de spelers even, a la „de Corinthian „onder de loupe" nemen. Aanvoerder Dorlas kweet zich zeer goed van zijn lastigen taak, hoewel hij eenige 7 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 7