erger voor ons. De Heer v. Buuren begon in plaats van Hilversum te straffen herhaal delijk vrije schoppen tegen ons te geven en dat nog wel op den rand van het strafschop gebied; vooral de anders zoo onschuldig spe lende Focke moest het bij hem ontgelden. Uit een dezer onverdiende vrije schoppen werd 't met een werkelijk schitterenden kopbal 54. Nog een kwartier was er te spelen. De verwarring werd steeds grooter, het spel forscher, terwijl het publiek tierde en raasde van je welste. Angstige momenten bleven niet uit. Uit een nieuwe vrije schop volgde een scherp schot van Hilversum's aanvoerder, die speciaal van zijn backplaats naar voren kwam om Veen met een „pil" te verrassen. Jan was echter op zijn hoede en redde formidabel. Niets mocht baten, zelfs het feit, dat er 5 min. te lang werd gespeeld. Zooals we ver leden jaar met 21 wonnen en een Hilver- sum-speler het veld werd uitgestuurd, werd nu met 54 gewonnen en moest vlak voor het einde wederom een speler der tegenpartij wegens handtastelijkheden er uit. Het eenige werkelijk aangename van de zijde der tegen partij was slechts dat hun aanvoerder ons complimenteerde met de zege. Nog tot 7 uur toe moest heel Hilversum hooren, dat A.F.C. II gewonnen had, zoo ongeveer bovenaan stond, niet te slaan was, kampioen wordt en wat dies meer zij. Onze goalgetter Maas ontpopte zich ook als „kiss-getter". Om kort te gaan, de terug reis werd zeer vroolijk ondernomen en de mondjes van het vrouwelijk zoowel als van het mannelijk geslacht stonden niet stil. E.D.O. II op bezoek bij ons, en nog geen nederlaag geleden. Reeds Maandag voor den wedstrijd sprak ik onze halve voorhoede en wist ik. dat het er niet bij gelaten zou wor den. Maas wilde het wel de heele Kalver- straat uitbrullen, dat we met 31 zouden winnen. (Dat had je niet gedacht, dat het dubbel op werd, Maasje?) Moedig werd begonnen en ook thans doelpuntte onze linkervleugelman na 10 min. uit een bijzonder mooi aangegeven, welk doelpunt weldra gevolgd werd door No. 2 uit solo-spel van Willy met een waren swerve-bal. E.D.O. maakte de groote fout slechts klein spel te vertoonen met gevolg, dat elke aanval gesmoord werd. Een penalty vermochten we niet te benutten. Uit een mislukten voorzet maakte plotseling met een scherp schot Schade v. Westrum, die toch ook in de doelpunten-weelde wilde deelen, 3 0. Ofschoon E.D.O. feitelijk meer op onze helft speelde wisten de Haarlemmers toch in den stand geen verandering te bren gen. Slechts tevreden gezichten met half time. Nu nog een beetje t zetten en we waren weer binnen. Maas wilde ook dien dag niet achterblijven en scoorde No. 4, ter wijl Brusse via de bovenlat No. 5 produ ceerde. Een A.F.C.-elftal in het seizoen 1928 1929 50 voor, dat was te weelderig. Ook thans in 1 minuut 2 goals tegen. Dus toch een kans om de punten niet binnen te krijgen? Weineen, er werd weer met nieuwen moed afgetrapt en uit een prima-voorzet van den rechtsbuiten scoorde de aanvoerder, en bracht dus de stand op 62. Vergis ik me niet en brengt de E. C. niet te veel wijziging in het elftal, dan zal de productiviteit zich niet tot 2 wedstrijden be perken. SPELER. IK SPEELDE EENS RECH LS-BUITEN. Ik speelde in October eens rechts-buiten op een veld, gelegen in ons mooie Gooi. Het publiek zat samengepakt langs mijn lijn en was rustig zoolang mijn elftal achterstond, terwijl mijn tegenstanders speelden zoolang zij voorstonden. Het aspect van den wed strijd veranderde echter plotseling toen wij een tweepunten-voorsprong behaalden. Weg was het spel, weg was de rust. Mijn tegen standers smeten en trapten: het publiek aan mijn zijde slingerde zielsverheffende uitdruk kingen binnen de krijtlijnen. Vele van deze gingen de perken der zedelijkheidsbegrippen waarin wij Amsterdammers juist zoo sterk getraind zijn, verre te buiten, hetgeen voor onze damessupporter:: zeer pijnlijk was. Zie hier het risico van dit sympathieke vak. Mijn grensrechter was tot op dit oogenblik zeer hoffelijk, betitelde daarna plotseling een mijner gaten in mijn hoofd met een woord, hetwelk onder de ,,S" in het woordenboek te vinden is. Tegenstanders en publiek zon den ons talrijke invitaties omtrent zieken huizen, afdroogen, buiten-komen etc. De vrouwen-supporters onzer tegenstanders gil den angstwekkend met opgeheven para plui's, dikke roode mannenhoofden stonden op barsten. De keeper van mijn elftal ver vulde de rol van een geschandvlekte, in een kooi, welke getergd mag worden. Ik kreeg een hevige slinger, en het publiek gierde; onze tegenstander-back van ca. 200 pond werd gevloerd, en het publiek joelde. Een doelpunt vloog in ons net, hetgeen den toe stand sterk verergerde. Onze back kreeg een knock-out en zijn aanvaller moest „er out". - 5 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 5