nig hersteld als het eerste. Een 54-over- winning op Hilversum II uit en een 62- overwinning op E.D.O. II thuis zijn cijfers, die spreken. Elders in dit nummer vindt men uitvoerige besprekingen over genoemde kampen. De lezer zal bemerken, dat deze Schakel voor een zeer groot deel gevuld wordt met beschouwingen over en verslagen van de lagere elftallen. Het doet mij buitengewoon genoegen, dat de jongeren ook op dit terrein van zulk een prijzenswaardige activiteit blijk geven. De toekomst aan de jeugd! OP HET GOEDE PAD. In ons vorig nummer las ik een stukje ge titeld „Medewerkers gevraagd". Geachte Redacteur, ik ken je goede bedoelingen hier van en als ik dan hiermede rekening houd, dan begrijp je zeker wel, dat je P. S. van een vorig maal slechts op een misverstand kan berusten. Het was me integendeel juist een waar genoegen, dat „Reserve mijn „taak" eens overnam. We zijn het er toch allemaal over eens, dat juist in een club als A.F.C. steeds jonge krachten naar voren moeten komen om de oude traditie voort te zetten. Welnu, ik kan niet anders zeggen dan dat „Reserve" zijn journalistieke loop baan keurig heeft ingezet en tot de vaste helpers van onze Redactie gaat behooren. Het was slechts mijn bedoeling in mijn vorig stukske tot uiting te brengen, dat de diverse ongelukjes in den wedstrijd tegen R.C.H. II slechts aan het toeval te wijten waren. Ik had niet gaarne gezien tegenover R.C.H. dat dit verzuimd was te melden. Thans ter zake. Mijn verwachting, dat er puntjes zouden binnenkomen, is bewaarheid en laat ik er aan toevoegen op zoodanig bevredigende wijze, dat we ons dit seizoen bij dezelfde manier van aanplakken niet bevreesd behoeven te maken, dat de onderste plaats de onze zal moeten worden. Weliswaar werd tegen Blauw-Wit II met 20 verloren, doch reeds in dezen wedstrijd bleek dat er langzamer hand uit een ander vaatje getapt wordt. H. Meijer, doch vooral Overing waren veel te zwak in de voorhoede om tot resultaten te komen, en toen onze achterhoede kort voor het einde 2 maal zondigde, was het pleit in ons nadeel beslecht. BI.-Wit II is echter geen schaduw meer van het BI.-Wit van verleden jaar en ook de Zebra s dienen ernstig op te passen in hun verdere wed strijden. Op verzoek van onze tegenpartij werd deze match om 11 uur gespeeld, het geen door Bl.-Wit met de vriendelijke attentie beantwoord werd onzen spelers vrij plaatsen te verschaffen voor BI. Wit-E.D.O. Onze beste dank ook van deze plaats hier voor. 4 gespeeld, 4 verloren, dat is bar. Op de reis naar Hilversum was ieder het hierover eens. En eenparig besloten we stevig aan te pakken. Onze 5 vrouwelijke supporters (we leken wel met een korfbal-twaalftal op reis) en onze eenige mannelijke supporter, de trouwe v. d. Leemput, waren onze moreele steun. Ik mag vooral niet vergeten te ver melden, dat de verloofde van Han Ruys, Mej. Verheyen, de aardige attentie had Jan Veen een Mascotte aan te bieden. Dra na het begin was het door toedoen van den linksbuiten 10 in ons voordeel. Het spel ging vlot op en neer met wisselende kansen. De spanning, die reeds voor de rust heerschte te beschrijven, is niet doenlijk. De doelpun ten spreken boekdeelen, n.l. 11, 2 1 achter, 22, 32 achter, daarna rusten. Wederom de koppen bij elkaar. We waren overtuigd als we twee doelpunten konden maken, we er ook meer kunnen fabriceeren. Nog geen 5 min. na de hervatting maakte M. M. zijn 2e goal en stond het weer gelijk. Na keurig solo-werk besloot Maas met een prima schot en het was 43 in ons voordeel. Tanden op elkaar. Nu of nooit. We hadden nog geen enkelen competitiewedstrijd na de rust voorgestaan. Nog was Marius zijn doel- puntenhonger niet gestild en de hattrick moest nog gevolgd worden door een 4e goal na samenspel met Wdlly Brusse. Daarna kwam weer de langzamerhand berucht ge worden inzinking. Hilversum II, dat precies zooals vorig jaar tot dien tijd stevig, doch niet unfair speelde, begon ook thans weer het spel te forceeren. Onze mannetjes-putters waren echter voor geen klein geruchtje ver vaard. v. d. Velden en Haas deden krachtig en stoer werk, de halflinie zwoegde wat ze kon. Er begonnen echter factoren in het spel te komen waar men niet tegen op kan. Het vele publiek, dat toch al niet kalm was, kwam over de lijn, brulde, gierde, haalde onze Mas cotte weg, en trachtte den scheidsrechter te intimideeren. Jan Veen vond het echter prachtig, veroverde zijn Mascotte weer, ran selde de ballen er uit, liet de spelers tegen zich oploopen, stuiterde eiken bal zij het dan zeer riskant met een zekerheid dat het een lust voor de oogen was en stond gelijk een rots in de zware branding. Het werd nog A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 4