[O zoo, I.'t Kostte mij Zondag ge lukkig! twee borrels. Aan de hand van jouw artikel kan ik dus onereuze revanche- voorstellen van de hand slaan. Red.l HET DAGHET IN HET OOSTEN. A.F.C. van de laatste plaats. Ook het tweede herstelt zich. Langzaam aan schijnt het lek in het A.F.C.-schip gestopt te zijn; de machine komt gaandeweg weer op haar gewone toe rental en de harten van opvarenden en be manning kloppen iets rustiger. Aan de débacle van de vorge maand is een einde gekomen. Na den tenniswedstrijd: 16, 16, 06, trokken we naar Wormer- veer, van ouds een van de zwaarste uitwed strijden. In dezen kamp reeds bleek, dat A.F.C. nog wel iets kon; op t nippertje werd met 21 verloren. Doch, wanneer men be denkt, dat van de twee doelpunten er een dor ons zelf gemaakt werd en een uit een vrijen schop gescoord werd, dan zal men be grijpen, dat er van een speciaal overwicht der gastheeren geen sprake was. Met dat al waren we de punten toch maar weer kwijt, doch tegen Z.V.V., zoo rede neerden we, zouden de eerste successen wel komen. Welk een desillusie bracht deze 7de October! Onze voorhoede was akelig schot loos, en hoewel A.F.C. in het veld veel ster ker was, wisten de Zaandammers den stand 30 op te voeren. Toen kwam ineens de bezieling in het elftal: Ben Grimberg maakte een tweetal buitengewoon mooie doelpunten. Twee minuten voor tijd: Penalty! Ben Grimberg legt den bal op de witte stip, mikt zorgvuldig en trapt in den grond. Even later stonden we vaster dan ooit op de laatste plaats met 0 punten uit vier wed strijden. The glorious uncertaincy of the game werd nooit mooier gedemonstreerd dan een week later tegen Zeeburgia aan de Kruislaan. Zelfs de meest chauvinistische A.FC.-er ge loofde niet, dat er een schijn van een kans bestond. Doch ziet! Ons elftal wierp zich met een ongekend enthousiasme in den strijd en met rust stonden we met 20 voor. De tweede helft verliep ongekend spannend. Zeeburgia nam het spel in handen, doch onze achterhoede verdedigde krampachtig. Toch konden ze niet verhinderen, dat Zeeburgia acht minuten voor tijd tegen- scoorde, terwijl even later de gelijkmaker in ons net lag. Met gemengde gevoelens ver lieten de A.F.C.ers het veld. Eenerzijds blij met het eerste puntje, anderzijds teleurge steld door de ongunstige laatste minuten. Het vertrouwen in eigen kunnen was echter teruggekeerd, welk kunnen tot uiting kwam in een 41-overwinning op „Helder" jl. Zondag. De ploeg, die in dit seizoen voor het eerst den A.F.C.-haan koning deed kraaien, zag er als volgt uit: Haaxman (d), Tacke en Spits (a), Nese- ker, Tienstra en Dijkhuis (m), Wijbenga, Brusse, Grimberg, Wolters en Bos (v). Al spoedig nam A.F.C. de leiding, toen Grimberg een pass van Bruss inknalde. Dit gaf een moreelen steun, welke het elftal ten goede kwam, en er werd met een weldadig enthousiasme gespeeld. Bij een aanval in het Helder-gebied werd opzienbarend hands ge maakt: een hands, die je niet eens zag, maar zelfs hoorde. Er werd dan ook een penalty gegeven. Piet Bos plaatste zich achter den bal en even later daverde het vreugdegehuil van den ganschelijk niet verwenden A.F.C.- aanhang opnieuw over het veld. Toch zonken diverse harten in diverse schoenen, want zoowel Grimberg als Tacke moesten uitvallen (niet door ruw spel van de tegenpartij), zoodat we even met 9 man speelden. Enthousiast verdedigen verhin derde scoren van de tegenpartij, doch we waren blij, toen rust aangekondigd werd. Na de thee ging Piet Bos middenvoor spe len en Jaap van Nek linksbuiten, terwijl Tacke weer van de partij was. Piet Wolters maakte er 30 van, Helder scoorde tegen, doch toen Piet Wolters het leer kalm in den linkerhoek plaatste, wisten we, dat we er waren. Mede door den nederlaag van Z.V.V. heb ben we dus de laatste plaats verlaten. Het is echter een gedrang van je welste, hetgeen geïllustreerd wordt door den competitie stand: W.F.C. H.R.C. Zeeburgia West-Frisia Alc. Victrix K.F.C. Helder Hollandia A.F.C. Z.V.V. 1 0 1 1 1 1 1 2 1 1 0 3 11 11 8 1 1 1 0 12—2 25—16 14—8 14—9 15—9 28—18 11—19 15—24 11—26 7—23 Uit bovenstaand staatje blijkt, dat de wed strijd tegen Hollandia a.s. Zondag uiterst belangrijk is. Een goed verstaander niet waar, eerste elftallers? Het tweede elftal heeft zich al even kra- 5T8&- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 3 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 3