KOFFIE THEE Firma J. NAHUIS - GROENLO J. Casparis van der Laag tegen dit negental de score op te voeren, maar de achterhoede bood, met Daan Veen aan het hoofd, heftigen tegenstand, zoodat het den D.E.C. middenvoor slechts eenmaal gelukte, onzen achterspelers zijn hielen te laten zien. Het fluitje van den scheidsrechter bracht dan ook een welkome opluchting. Na de rust was ons team versterkt met een tienden man, die een allermiserabelste nacht beweerde doorgemaakt te hebben. Van zijn hoestbui was echter gedurende het spel niet al te veel te merken en hij wist zelfs zijn laat komen gedeeltelijk goed te maken door een keurig schot in de bovenhoek, waarnaar de keeper vergeefs hengelde. Dit kwam goed van pas, want D.E.C. had even te voren ge lijk oemaakt. De stand was nu dus 4 3 in ons voordeel. Door dezen voorsprong kwam al het enthousiasme bij onze ploeg weer boven en door hard werken wist onze voorhoede nog twee goals aan de score toe te voegen, het geen een verdiende belooning was. Zij het nog vermeld, dat wij den kleinen midvoor van D.E.C. hebben moeten teleur stellen, hetgeen ons voor hem zeer spijt en waardoor het alom bekende ziekenhuis in de buurt van de nog meer bekende Acade mische Boekwinkel het met eenige klanten minder heeft moeten stellen. CAPTAIN. DE WEG OM KAMPIOEN TE WORDEN. Dacht U nu werkelijk, geachte Schakel lezer, dat dit een stukje was over de magere resultaten van ons eerste elftal. Nee, dan heeft U het mis; 't gaat „slechts" over ons Juniores-elftal. Een Juniores-elftal is in elke club meestal het elftal, waarvoor de minste belangstelling getoond wordt, terwijl het ongetwijfeld de meeste verdient. Immers de Juniores zijn de toekomst van iedere vereeniging, zooook in de A.F.C. Wanneer de spelers van het tegenwoordige Eerste of Tweede elftal over eenigen tijd naar het buitenland of naar een andere stad ver trekken, in elk geval hun club verlaten, of wel niet meer actief deelnemen, dan moeten de spelers vervangen worden door jongere krachten. En deze vervanging kan slechts dan vol doende zijn, indien aan de training van deze jongens veel aandacht wordt besteed. Daar nu echter gedurende de wintertrai- ning 's avonds geen gelegenheid is voor Juni ores om te trainen door de „geweldige op komst van het le en 2e (is dat geen druk fout?) dring ik van deze plaats erop aan, het reeds bestaande plan tot training der jonge ren ten uitvoer te brengen. Vooraal met het oog op de tot nu toe be haalde zeer behoorlijke resultaten is het nu wel de tijd hiermede een aanvang te nemen. Het teamwork van deze ploeg is goed in orde en de spelers zijn stuk voor stuk ca pabel om zware wedstrijden op volle kracht uit te spelen. De eerste overwinningen zijn echter niet alleen geboekt door techniek en tactiek, maar voor een stevig deel door onbluschbaar enthousiasme, door den wil om te winnen en de uitstekende geest van de spelrs onder ling. Daar onze eenige volijverige, supporter, reporter en raadgever in deze Schakel over onze wedstrijden heele verslagen aflevert, wil ik volstaan met een korte beschouwing van de individueele verrichtingen van de spelers. Wij hadden dit seizoen geen betere keeper kunnen hebben dan Harry Prent, die er eiken wedstrijd beter in komt. Onze linksback Herman Furstner is de meest trapvaste en speelt steeds met zijn bekende kalmte. Hij heeft tevens een goeden steun aan onzen Haïti-man de la Fuente. De Stadionbewoner Daan Veen is de Bestelt deze artikelen eens bij de Firma OVERTOOM 71 Telefoon 21936 U wordt geregelde verbruiker TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij Houthandel - Loonzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als: beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. - 14 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 14