Café „Moderne" Leidscheplein 19-21, Amsterdam Ajax B, Haarlem en Zeeburgia, dus minstens gelijkwaardige tegenstanders. Tot mijn ge noegen kan ik echter meedeelen, dat onze jongens hun best hebben gedaan, en het resultaat was dan ook om 10 uur Zeeburgia A.F.C. 11, om 12 uur HaarlemA.F.C. 12, en om 1 Yi uur Ajax bA.F.C. 1-3, zoodat wij dus kampioen in deze Afdeeling werden. Het elftal was a. v. opgesteld: K. v. Heusden, J. F. Kramer, G. W. Breedveld. J. Furstner, J. H. Ingl, Arkell, J. Prent, H. W. Filarski, D. Ellens, H. E. Dijkhuis, S. H. v. Adelsberg en L. H Degenhardt De 6 doel punten werden gemaakt door Dijkhuis 5, Furstner 1. In afd. A werd Ajax a en in C D.W.V. kampioen, zoodat wij Zondag 30 September in de finale kwamen tegen deze beiden in een geheele competitie. Hierin heb ben wij echter een pover figuur geslagen; om 10 uur werden wij zeer verdiend gekraakt door Ajax a met 40 (ik noem dit gekraakt, daar ik een dergelijk resultaat het laatste jaar van de adspiranten niet meer gewoon ben). Om 12 uur werden wij door vriendelijke tus- schenkomst van den scheidsrechter (de man kon er absoluut niets van) geslagen door D.W.V. met 10. Onze rechtsback, die zich in deze wedstrijden steeds verkeerd opstelde, werd door P. v. d. Velde eens goed op zijn fouten gewezen, en herstelde zich zóó goed, dat in den 3en wedstrijd om 1 uur hetzelfde Ajax a met groote moeite met 21 kon win nen, terwijl om 3 uur D.V^.V. het niet verder dan een gelijk spel 11 wist te brengen, voor een groot gedeelte te danken aan goed spel van hem; ik noem speciaal den rechtsback, omdat hij zijn lengte en stevige body mee heeft, zoodat hij, wanneer hij wil, steeds een groot struikelblok voor de tegenpartij kan zijn. Hij moet echter meer met „de wil om te win nen" spelen. In den 3en wedstrijd was Dijk huis weer de fabrikant van het eenige doel punt, tegen D.W.V. was het Ellens, die het doel op de goede plaats vond; een prettige speler door zijn onvermoeid werken. De 3e C. J. DE BOER prijs, een medaille, was het resultaat, welke met eenige hartelijke woorden door den Heer Koolhaas uitgereikt werd. De elftallen wer den nu en dan veranderd door meespelen van Hannema en Van Schaick, waardoor te zeer vermoeide spelers konden rusten. Het waren eenige prettige Zondagen, begunstigd door schitterend weer. COMPETITIE JUNIORES. Deze speelden tot en met vandaag 3 wed strijden en wel 30 September tegen Ajax a uit, 14 October tegen Spartaan uit en van daag tegen D.E.C. thuis. Deze werden ge wonnen met 7-4, 51 en 63; doelpunten resp. gemaakt door Roelof 6, Otto 5, v. Rijn- bach 3, Weverink 2, Staats 1 en Gross- mann 1. Het elftal ziet er a. v. uit: doel H. R. Prent, achter W. de la Fuente, H. H. Furst ner, midden A. Elsenburg, W. Staats, D. H. Veen, voor F. Grossmann, O. v. Rijn, R. van Nek, H. Weverink en J. D. van Rijnbach, en zit goed in elkaar, kankert niet en wordt met iederen wedstrijd beter. Wanneer nu de E. C. er niet aan plukt en mijn verdere medeleden der Sub. C. zoo beleefd willen zijn dit elftal voor iedere week onveranderd te laten (een verzoek van hun aanvoerder), worden ze kampioen. Dit laatste werd mij beloofd door hun captain. Wim Staats, en het kan gezien hun prestatie van heden tegen D.E.C., door tot de rust met 9, daarna met 10 man nog met 63 te winnen. Bravo jongelui, gefeliciteerd. Volgende week A.V.V. uit, niet onderschat ten hoor. Rest mij nog u mede te deelen, dat onze Juniores zijn ingedeeld in de hoogste Afdeeling A; en dat Weverink mij beloofde in 't vervolg op tijd te zullen zijn. COMPETITIE ADSPIRANTEN A. Kan ik van de Juniores niet anders dan overwinningen vermelden, eveneens is dat met dit elftal het geval, n.l. 7 October tegen tT A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 12 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 12