REUNI CAFÉ „ROYAL" vervullen. En zooals het zich nu laat aan zien, zou die taak voor hen te zwaar schijnen. Maar gelukkig, hoewel de alarm-klok dient geluid te worden, bestaat er nog geen reden, om hun alle vertrouwen te ontzeggen. Maar de alarm-klok, die geluid wordt, moet voor alle A.F.C.-ers het teeken zijn, zich op te maken om mee te helpen aan het behoud van het tweede-klasserschap. Het ge vaar, dat dreigt, dient afgewend. Want de degradatie-wedstrijden zouden wel eens te zwaar kunnen blijken voor een ploeg, die, afgemat en gedemoraliseerd in de zware competitie, niet meer spelen kan, voor wat ze waard is. Zoover mag het dus niet komen, maar zoover hoeft het ook niet te komen. Eén ding echter, dat tot nu toe ontbroken heeft, moet dan de ploeg tot grooter bezieling brengen. Er moet bij allen de krachtige wil aanwezig zijn, om te winnen. Het zal heel lastig zijn. om uit de beschikbare menschen een elftal samen te stellen, dat in kracht aanmerkelijk verschilt van het elftal, dat de laatste smade lijke nederlagen geleden heeft. In versterking van het elftal door ver vanging om spelkwaliteit hoeft men het dan ook niet te zoeken. Dit elftal zoeke echter zijn kracht in een ongebreideld enthousiasme. Dan zal ons elftal waarde krijgen in deze zware afdeeling, indien over de spelers de geest vaardig wordt, die het tot zoo groote praestaties in staat zal stellen. De spelers kunnen dat bereiken, door er zich ten volle rekenschap van te geven wat er op het spel staat. Maar behalve de spelers zijn er honderden A.F.C.-ers, die nü hun plaats naast het elftal dienen in te nemen. Nu, meer dan ooit, heeft het elftal den steun noodig van alle A.F.C.-ers. En maak er U nu niet af met het praatje: ,,och, wat moet ik daar nu doen, men ziet mij niet, men zal mij dus niet missen." Neen, neen, men zal U wel missen. Ieder dient zijn stem te mengen in het koor der velen, die den A.F.C.-ers in het veld een steun moeten zijn, en die hen dienen aan te zetten om vol te houden in den zwaren strijd. Spelers en alle anderen, de schouders er onder. Strijdt den „struggle for life" met die energie en die vastberadenheid, welke U aan het eind voor de zoo zeer te vreezen degra datie bewaart. Vliegt de Blauw-voet, storm op zee. OBSERVER. COMMUNITY-SINGING. Het is weer de gelukkige tijd, dat de sport- periodieken op volle capaciteit werken. Eenige malen per week genieten we weer van clubs, die onverdiend hebben verloren, van scheidsrechters, die zwak waren (dit ge woonlijk bij een 03-stand) and so on. Vol verwachting sloeg ik Donderdagavond de Sportkroniek op. Enkhuizen! A.F.C. heeft een zwakke, doch nette ploeg; dan volgt een tirade, dat we door het Transvaal- sche boerenlied te zingen, den goeden indruk wel een beetje bedorven hebben. O, zoo, der sitzt! Maar wat had men daar verwacht? Dat Charles Lungen voor de dankbare boe pardon burgers en buitenlui: „Ik ben een God, in t diepst van mijn gedachten" gedeclameerd zou hebben? Of dat Botje iets uit de Kleine Johannes voor gedragen zou hebben? Ik beef bij de consequenties. Over een paar maanden moeten we naar Den Helder. En het is nog niet zoo heel lang geleden, dat het tweede Den Helder verliet met 't schoone gedicht: O Heerlijk Nieuwediep, Ik wou, dat je onder water liep, En vergeet U Zeeburgia niet. Als ons elftal de Kruislaan verlaat, als één man zingend: Ben je met je moeder naar de Meer geweest, Vort jou leelijkerd, vort jou beest, NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ KONINGINNEWEG 212 van R. W. VAN ALEN - 9 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 9